Донськой: Зеленському потрібно публічно прищепити батьків, щоб пенсіонери повірили вакцинам.

Локдауну можна уникнути, якщо за місяць, який залишився до прогнозованого сплеску захворюваності на коронавірус, українці будуть масово вакцинуватися. Групи ризику, пенсіонери, що не перехворіли і не щепилися, є найбільш вразливими до Дельта-штаму. Саме вони ризикують заповнити реанімації цієї осені.

Треба вдаватися до нестандартних дій, щоб переконати літніх людей у необхідності зробити щеплення. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів лікар-імунолог Борис Донськой. Далі наводимо його пряму мову ( щоб подивитися відео, доскрольте до кінця цієї новини ).

Новий спалах COVID-19 за місяць, пенсіонери можуть заповнити реанімації

Все в наших руках. До Дня Незалежності ще майже місяць, до орієнтовного початку спалаху, можливо, місяць, можливо, трохи менше. Тому скільки соломи ми собі підкладемо, настільки жорстким падіння й буде. Що більше, то краще. Час ще є. Ще можна реалізувати програму-мінімум – щепити всі групи ризику.

Нестачі вакцини зараз немає. Ми могли б встигнути щепити ще точно 5 мільйонів. Цього вистачить, щоб у нас не було спалаху смертності й реанімації не були заповнені. Але багато чого залежить від самих громадян, від їхньої позиції і від їхнього бажання щепитися.

Нам не потрібно буде стільки реанімацій і кисню, якщо ми щепимо всіх пенсіонерів. Скільки не зробимо – стільки зайнятих ліжок у реанімації ми отримаємо у вересні.

Якщо щеплення зробили переважно молоді люди для ковідного паспорта, а ще вони й перехворіли, то цим ми не особливо врятуємо їм життя – у них не буде високого ризику ускладнень і так. Але якщо в маленьких містечках і селах пенсіонери і не перехворіли, і не отримали щеплення, вони стануть для вірусу головним об’єктом зараження і, на жаль, ускладнень.

Під час наступної хвилі пенсіонери ризикуватимуть найбільше.

Вірус не знає про наш День Незалежності, але якщо ми й далі будемо проводити хресні ходи, то ми набагато пришвидшимо прихід цього спалаху. Якщо ж ми більш-менш будемо дотримуватися ізоляції, ми уповільнимо потрапляння Дельта-штаму в Україну. Якщо ми закриємо кордони з Росією і з Індією, ми уповільнимо потрапляння хворих до нас і будемо мати більше часу.

Але час нічого не змінить, якщо за цей час ми не зробимо щеплення. Ми будемо гратися з вірусом у схованки, але він усе одно нас знайде.

Пенсіонерів треба щеплювати у чергах за пенсією

Багато хто не проявляє активності. На першому етапі кампанія з вакцинації була пов’язана з купою скандалів, із купою суперечливої інформації. Тому певна недовіра до системи у людей є, і вона, на жаль, обґрунтована. Наша система не дуже прозора і часто не дуже зрозуміла.

Доступність вакцин для населення, особливо літнього віку, теж залишає бажати кращого.

Вакцинацію треба пропагувати в адресних групах. Це прекрасно, що зараз у Києві багато пунктів, де можна щепитися. Молодь навіть влаштовує там черги. Але пенсіонери мають отримати щеплення обов’язково, бо саме ця група восени дасть нам неприємні наслідки.

Крім того, щоб щеплювати зірок по телебаченню, треба було б, щоб ці зірки привели своїх батьків, щоб їхню вакцинацію показати по УТ-1. Щоб президент щепив своїх батьків. Тоді, можливо, у людей похилого віку з’явиться більша довіра.

Якщо гора не йде до Магомета, треба, щоб Магомет до неї прийшов. Мабуть, мобільним бригадам варто виїжджати в маленькі села. Наші пенсіонери дуже дисципліновані. В день видачі пенсій біля банку вони вишиковуються в чергу. Одна маленька бригада, яка б виїхала на щеплення в ці дні, зробила б дуже велику користь.

Ми самі можемо не допустити локдаунів

Наші громадяни можуть так зробити, що в їхніх містах не буде локдаунів. Якщо в найближчий місяць вони підуть і зроблять щеплення. Якщо ми цього не зробимо, то готуйтеся до досить жорсткого локдауну.

