Якою буде комісія за розрахунки через термінали? Три найбільші банки країни зробили спільну заяву.

Три банки пропонують знижувати комісію поступово, починаючи з липня цього року

Три найбільші банки України, що працюють у сфері еквайрингу, – Ощадбанк, Приватбанк та Райффайзен Банк Аваль – звертаються до Верховної Ради, Кабінету міністрів, Національного банку України, банківських та фінансових установ, представників роздрібної торгівлі з позицією щодо врегулювання питання розміру комісії. Про це йдеться в заяві банків, що має у своєму розпорядженні «Главком».

Заява пов’язана з розглядом Верховною Радою пропозицій щодо законопроєктів, якими передбачається застосування адміністративних обмежень розміру комісії для торговців за еквайринг та розміру міжбанківських комісій (інтерчейндж).

Щодо обмеження розміру комісії інтерчейндж в Україні відносно споживчих платіжних продуктів

Найбільші банки України, що працюють в сфері еквайрингу, підтверджують готовність докласти всіх зусиль для зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні. В цьому контексті, зважаючи на вимоги чинного законодавства України про захист економічної конкуренції, з метою зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні суб’єкти ринку розглядають можливість звернутись до Антимонопольного комітету України з проханням надати висновок щодо можливих дій, спрямованих на зниження комісії інтерчейндж в Україні згідно з таким графіком:

Комісія інтерчейндж в Україні відносно споживчих платіжних продуктів, не більше (<=)

  • починаючи з 1 липня 2021 року – 1,2%
  • з 1 липня 2022 р. – 1%
  • з 1 липня 2023 р. – 0,9%

Щодо розміру комісії за еквайринг

«Учасники ринку докладатимуть подальших зусиль для підвищення ефективності послуги торгового еквайрингу і зниження її вартості для торговців. Водночас наголошуємо на важливості збереження в Україні вільного ринкового ціноутворення щодо комісії за еквайринг на принципах вільної конкуренції і неприпустимості її регулювання на законодавчому рівні відповідно до найкращих світових практик. Відтак пропонуємо відкликати пропозиції до відповідних законопроєктів, які передбачають встановлення граничного розміру такої комісії для учасників ринку», – йдеться в заяві трьох банків.

Щодо просування безготівкових платежів

З метою підвищення ефективності та зручності платіжних послуг для кінцевих споживачів, зниження їх вартості і збільшення частки безготівкових розрахунків банки сподіваються на підтримку з боку уряду України та інших зацікавлених сторін у реалізації таких кроків:

  1. Запровадження регулювання здійснення всіх платежів у бегзготівковій формі між компаніями/державою/державними установами з одного боку та громадянами України з іншого боку.
  2. Скасування вимог щодо безоплатного обслуговування зарплатних рахунків.
  3. Зниження встановлених обмежень щодо готівкових розрахунків у торговельній мережі.

«Ми впевнені, що викладені вище наміри є найкращою альтернативою адміністративному регулюванню цін та відповідають фундаментальним принципам вільної ринкової економіки та добросовісної конкуренції», – підкреслили банки у своїй заяві.

Нагадаємо, нещодавно відбулася зустріч представників банків, рітейлерів із керівником комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим і рядом депутатів. На ній було домовлено, що розмір комісії, яку беруть банки за розрахунки через термінали, буде врегульовано законом. Зокрема, розглядалась пропозиція рітейлерів законодавчо обмежити максимальний розмір комісій еквайрингу для торговців ставкою – 1%, що включає максимальну ставку інтерчейнджа – 0,5% з обов'язковою передачею клієнтам суми зниження комісій, через автоматичне нарахування знижки в 1% від кожної торгової операції по картах в Україні, зробленої клієнтами українських банків.

Раніше повідомлялося, що висока комісія, яку беруть банки за розрахунки через термінали, не регулюється законом і може бути результатом змови між банківськими установами.

Раніше банки і рітейлери декілька разів сідали за стіл переговорів і намагалися домовитися щодо зниження комісії, але на ділі змін не відбулося.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Росія заявила про відведення військ від кордонів з Україною: реакція МЗС, експертів та українців.

Росія заявила про відведення військ від кордонів з Україною: реакція МЗС, експертів та українців.

Кремль розпочав відводити війська з окупованого Криму. Принаймні так зазначають у російському Міноборони. Оприлюднили і відео, де озброєння вантажать на кораблі. Водночас у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України «5 каналу» розп...

Лукашенко сказав, коли Росія і Білорусь завершать створення Союзної держави.

Лукашенко сказав, коли Росія і Білорусь завершать створення Союзної держави.

Росія і Білорусь можуть завершити створення Союзної держави. Залишилося одне нерозв'язане питання – об'єднання податкових систем. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Целью Путина было заставить Байдена позвонить, – военный эксперт с РФ Гольц.

Целью Путина было заставить Байдена позвонить, – военный эксперт с РФ Гольц.

Путін спершу пригнав війська до кордону України, а потім їх відвів. Цим він домагався розмови з американським президентом Джо Байденом. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Путін мріє про це, – Огризко розповів про можливе об'єднання Росії та Білорусі.

Путін мріє про це, – Огризко розповів про можливе об'єднання Росії та Білорусі.

Тема поглинання Білорусі Росією є для Володимира Путіна на першому місці. Однак самопроголошений президент Олександр Лукашенко цього не допустить. Читати на сайті:

Від шкідників та інфекцій: як лікують тисячолітній  «Дуб Залізняка»  на Черкащині.

Від шкідників та інфекцій: як лікують тисячолітній «Дуб Залізняка» на Черкащині.

Ліки для дуба. На Черкащині рятують тисячолітнє дерево. Велетень росте на території заповідника "Холодний Яр". Але щороку йому загрожують хвороби та шкідники, які дедалі більше вражають рослину. Як допомагають дубу вижити, розповість Яна Лимаренко...

Це був тролінг від Зеленського та удар нижче пояса, – Огризко про запрошення Путіна на Донбас.

Це був тролінг від Зеленського та удар нижче пояса, – Огризко про запрошення Путіна на Донбас.

Володимир Путін таки відреагував на пропозицію Володимира Зеленського про зустріч. Однак заявив, що на Донбас не поїде. Читати на сайті: