Уманський: держбюджет через схеми щомісяця недоотримає близько 10 млрд грн доходів.

Ігор Уманський, який донедавна був міністром фінансів, в інтерв’ю для Lb.ua розповів про конфлікт з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і спроби домогтися звільнення керівників податкової та митної служб. Крім того, екс-глава Мінфіну заявив, що “від “скруток” з ПДВ бюджет недоотримує в середньому 5 млрд [грн] на місяць” (цитата).

Після цього І. Уманський на своїй сторінці у Facebook уточнив, що 5 млрд грн – це середній показник, оскільки “сума в різні місяці різна”. “Щоб “оптимізувати” такий обсяг ПДВ, необхідний обсяг самих операцій “оптимізації” в рази більше. І це – “відхід” від оподаткування по прибутку 2-3 млрд грн”, – додав екс-міністр фінансів.

Крім того, він вказав на “ігри” з податковим боргом (“його “надування”, оспорювання, списання”), а це “ще близько 2-3 [млрд] на місяць, а також “контрабас” або частково замкнутий на ці схеми, або просто виключно кешеві операції, які без доступу до баз даних порахувати поки неможливо” (цитата).

“Разом йдеться про близько 10 млрд грн в місяць усереднено втрат доходів держбюджету. Закон «збереження енергії» ніхто не відміняв. «Якщо десь убуває, то десь прибуває». Все інше – “only dust in the wind”, – резюмував І. Уманський.

Новини по темі

Стефанішина розповіла про плани на посаді віцепрем'єра.

Стефанішина каже, що не боїться, якщо через кілька місяців її захочуть звільнити

1

Милованов заявив, що Тимошенко за часів прем'єрства «кинула» МВФ.

Колишній глава Мінекономіки Тимофій Милованов заявив, що експрем'єр-міністр України Юлія Тимошенко в 2008 році «кинула» МВФ, тому зараз фонд ставить більше умов для виділення траншу.

1

Росія почала війну в Донбасі через Крим – секретар РНБО.

За словами Данилова, у влади є розуміння, як закінчити війну.

1

Милованов заявив, що Тимошенко на посаді прем'єра «розтринькала» гроші, які дав МВФ.

Йдеться про підписаний Тимошенко меморандум із МВФ.

1

Податківці не відповіли на питання про фальшивих чеках в тютюнових кіосках «слуги народу» Холодова – «Схеми» (видео).

З моменту публікації сюжету минуло вже півроку, а ГФС і ДПС так і не відповіли на журналістські запити "Схем". (видео)

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie