Українська правда

«Українська правда» - новини про Україну

https://www.pravda.com.ua/

У Нацбанку пояснили рівень інфляції у 2021 році

фото: нбу

У Нацбанку назвали причини сповільнення річної інфляції в грудні до 10% (з 10,3% у листопаді) і зростання споживчих цін за місяць на 0,6%.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У Нацбанку нагадали, що у 2021 році інфляція очікувано перебувала вище цільового діапазону 5% ± 1 в. п., визначеного основними засадами грошово-кредитної політики, але відхилилася від нього суттєвіше, ніж прогнозувалося.

"Фактична споживча інфляція в грудні 2021 року залишалася вищою за прогноз, опублікований в жовтневому Інфляційному звіті.

Це насамперед зумовлювалося посиленням впливу вторинних ефектів від подорожчання енергоносіїв та інших виробничих витрат на широкий спектр товарів та послуг. Крім того, стрімкіше сповільнення інфляції наприкінці року стримувало посилення військової напруги на кордонах із Росією, що негативно вплинуло на очікування населення, бізнесу та інвесторів", - заявили в НБУ.

Там додали, що пришвидшення інфляції у 2021 році було загальносвітовою тенденцією, зумовленою насамперед швидким відновленням економічної активності після коронакризи на тлі порушень ланцюгів постачання, пов'язаних із карантинними обмеженнями.

"Це, зокрема, призвело до подорожчання енергоносіїв, сировини та комплектуючих. Додатковий тиск на ціни також зумовлювало посилення заходів боротьби з викидами шкідливих речовин.

Відповідні глобальні чинники впливали й на пришвидшення інфляції в Україні", - додали в регуляторі.

У НБУ підкреслили, що інфляцію в Україні підживлювали й внутрішні чинники.

Серед них – стійкий споживчий попит, який підтримували зростання доходів населення та поліпшення споживчих настроїв, а також збільшення виробничих витрат, зокрема на оплату праці.

"Незважаючи на це, пік інфляції в Україні пройдено у вересні 2021 року – з жовтня вона поступово сповільнюється.

Зниженню темпів зростання споживчих цін сприяло зміцнення гривні впродовж більшої частини року, рекордні врожаї, послаблення цінового тиску на окремих світових товарних ринках, адміністративні обмеження тарифів на житлово-комунальні послуги для населення та посилення монетарної політики Національного банку", - йдеться у позиції НБУ.

НБУ додає, що після проходження піку восени 2021 року інфляція повернулася до траєкторії зниження, яке відбувається повільніше, ніж очікувалося.

У Нацбанку заявили, що продовжуватимуть дотримуватися режиму інфляційного таргетування та застосовуватиме монетарні інструменти для досягнення середньострокової інфляційної цілі на рівні 5%.

Нагадаємо:

За 2021 рік ціни в Україні зросли на 10%, найбільше – на газ та електроенергію, а також на продукти харчування.

Економічна правда

Загроза вторгнення Росії посилюється через такі дії, як суд над Порошенком – адвокат МАРК ФЕЙГІН.

Загроза вторгнення Росії посилюється через такі дії, як суд над Порошенком – адвокат МАРК ФЕЙГІН.

Ще восени українська зовнішня розвідка повідомляла, що Росія розробляє сценарії дестабілізації України. 25 грудня торік секретар РНБО Олексій Данілов сказав, що Росія щосили хитатиме Україну, американські дипломати, та ж Вікторія Нуланд, також ска...

1 7

Суд переніс обрання запобіжного заходу Порошенку. Наживо

Суд переніс обрання запобіжного заходу Порошенку. Наживо

Підписатися на наш канал З питань реклами: ntareklama@gmail.com

STREAM! Суд над Порошенком: проголошення ухвали про запобіжний захід / Акція під судом.

STREAM! Суд над Порошенком: проголошення ухвали про запобіжний захід / Акція під судом.

Суд над Порошенком. Засідання Печерського районного суду міста Києва у справі про обрання запобіжного заходу п'ятому президенту України Петру Порошенку. Проголошення ухвали суду. Петро Порошенко повернувся в Україну з закордонного відрядження 17 с...

Порошенко повернувся в Україну. Печерський суд. Обрання запобіжного заходу / Хронологія

Порошенко повернувся в Україну. Печерський суд. Обрання запобіжного заходу / Хронологія

Більше семи годин Печерський райсуд Києва обирає запобіжний захід Петру Порошенку. Суддя досі перебуває у нарадчій кімнаті. Прокуратура просить арештувати п’ятого Президента на два місяці та визначити заставу - один мільярд гривень. Весь день у за...

Охорона Порошенка розштовхувала людей під судом

Охорона Порошенка розштовхувала людей під судом

Петрові Порошенку 17 січня не обрали запобіжний захід. Його охорона під судом жорстоко розгтовхувала натовп. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24...

1 1

ТУРЧИНОВ про суд над ПОРОШЕНКОМ:  «Для зеленої влади почався зворотній відлік».

ТУРЧИНОВ про суд над ПОРОШЕНКОМ: «Для зеленої влади почався зворотній відлік».

Саме масова підтримка депутатів і виборців та членів партії, які прийшли та приїхали в аеропорт і під стіни Печерського суду зірвали плани з показового доправлення Порошенка до суду. Варто також зазначити, що тролейбуси до аеропорту "Жуляни" вранц...