Скільки мають платити в Україні, щоб заробітчани поверталися додому.

Соціологиня назвала необхідний рівень зарплати

Проблема відтоку робочої сили за кордон звучить не перший рік. Серед одних із необхідних вирішень цієї проблеми – підняття рівня зарплат в Україні.

Якщо підняти зарплатню так, щоб вона складала 70% від польської, більшість потенційних мігрантів залишаться в Україні. Таку думку висловила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова. Про це інформує «Суспільне».

За твердженням соціологині, якщо в Україні буде нормальна економічна, політична та соціальна ситуація, а люди будуть бачити перспективи, вони залишаться навіть за серйозної різниці в заробітку. Звісно, не йдеться про різницю у 2-5 разів, втім про 30% – дуже ймовірно.

«Зараз Польща – найбільший центр концентрації українських мігрантів. Якщо бізнес підніме заробітну плату в Україні до 70% польської зарплати, то значна частина людей не поїде», – стверджує Елла Лібанова.

Спеціалістка відзначає – набагато важче із тими, хто «вже кинув коріння за кордоном». Люди бачать там своє майбутнє і навряд спокусяться навіть на значні покращення у економічному житті України. Заробітчанам треба весь час пояснювати, що Україна рухається в правильному напрямку і що нічого не буває швидко, зазначає спеціалістка.

Ринок праці змінюється дуже швидко, активними пошукачами є люди, які через особливість часу не отримали нормальної освіти і не мають досвіду.

Водночас населення України старішатиме, і відповідно, старішатиме робоча сила. Зростатиме навантаження особами старшого віку, які вже не можуть працювати.

«Тому варто працювати з молоддю, дотягувати всіма силами їх кваліфікацію. Можливо, треба запропонувати певні пільги тим роботодавцям, які охоче беруть молодь на роботу, наприклад, невеликі гроші або додаткову рекламу у муніципальній сфері тощо», – розповіла Елла Лібанова.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що майже 3 мільйони українців нині працюють за кордоном, при цьому масовий відтік «заробітчан» завдає державі 27 млрд доларів збитків щорічно.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі
Проїзд у приміських маршрутках подорожчав на Київщині.

Проїзд у приміських маршрутках подорожчав на Київщині.

Дістатися з передмістя столиці й навпаки відтепер дорожче на 4 гривні. За одну поїздку пасажирам доведеться сплатити близько 27 гривень. На яких маршрутах здорожчав проїзд, розповість кореспондентка "5 каналу" Катерина Ментус. Підпишіться і натисн...

1

LIVE! Зустріч бронзової призерки Олімпійських ігор з дзюдо Дар’ї Білодід в аеропорту  «Бориспіль».

LIVE! Зустріч бронзової призерки Олімпійських ігор з дзюдо Дар’ї Білодід в аеропорту «Бориспіль».

Зустріч бронзової призерки Олімпійських ігор з дзюдо Дар’ї Білодід. Вона виборола першу нагороду для збірної України та першу в історії вітчизняного жіночого дзюдо олімпійську медаль. Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансля...

Сенсаційна поразка Харлан, Світоліна і сестри Кіченок проходять далі.

Сенсаційна поразка Харлан, Світоліна і сестри Кіченок проходять далі.

Попри коронавірус і суворі обмеження спортсмени продовжують боротьбу. За підсумками трьох днів змагань лідирує в командному заліку Японія. Другі - Сполучені Штати. Далі Китай. Україна ж поки що на 42 позиції. Нині у Токіо розіграли 11 комплектів о...

Літні курорти, на відпочинку у яких можна перезавантажитися: дивіться наш путівник.

Літні курорти, на відпочинку у яких можна перезавантажитися: дивіться наш путівник.

Літні курорти: де можна перезавантажитися?! Дивіться наш путівник З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Восени депутати можуть звільнити Венедіктову, Тарана і Малюську.

Восени депутати можуть звільнити Венедіктову, Тарана і Малюську.

Політичний сезон восени може запам'ятатися новими кадровими ротаціями. Вже зараз похитуються крісла в Кабінеті Міністрів і Офісі генерального прокурора. Читати на сайті:

Вперше за 29 років. Український фільм потрапив до основної програми Венеційського кінофестивалю

Вперше за 29 років. Український фільм потрапив до основної програми Венеційського кінофестивалю

Одразу три фільми представлятимуть Україну на Венеційському кінофестивалі. Нова картина режисера Валентина Васяновича позмагається за головну нагороду. Це друга в історії українського кіно стрічка, що візьме участь в основному конкурсі одного з го...