РБ ООН засудила підтримку Ердоганом відкриття «міста-примари» на Кіпрі.

Рада Безпеки ООН засудила підтримку президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом рішення самопроголошеної Турецької республіки Північного Кіпру (ТРПК) частково відкрити курортний район Вароша в портовому місті Фамагуста.

Цей район після турецької окупації і розділу острова на дві частини понад 45 років тому був розграбований і закритий для відвідування. З того часу Вароша є "містом-привидом", який охороняється й куди заборонено вхід туристам. Заяву з засудженням позиції Анкари запропонувала Франція, яка зараз головує в РБ ООН, і її було підтримано одноголосно членами РБ ООН у п'ятницю, 23 липня.

Ч итайте також: Глава МЗС ФРН застеріг Туреччину від нової "провокації" у Середземному морі

У Радбезі закликали лідерів Туреччини і турків-кіпріотів "до негайної відмови від даного курсу і до скасування всіх кроків, зроблених щодо Вароші з жовтня 2020 року". Будь-які спроби заселити місто "неприпустимі", крім того, ці односторонні дії суперечать попереднім резолюціям і заявам Радбезу, наголошується в заяві.

У РБ ООН нагадали про необхідність передачі Вароші під управління ООН, а також дотримання свободи пересування збройних сил ООН з підтримання миру на Кіпрі.

Радбез наполягає на справедливому врегулюванні

Радбез також підтвердив свою прихильність "міцному, всеосяжному і справедливому врегулюванню" відповідно до побажань кіпрського народу і на основі "двохгромадської, двозональної федерації при їх політичній рівності".

Читайте також: Туреччина застерігає Грецію та Кіпр від зазіхань на акваторію навколо Кіпру

20 липня лідер невизнаної міжнародним співтовариством Турецької Республіки Північного Кіпру (ТРПК) Ерсін Татар заявив на параді в турецькій частині Нікосії, що частину району Вароша в кіпрському Фамагусті буде демілітаризовано і виділено в користування греків-кіпріотів. За словами Татара, військову зону в закритій частині Вароші буде закрито. При цьому ті, хто звернеться до комісії з нерухомості, матиме право повернутися до управління своєю власністю у Вароші.

Возз'єднання острова може бути відкладено на невизначений час

Ердоган в річницю турецького вторгнення 1974 року народження, яке призвело до розділу острова, оголосив, що підтримує рішення відкрити і відбудувати "місто-привид" Варошу, раніше переважно заселене греками-кіпріотами.

Як при цьому зазначила низка оглядачів, якщо цю мету буде досягнуто, то возз'єднання острова буде відкладено на невизначений час, а Туреччина у підсумку зможе зберегти свою базу в східному Середземномор'ї.

Дивитись відео 02:08

Кіпр проти сміття: три екологічні ініціативи (31.05.2021)

Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Київ відповідає вже помаранчевому рівню епіднебезпеки. Водночас міська влада наразі не планує ще більше посилювати карантинні обмеження. Читати на сайті:

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

В России избран новый состав Думы. Он будет несколько отличаться от старого – одни бездельники и дармоеды уйдут из так называемого парламента, а другие, наоборот, придут – но суть от этого не изменится. Читати на сайті:

1

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання 6 сесії ІХ скликання Верховної Ради України. Засідання розпочалося «годиною запитань до Уряду» щодо тарифів і цін на комунальні послуги для населення України та надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для наданн...

Брифінг 24.09.2021  «Слуга Народу»

Брифінг 24.09.2021 «Слуга Народу»

Брифінг народних депутатів україни представників депутатської фракції "Слуга Народу".

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Раніше лише в цирку можна було побачити пелікана, який жонглює та розуміє людську мову. Нині ж такий чудоптах живе в одному із приватних будинків Вінниці, як свійська птиця. Читати на сайті:

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Юні блогери-початківці, які спалюють прапори, а потім слізно вибачаються, нищать чуже майно без тіні сумніву, та п'яні майбутні прокурорки, які відмовляються платити за таксі – це все персонажі традиційної рубрики "Невменяшки" на стрімі "Без цензу...