«Нас виховують громадянами України» : як київські пластуни святкували початок нового скаутського року – сюжет (Відео).

Новий скаутський рік розпочали київські пластуни. Як і щороку, пластовою родиною зібралися біля Маріїнського палацу. Скаутський захід проводять традиційно на початку осені, в час закінчення літніх таборів та початку пластових сходин. На події побувала й кореспондентка 5-го Ірина Сисак.

Під гімн "Пласту" та з молитвою скаути станиці Києва розпочали новий пластовий рік. На площі перед Маріїнським парком вишикувалися кількасот пластунів. Від найменших плашенят до старших сеніорів. Після насиченого таборового літа налаштовуються на продуктивний рік.

"Це такий важливий церемоніал, де будуть, наприклад, переводити в Новацтво – це 12 років, діти були до того в Пласті, а тепер переходять на новий ступінь, хтось буде складати свою першу пластову присягу", – пояснює керівник київського осередку "Пласту" Катерина Скороход.

З Новацтва в Юнацтво переводить своїх вихованців старша пластунка Марічка Берізко.

"Це мої діти, сьогодні я їх переводжу на старшу ланку, це юнацтво, я з ними займалася протягом 5-ти років, і сьогодні офіційно передаю іншій виховниці", – розповіла старша пластунка Марічка Берізко.

Сама ж Марічка пластовою виховницею стала у 18 років. Каже, попри велику відповідальність, навчати дітей не важко.

"Насправді – не складно, це в задоволення, тому що за освітою я педагог, і мені подобається працювати з дітьми", – переконує Марічка Берізко.

Кілька років із дітьми працює і Тарас. У пласті він "новацький виховник".

"Я лідер моєї групи, наставник, ми більше позиціюємо себе як старший брат, а не як учитель у школі, тому й звертаються до мене на ім'я, просто Тарас", – каже виховник.

Хлопець розповідає, у роботі намагається максимально сприяти саморозвитку пластової дітвори.

"Стараємось прищепити їм хороші базові цінності, на базі яких функціонує наша організація, – це любов до батьківщини і християнська мораль, і більшою мірою через форму гри", – зауважує Тарас.

А ігор в день початку пластового року було вдосталь. Для пластунів у парку організували безліч розваг. Там вони практикувалися в розкладанні наметів на визначений час, в'язанні вузлів. Вправлялися пластуни і в командних іграх.

Самі ж вихованці пласту розповідають, – скаутинг змінив їхній стиль життя та допоміг знайти нових друзів.

"Ми дуже дружні, ми щонеділі або суботи відвідуємо сходини, зустрічаємося раз на тиждень", – каже пластунка Анастасія

"Я багато чого розумію, багато чого вчуся, я вчуся командної роботи, дуже багато. Нас виховують громадянами України, чистими і справедливими", – наголошує пластун Далібор.

"Наша ціль – це допомогти виховувати добрих громадян, які готові долучитися до будови демократичної країни, які будуть успішні як одиниці у своїх професіях, і просто добрі люди", – наголосила заступник голови головної пластової булави Мирон Спольський.

Нині київська станиця налічує понад 1300 пластунів і є найбільшою молодіжною організацією столиці. Ця цифра цьогоріч збільшуватиметься, переконані у "Пласті", адже на відкриття нового скаутського року десятки батьків привели своїх дітей уперше.

Ірина Сисак, Едвард Белінський, "5 канал"

Новини по темі

«Діти були здивовані» : як дитячі садочки на Дніпропетровщині відновлюють роботу після карантину (Відео).

За новими вимогами, щодві години необхідно дезінфікувати приміщення та поверхні

1

Відомі українці записали на відео читання книги для допомоги онкохворим дітям (видео).

У книзі зібрані поради для сімей тяжкохворих людей. (видео)

1

Харві Вайнштейна звинуватили у зґвалтуванні ще чотирьох жінок.

Одній з жертв було 17 років.

1

Голлівудський лиходій. Помер актор Ентоні Джеймс

Американський актор Ентоні Джеймс помер у 77-річному віці від раку.

1

Студія Paramount почала роботу над сиквелом «Їжака Соніка» .

Проєкт поки перебуває на ранній стадії розробки.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie