Масові скорочення, закриті відділення та вилучені банкомати: в НБУ розповіли про ситуацію в банківському секторі.

Банки торік продовжили звільняти співробітників / фото УНІАН Володимир Гонтар

Банки торік продовжили звільняти співробітників / фото УНІАН Володимир Гонтар

У 2020 році в Україні кількість відділень банків зменшилася на 868, а банкоматів — на 1177.

Про це йдеться в Огляді банківського сектора, який опублікував Нацбанк.

Читайте також НБУ заявивши про пожвавлення кредитування в українському банківському секторі

"У IV кварталі державні та іноземні банки закрили 205 філій. Найбільше - "Ощадбанк" (94). Найбільше філій (сім) відкрив "Укргазбанк". У 2020 році кількість відділень банків зменшилася на 868 одиниць, найбільше - у Дніпропетровській області (71)", - розповіли в НБУ.

Банки торік продовжили звільняти співробітників. Їх кількість зменшилася на 5000 осіб.

Інфографіка НБУ

Інфографіка НБУ

Крім цього, кількість банкоматів "постійно скорочується", зазначили в НБУ. У 2020 році банки вилучили зі своєї мережі 1175 банкоматів.

Кількість активних платіжних карток стрімко зростала останні два квартали 2020 року. Лідерами в жовтні-грудні були приватні банки.

Інфографіка НБУ

Інфографіка НБУ

У 2020 році українські банки отримали 41,3 млрд грн чистого прибутку, що на 29% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, коли банківський сектор заробив рекордні 58,4 млрд грн.

Інфографіка НБУ

Інфографіка НБУ

У 2020 році з 73 платоспроможних банків 65 банків були прибутковими та отримали чистий прибуток 47,7 млрд грн, що перекрило збитки восьми банків на загальну суму 6,4 млрд грн.

Що цьому передувало

  • 17 березня 2020 року Нацбанк послабив низку вимог до банків для підтримки в період карантину через коронавірус, зокрема, відстрочив проведення стрес-тестування банків і відклав проведення виїзних перевірок, але зазначив, що продовжить відстежувати показники фінансового сектора, включаючи ліквідність і якість кредитних портфелів.
  • 26 березня 2020 року Національний банк України для підтримки фінансової системи в період обмежень у зв'язку зі світовою пандемією коронавірусу COVID-19 відстрочив вимогу дотримання банками буфера запасу (консервації) капіталу, який вони накопичують під час економічного зростання для компенсації можливих втрат у разі спаду економіки.
  • Національний банк України також затвердив порядок безвиїзного нагляду на регулярній основі за учасниками ринку небанківських фінансових послуг.
  • 10 лютого 2021 року вперше з початку пандемії Нацбанк відновлює стрес-тестування банків.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Олена Коваленко

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Що буде в разі банкрутства компанії страхування життя.

Що буде в разі банкрутства компанії страхування життя.

У страхової компанії можуть виникнути проблеми, якщо компанія не зможе в повному обсязі сплатити законно виставлені їй рахунки, або коли сформовані резерви виявляться меншими від відповідного нормативу, визначеного законодавством.

Finance.UA

Поліція розслідує обставини пожежі в лікарні у Чернівцях.

Поліція розслідує обставини пожежі в лікарні у Чернівцях.

В Чернівецькій лікарні, де лікують хворих на COVID-19, спалахнула пожежа. Один пацієнт загинув, ще один – в реанімації. Поліція розслідує обставини пожежі. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у ...

3 1

«Венедіктова – чума!» ,  «Стерненку – Волю!» : як у Києва протестували за звільнення активістів.

«Венедіктова – чума!» , «Стерненку – Волю!» : як у Києва протестували за звільнення активістів.

Стерненку – волю! На акцію підтримки засудженого активіста в середмісті столиці зібралося до 10 тисяч людей. Учасники впевнені, що 7 років буцегарні Сергію Стерненку дали незаконно і що суддя керувався політичними вказівками зверху. Засудженого вв...

Від льодовика в Антарктиді відколовся айсберг більший за Київ.

Від льодовика в Антарктиді відколовся айсберг більший за Київ.

В Антарктиді відколовся найбільший за 50 років айсберг. Він складається з понад 300 мільярдів тонн льоду. Його площа становить 1 270 квадратних кілометрів, що більше ніж Київ. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Ins...

У СІЗО, де перебуває Стерненко, спалахнула пожежа

У СІЗО, де перебуває Стерненко, спалахнула пожежа

В одеському СІЗО, де перебуває активіст Сергій Стерненко, сталася пожежа. Вогонь спалахнув у підсобному приміщенні для господарського інвентарю. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 2...

Дзвінок Оксані Марченко - Вечірній ПреЗЕдент

Дзвінок Оксані Марченко - Вечірній ПреЗЕдент

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️ #ВечірнійпреЗЕдент

Пожежа в лікарні №1 в Чернівцях: одна людина загинула / Подробиці трагедії.

Пожежа в лікарні №1 в Чернівцях: одна людина загинула / Подробиці трагедії.

Пожежа в Чернівецькій лікарні забрала життя одного пацієнта. Ще один з опіками - у реанімації. Зайнялося у лікарні №1, де лежать хворі на COVID-19. 20 людей через їдкий дим з медзакладу евакуювали. Протягом дня розглядали кілька версій трагедії. С...