Скандальний позов РФ до ЄСПЛ – у Мін'юсті вказали на кілька хиб агресора.

Абсурд без юридичних перспектив. Так на Банковій відреагували на позов Російської Федерації до Європейського суду з прав людини. Водночас і міністр юстиції, і міністр закордонних справ переконані, що Кремль у позові неминуче програє, а до суду країна-агресорка подалася лише задля посилення пропаганди. Про це повідомляє "5 канал".

А от заступник міністра юстиції – уповноважений з питань ЄСПЛ у Міністерстві юстиції України Іван Ліщина не лише прокоментував цей позов, а і вказав на хиби російської сторони.

Зокрема, заступник голови Мін'юсту зауважив: існують певні формальні вимоги для подання позову до ЄСПЛ, зокрема щодо 6-місячного строку подання заяви. Тоді як позов РФ стосується авіакатастрофи МН17, подій на Майдані та в Будинку Профспілок в Одесі, що датуються 2014 роком.

"Ні, я знаю, що є питання, чи ця вимога застосовується до міждержавних заяв, але сама РФ у справах, поданих Україною, багаторазово наполягала на її застосуванні", – уточнив заступник міністра юстиції.

Також Ліщина попросив надати російським колегам переклад правила 39, яке твердить про застосування його лише у випадку безпосередньої небезпеки чи непоправної шкоди . Це російській стороні буде дуже важко довести, враховуючи перелік аспектів, на які жаліється країна-агресорка.

Український дипломат питається, "чому такої "безпосередньої небезпеки" (у Росії – ред.) не було рік чи два роки тому?".

Цікавим стало і те, що на сайті Європейського суду з прав людини станом на вечір 22 липня немає жодної інформації про нову міждержавну заяву , а от генпрокуратура Росії вже звітує про її подання. Іван Ліщина називає це "фальстартом в оприлюднені інформації щодо нової заяви".

Загалом же скаргу РФ Ліщина назвав "блискучою перемогою російської юридичної думки над здоровим глуздом".

"Цікаво, що на сайті Мін'юсту РФ щодо цієї блискучої перемоги російської юридичної думки над здоровим глуздом нічого немає... Невеличкий лайфхак колегам із Генпрокуратури РФ щодо участі в процесі в ЄСПЛ – є така гарна традиція заявникам пояснювати ЄСПЛ, які саме права, передбачені Європейською конвенцією з прав людини, порушені тими обставинами, на які вони посилаються", – зауважив Ліщина у себе на Facebook.

Раніше ж цей позов прокоментував і сам міністр юстиції України Денис Малюська.

"Судячи з прес-релізу генпрокуратури країни-агресора та їхнього ж МЗС, Росія сплутала ЄСПЛ з шоу на російському телебаченні – у заяві до суду виклали усі міфи російської пропаганди. Зовсім безглуздим такий вчинок не назвеш – у них з‘явиться додатковий медіа-майданчик для промивання мізків та медіа-привід, але з юридичної точки зору - їх очікує неминуча поразка", – наголосив урядовець у власному дописі на Facebook.

Нагадаємо,22 липня стало відомо, що РФ подала проти України позов до ЄСПЛ – звинуватила в катастрофі лайнера MH17 та водній блокаді Криму. Невдоволення країни-агресорки викликала також заборона російських телеканалів в українському медіапросторі. При цьому, сама РФ нещодавно відмовилася виконувати вимогу Європейського суду з прав людини щодо легалізації одностатевих шлюбів.

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Новини по темі
Штам Дельта набирає обертів: коли очікувати нову хвилю коронавірусу в Україні.

Штам Дельта набирає обертів: коли очікувати нову хвилю коронавірусу в Україні.

Україною та світом поширюється штам Дельта. Його виявили у майже 100 країнах. Підтвердили хворобу в 17 українців, із них 1 людина померла. Читати на сайті:

2

Суддя покарав штрафом у 1530 гривень за вбивство доньки та дружини, Честь і НЕчесть.

Суддя покарав штрафом у 1530 гривень за вбивство доньки та дружини, Честь і НЕчесть.

У липні 2021 року в Луцьку чоловік зізнався сусідці, що вбив 22-річну доньку та 56-річну дружину. Патрульні знайшли жінку зарубаною в ліжку, а доньку в коридорі. Читати на сайті:

3 2

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» 29.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» 29.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков ознайомився з роботою ТДВ «ІнтерХім» #ТелеканалРада #Разумков #Одеса

Масштабні лісові пожежі у Туреччині, Про головне, 29 липня 2021.

Масштабні лісові пожежі у Туреччині, Про головне, 29 липня 2021.

У випуску "Про головне" за 29 липня – у Туреччині вирує масштабна лісова пожежа, яка охопила кілька курортних регіонів; на з'їзді "Голосу" з лав партії виключили 7 народних депутатів; в Україні внаслідок штаму коронавірусу Дельта помер перший паці...

Про головне за 18:00: Розкольний з'їзд  «Голосу»

Про головне за 18:00: Розкольний з'їзд «Голосу»

У випуску "Про головне" за 29 липня станом на 18:00 – на з'їзді "Голосу" з лав партії виключили 7 народних депутатів. Крім того, переобрали склад Політичної ради. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – ...

1

Заяви  «Голоса»  на туалетному папері - Побиті музиканти у Львові- Фанта з крану- НОВИНИ 29.

Заяви «Голоса» на туалетному папері - Побиті музиканти у Львові- Фанта з крану- НОВИНИ 29.

«Голос» - все? Чому партія тріщить по швах, а депутати пишуть заяви на туалетному папері? Побили, бо сплутали з геями. У Львові невідомі напали на двох чоловіків, бо подумали, що ті - закохана пара. «Фанта» з крану. На Сихові в квартирах тече оран...