Вступ до НАТО: в Кабміні розкрили плани України

Сегодня
Вступ до НАТО: в Кабміні розкрили плани України

Середньостроковою метою України є отримання плану дій щодо членства в НАТО, однак, Києву доведеться виконати багато важкої роботи, перш ніж він буде готовий до членства.

"Зараз в Україні є короткострокові і середньострокові завдання на порядку денному співпраці з НАТО. План дій щодо членства я б віднесла до середньострокових", – заявила "Обозревателю" віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що президент Петро Порошенко підписав Річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО.

"Наша головна мета зараз – реалізовувати цю програму, а також інші документи, наприклад Стратегічний оборонний бюлетень. Якщо виконаємо цю" домашню роботу ", в НАТО не буде причин сумніватися, чи варто приймати Україну. Також ми повинні рухатися до того, щоб наші річні національні програми були все більше схожі на плани дій щодо членства. І саме через нашу особливу зацікавленість у України є доступ до планів деяких нинішніх членів альянсу. Тобто у нас є зразки ", – пояснила віце-прем'єр.

Раніше постійний представник США при НАТО Кей Бейлі Хатчінсон заявила, що в НАТО усвідомлюють, що реакція Російської Федерації на приєднання України до Альянсу не буде позитивною.

"Немає ніяких сумнівів, тому що ми бачили в Чорногорії, що Росія стає досить агресивною, коли країни починають шукати шляхи приєднання до НАТО", – заявила Хатчінсон.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко анонсував швидке проведення референдумів про членство України в НАТО і Євросоюзі.