Космонавт не потрібен: у КПІ закрили єдиний в Україні профільний факультет

Новое Время
Космонавт не потрібен: у КПІ закрили єдиний в Україні профільний факультет

Один із нечисленних в Україні факультетів авіаційних і космічних систем ліквідували. Фахівців ракетно-космічної галузі готували в Національному технічному університеті “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”. Про це детальніше у сюжеті Радіо НВ.

ФАКС більше не навчатиме студентів, а спеціальності перейдуть на інші факультети. Про це повідомили під час засідання Вченої ради столичного політеху. Ректор Київського політехнічного інституту Михайло Згуровський зазначив, що такий крок підвищує шанси студентів на профільне працевлаштування. Він додав, що таке рішення дозволить вижити науково-педагогічним школам.

“Ми мали надію відродити в КПІ напрям проектування авіаційної космічної техніки. Ми сподівалися, що це відбудеться на базі нового факультету. Пройшло 15 років, цей напрям створення нових космічних та авіаційних технологій був відроджений, але на механіко-машинобудівному факультеті”, - відзначив ректор.

Керівництво наголосило на тому, що персонал університету не постраждає. Зміниться лише структура та можливості підготовки. У коментарі Радіо НВ доцент факультету авіаційних і космічних систем КПІ Володимир Федоров підтвердив інформацію про розподіл факультету. Кафедри метрології перейдуть на приладобудівельний факультет, а кафедри з авіаційним напрямом – у розпорядження механіко-машинобудівного інституту.

“Поки що факультет існує до 1 липня. Далі спеціальності підпорядковуватимуться іншому керівникові. Викладацький склад залишається на своїх робочих місцях. Відбувається організаційний перерозподіл структурних підрозділів”, - зазначає доцент профільного факультету.

Дивіться також

Рішення ухвалили досить несподівано, вважає експерт з питань соціальної політики Андрій Павловський. У коментарі Радіо НВ він зазначив, що на факультеті авіаційних і космічних систем готували, зокрема, спеціалістів з інерціальної навігації, і тепер про розвиток космічної галузі можна забути.

“Я не знаю, де тепер у нашій країні ми будемо брати фахівців такого рівня. Може, ми дійсно стаємо аграрною країною: борсатимемось у землі, а в небо голову не підійматимемо і про космос навіть не мріятимемо. Можливо, зовнішній світ нам диктує правило, аби ми не мали ні ракет, ні космічної галузі, а займалися виключно аграрними питаннями”, - каже Павловський.

Вищі навчальні заклади мають повне право самостійно визначати, які саме факультети є ефективними. Свою думку висловив в ефірі Радіо НВ колишній заступник міністра промислової політики та почесний голова корпорації УкрІнМаш Віталій Немилостивий. Імовірно, що керівництво Київського політеху просто відреагувало на стан космічної та авіаційної галузі в цілому.

“Якщо викладацька рада проаналізувала і побачила статистику, що випускники факультету не можуть працевлаштуватися за своєю спеціальністю, то вони зробили правильне рішення. Потрібно розуміти, що ця спеціальність - це стратегічна гілка української промисловості та економіки. У першу чергу, цим повинна займатися влада. Підприємства, які потребуватимуть випускників спеціальності, повинні набирати молодих людей на роботу і створювати умови для їх самореалізації”, - прокоментував спеціаліст.

Ще у 2009 році була розроблена програма розвитку вітчизняного літакобудування до 2020 року. Немилостивий на той момент був у складі команди розробників. Станом на 2018-ий рік жодний пункт не виконали. Спостерігається лише оптимізація галузі на усіх рівнях.