Допоки все в наших руках, нерозумно розмірковувати про неминучість локдауну. Коли у нас не було вакцин, ми нічим не могли зупинити спалахи, тоді локдаун був єдиним способом загальмувати розвиток пандемії. Зараз є засіб, який справді може зупинити приріст. Але ми чомусь не використовуємо його ефективно.

Не важливо, якою вакциною щеплюватися, важливо зробити перший крок.
Яка вакцина краща? Не важливо. Просто дайте Богу шанс

Я не знаю, яка вакцина вас урятує найефективніше. І ніхто не знає. Тому дайте Богу шанс – зробіть хоча б одну. І тоді в нього з’явиться інструмент, щоб вас якось врятувати. Не важливо, через яку саме вакцину. Це все одно крок уперед, крок до порятунку.

Обов’язкова вакцинація працюватиме лише для певних груп

Примусово нічого не може працювати. Будь-яке насильство буде породжувати у населення купу ходів, як цього уникнути. Буде великий ринок підробних довідок, як у нас завжди було з іншими щепленнями.

Треба пропагувати і показувати. А це найкраще робити, коли система дуже відкрита. Довіра народжується до системи, яка не бреше, яка не маніпулює. Люди починають їй довіряти, бо вони ще не спіймали її на брехні.

Обов’язкова вакцинація може працювати лише в окремих групах. Наприклад, медпрацівники, педагоги, тощо. Коли людина сама за своїм заняттям є універсальним розповсюджувачем вірусу і належить до групи ризику.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Олігархи в законі: що насправді ухвалила Верховна Рада та чи стане українцям жити краще.

Олігархи в законі: що насправді ухвалила Верховна Рада та чи стане українцям жити краще.

“Замах” на Шефіра – це напад, організований олігархами. Таку версію дружно просувають і на Банковій, і у зеленій партії. Тільки от не сходиться. Як підмітили журналісти, Шефір останнім часом сварився не з олігархами, а із Зеленським. А з олігархам...

Замах на радника президента: хто такий Сергій Шефір і наскільки він важливий для Зеленського.

Замах на радника президента: хто такий Сергій Шефір і наскільки він важливий для Зеленського.

Хотіли вбити чи залякати? Резонансна і справжня шпигунська історія сталася цього тижня з першим помічником президента України Сергієм Шефіром Його автомобіль обстріляли на дорозі під Києвом. У лімузин Audi влучило 18 куль. Шефіра не зачепило, а от...

Остання розмова із Зеленським та вартість комуналки у Києві - ексклюзивне інтерв'ю Віталія Кличка.

Остання розмова із Зеленським та вартість комуналки у Києві - ексклюзивне інтерв'ю Віталія Кличка.

Опалювальний сезон – під загрозою. Бюджетні установи ризикують замерзнути цієї осені, бо місцеві бюджети не можуть оплатити паливо за тієї ціною, яку їм пропонує Нафтогаз. А там суми подекуди аж до 30 гривень за куб. Наступного тижня Підсумки руша...

Взаємні позови: тіктокерка оголосила військовому судову війну.

Взаємні позови: тіктокерка оголосила військовому судову війну.

Скандал, що спалахнув ще у січні 2021 року між тіктокеркою та полковником, "докотився" до суду. Блогерка Таїсія Онацька поділилася у тіктоці відео, у якому в розмові про подорожі між Росією та Україною надала перевагу країні-агресорці. Читати на с...

Обов'язкова вакцинація вчителів: чому педагоги бояться щеплень та які ризики дистанційного навчання.

Обов'язкова вакцинація вчителів: чому педагоги бояться щеплень та які ризики дистанційного навчання.

Сім п'ятниць на тиждень. На вчителів чекає обов’язкова вакцинація, хоча ще кілька днів тому чиновники запевняли, що примусової вакцинації освітян не буде. Останні дані – в Україні вакциновано лише 40% педагогів. Тоді як у світі цифра вдвічі більша...

Секс, оргії, порнозірки і велика політика: Клінтон, Трамп, Берлусконі та інші - Час за Гринвічем.

Секс, оргії, порнозірки і велика політика: Клінтон, Трамп, Берлусконі та інші - Час за Гринвічем.

Хто з політиків опинився в центрі гучних скандалів через інтим на робочому місці чи зв’язок із секспрацівницями? Хто втратив свою посаду через суспільний розголос, а хто не дуже й постраждав через власну велелюбність. Про високі посади та приземле...