«Померло 18 осіб» : вчені довели смертельний вплив електронних сигарет.

Альтернативне куріння шкодить організму не менше, ніж звичайне. Наприклад, використання електронних випарників, що містять нікотин, тісно пов'язане із розвитком різних серцево-судинних захворювань.

Це доводить дослідження вчених із медичного центру в Університеті Майнца, Німеччина. Його результати були опубліковані в журналі European Heart Journal.

Зазначається, що в експерименті взяли участь 20 абсолютно здорових людей, які ніколи не курили. І після першого ж використання електронних сигарет або вейпу у них з’явилися проблеми зі здоров’ям.

Альтернативне куріння шкодить організму не менше, ніж звичайне
tion.ru

За словами авторів дослідження, навіть короткочасний вплив парів нікотинових паличок на стінки судин викликає у некурящих ендотеліальну дисфункцію. Йдеться про порушення роботи ендотелію – головної захисної тканини кровоносної системи. Це зі свого боку провокує підвищення серцебиття і артеріального тиску, а також збільшує ризик порушення функцій мозку і навіть може призвести до пошкодження внутрішніх тканин.

Так, у 20 добровольців, які погодилися на експеримент, після першої ж проби електронних сигарет лікарі зафіксували зміни в організмі. У деяких збільшилася частота серцевих скорочень, у когось зросла напруженість артерій і виникли порушення роботи внутрішньої оболонки судин.

Вчені довели смертельний вплив нікотинових випарників
Вчені довели смертельний вплив нікотинових випарників
news.rambler.ru

Під час лабораторних досліджень вчені встанови, що причина такого порушення роботи судин пов'язана з ферментом NOX-2, який і утворюється при випаровуванні пару електросигарети. Вони підкреслили, що в нормальних умовах ця речовина виконує захисні функції – захищає організм від бактерій і окисного стресу.

Зазначається, що останнім часом суперечки про користь і шкоду електронних сигарет та інших пристроїв для курців розгорілися із новою силою. Зокрема, після того, як у США фахівці офіційно підтвердили смерть 18 осіб, у яких були діагностовані легеневі хвороби, характерні для вейпінгу. Водночас у різних куточках світу почастішали випадки важких захворювань, спровокованих саме цими гаджетами для курців.

Отже, ставлення до електронних нікотинових випарників, як до "здоровішої" альтернативи традиційним сигаретам все сильніше дає тріщину.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Новини по темі

І ось нарешті - Вічне місто

А що стосується Гая Юлія Цезаря, то він, образившись на римський олігархічний Сенат, який плів інтриги та не хотів надати йому належні почесті, вирішив таки стати імператором. Прихопивши з собою самий тверезий легіон (по іроніі долі - 13-ий, не по...

1

В Україні зробили електричний КамАЗ із запасом ходу 300 км.

Дуже незвичайний електромобіль, зроблений своїми руками

1

Денісова заявила, що Карпюк і Балух працюватимуть в офісі українського омбудсмена.

Уповноважена Верховної Ради з прав Людини Людмила Денісова повідомила, що колишні політв’язні Микола Карпюк і Володимир Балух працюватимуть в офісі українського омбудсмена.«Найближчим часом Миколу Карпюка, який очолює громадську організацію «Украї...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie