Порошенко заявив, що мета "Північного потоку – 2" – поділ і знищення Європи

Гордон
Порошенко заявив, що мета

Щойно російський газ потече повз Україну новим трубопроводом "Північний потік – 2", у Росії з'явиться ще один козир для жорсткішого наступу на європейські цінності. Про це у своїй статті "Північний потік – 2" годує монстра" для німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung написав президент України Петро Порошенко.

Український президент висловив думку, що "Північний потік – 2" не має нічого спільного з економічними вигодами, а єдина його мета – поділ і знищення Європи.

"Це завжди було ідеологією енергетичної політики Кремля", – підкреслив Порошенко.

"У нинішніх умовах будь-який пан'європейський проект із Кремлем із масштабом та амбіціями "Північного потоку 2" буде умиротворенням агресора, а не виявом нашої сили. Щойно "Північний потік 2" буде наповнено російським газом, який транспортують за межами Східної Європи й України, Кремль не буде утримуватися від ще жорсткішого наступу на наші спільні цінності. Навіть гірше, це дасть Росії перевагу", – додав він.

Інвестиції в будівництво "Північного потоку – 2" Порошенко назвав інвестиціями в "розпад Європи".

Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м³ газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Наразі газопровід "Північний потік" складається із двох ниток із пропускною здатністю 27,5 млрд м³ кожна. "Газпром" почав постачання першою ниткою газопроводу у 2012 році.

Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії та Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи.

Німеччина і Фінляндія дозволили будувати трубопровід на своїй території. Данія і Швеція – поки ні.

3 травня в німецькому Лубміні почали перші роботи з будівництва трубопроводу.

Сьогодні під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що Україна має залишитися транзитером газу.