Президент підписав закон про облаштування та утримання держкордону.

Рада ухвалила закон наприкінці жовтня.

Президент України Володимир Зленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону", повідомила пресслужба Офісу голови держави. Верховна Рада ухвалила документ 29 жовтня.

Закон вносить зміни до Земельного кодексу України, Водного кодексу, а також Закону "Про державний кордон України", згідно з якими органи ДПСУ мають право постійно користуватися земельними ділянками завширшки 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону для будівництва та утримання інженерно-технічних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій та інших об'єктів прикордонної інфраструктури.

Також документом передбачено звільнення органів прикордонного відомства від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва у зв'язку з облаштуванням держкордону.

Як зазначили в Офісі президента, реалізація документу дасть змогу створити належні умови для інженерно-технічного облаштування держкордону України з суміжними державами, насамперед з РФ, для забезпечення виконання ДПСУ завдань з охорони та захисту державного кордону.

Читайте також: Президент затвердив закон про заборону вирубки ялицево-букових лісів у Карпатах

Як повідомлялося, 12 листопада Верховна Рада України ухвалила проект закону № 2161 про внесення змін до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" з метою вдосконалення діяльності Державної прикордонної служби України. Закон підтримали 318 народних депутатів.

Законопроектом передбачені зміни в абзаці шостому частини першої статті 5 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність". Згідно зі змінами удосконалюється діяльність Державної прикордонної служби України в частині здійснення оперативно-розшукової діяльності підрозділами забезпечення власної безпеки, забезпечення внутрішньої безпеки, оперативного документування, оперативно-розшуковими тощо.

Новини по темі

Бородай заявил, что Донбасс скоро де-юре станет частью России.

Бывший главарь "ДНР" Александр Бородай заявил об "официальном" присоединении оккупированного Донбасса к России в ближайшее время

2

КСУ почав перевіряти конституційність карантинних обмежень.

Пленум Верховного Суду звернувся з поданням до КСУ.

2

Зеленський зажадав, щоб Венедіктова і Аваков вжили невідкладних заходів «щодо недопущення ескалації насильства на вулицях країни» .

Порушення громадського порядку, незаконний оборот і застосування зброї, численні напади на громадян, у тому числі із застосуванням насильства, викликають серйозну стурбованість.

4 5

Росія заперечила переговори зі США про її участь у саміті G7.

Росія заперечила повідомлення про її переговори зі США про її можливу участь у наступному саміті Групи семи, який організовує цього року президент США Дональд Трамп.

3

Зеленський – про НП з танкером Delfi: показуємо, що ми імпотентна влада.

Президент доручив вирішити проблему до 20 липня

2 27

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie