З’явилось роз’яснення щодо отримання допомоги переселенцями, які не працюють.

Патріот Донбасу

Новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

Кабінет міністрів на період карантину та протягом місяця після його завершення змінив порядок надання адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам(ВПО). На автоматичне продовження виплат мають право і деякі категорії переселенців, які не працевлаштовані.

Про це розповіли правозахисники проєкту «Юридичний радник для переселенців».

Так, Постановою КМУ від 17.06.2020 № 491 було внесено зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Зокрема, доповнено пункт 7 текстом такого змісту: «припинення виплати грошової допомоги у разі непрацевлаштування особи не застосовуються в період карантину і протягом одного місяця після його відміни».

Юристи наголошують, що йдеться тільки про тих ВПО, які до початку карантинних обмежень вже отримували вказану допомогу.

«Мова йде лише про продовження виплат адресної допомоги тим особам, які до початку карантину отримували таку допомогу, були офіційно працевлаштовані, але зараз втратили роботу. Таким переселенцям допомога продовжується автоматично без подачі заяви. Однак треба мати на увазі, що вимога про повідомлення про втрату роботи для одержувачів адресної допомоги, як і раніше залишається», – пояснили юристи.

У свою чергу, працездатні особи, які не отримували адресну допомогу до початку дії карантину, не мають права на її призначення, якщо вони до цього часу залишаються офіційно не працевлаштованими.

Виняток з цього правила становлять переселенці, які:

  • доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку;
  • доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку ЛКК, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку;
  • мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними;
  • доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю у віці до 18 років, або особами з інвалідністю I або II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку;
  • надають соціальні послуги;
  • є студентами денної форми навчання.
  • Такі особи, як і раніше, мають право на призначення і продовження виплати адресної допомоги незалежно від факту їх працевлаштування.
Цензор.НЕТ За время протестов в Беларуси погибли 8 человек, пострадавших и задержанных - около 30 тысяч. Цензор.НЕТ Тех, кто пострадал или был задержан во время протестов в Беларуси, насчитывается около 30 тысяч.
Зеркало Недели Почти девять миллиардов направят из коронавирусного фонда в углепром. Зеркало Недели Средства направят на финансирование расходов и реструктуризацию угольной отрасли.
УНИАН В Беларуси с начала протестов были задержаны и пострадали около 30 тысяч человек - Тихановская. УНИАН Около 130 человек являются политзаключенными, погибли 8 человек.
Багнет Власти нашли выход из конституционного кризиса Багнет
Зеркало Недели «Шахтер» вырвал победу у «Днепра-1» в матче УПЛ Зеркало Недели Дончане забили на последних минутах.
Новини по темі

Трюдо заявив, що геноцид українців створив режим Сталіна, щоб зломити їх і додав: «Вічна їм пам’ять».

Свою заяву Трюдо підсумував українською фразою «Вічна їм пам'ять», транслітерованою латиницею. Запис Трюдо заявив, що геноцид українців створив режим Сталіна, щоб зломити їх і додав: «Вічна їм пам’ять» спершу було опубліковано на Патріот Донбасу.

1 5

У Стамбулі затримані українці, які хотіли продати свої органи.

Управління по боротьбі з торгівлею людьми серед біженців почало розслідування у зв'язку з підозрілими свідченнями 18 іноземців

1

Голодомор – це історія не лише про вбитих. Це також історія про ненароджених, – журналістка

Візьміть дерево, звичайне плодоносне здорове дерево - і відрубайте від нього половину гілок. Яким воно буде? Якими б могли бути гілки, яким не дали розростися?

1

Посол ЄС про Голодомор: Злочин проти українців і людства.

Маасікас розповів, що цього дня перечитує книгу, у якій розповідається про Голодомор

1

Верховний суд відмовився повернути Семенченку офіцерське звання.

Касаційну скаргу залишили без задоволення

1 1

Предстоятелі УГКЦ та ПЦУ відслужили спільну Панахиду за жертв Голодомору.

Глава УГКЦ Патріарх Святослав та Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній спільно помолилися Панахиду за жертв Голодомору-геноциду українського народу. Запис Предстоятелі УГКЦ та ПЦУ відслужили спільну Панахиду за жертв Голодомору спершу було опубліко...

1 8

У Стамбулі затримані українці, які хотіли продати свої органи - ЗМІ.

Загалом в розслідуванні фігурують 18 іноземців, серед яких також громадяни Нігерії, Уганди, Грузії, Росії, Киргизстану та Туркменістану.

1

Психолог: Детям младших классов вчера рассказывали о Голодоморе.

Важно с детьми говорить на все темы. Тема Голодомора - одна из трагических тем нашей истории, о которой детям, конечно, важно знать. Вопрос в том Как говорить с детьми разного возраста на эту и другие важные и сложные темы, учитывая особенности во...

1

«Наїдки», щоб вижити: у Дніпрі показали страви років Голодомору.

Пластуни провели акцію «Їдло 1932-1932»

1

«Це має знати кожен» : Яніна Соколова розвінчала головні міфи про Голодомор.

Радянська влада довгі десятиліття ховала геноцид українського народу за мовчанкою та брехнею

2