Особливий ген стримує вірус: вчені пояснили, чому деякі люди несприйнятливі до COVID-19.

Частина населення планети може бути несприйнятливою до COVID-19 і не хворіти на цю інфекцію через особливості в генетиці. Як припускають вчені, за це відповідає мутація в гені OAS1.

Відповідне дослідження є результатом роботи Центру вірусних досліджень MRC-Університету Глазго (Великобританія). Результати були опубліковані в журналі Science.

Попередньо, внутрішньоклітинна противірусний захист може не тільки відображатися у вигляді природного "імунітету" до SARS-CoV-2, але і пригнічувати реплікацію вірусів, тобто знижувати тяжкість захворювання.

Використовуючи здебільшого метод секвенування, група вчених з'ясувала: у деяких людей варіант гена OAS1 здатний "розпізнавати" деякі типові ознаки вірусів, які притаманні і COVID-19. Зазначимо, що йдеться про пренілірований гені – тобто, до білку якого приєднана одна молекула жиру.

Якщо ж OAS1 не пренілірований, то він фактично "не вміє" реагувати на збудник коронавірусу й не може послати сигнали "тривоги" імунній системі.

Дослідники додали, що якщо нові штами зможуть уникати такого захисту, то, ймовірно, стануть "значно більш патогенними та заразними в невакцинованих популяціях".

Нагадаємо:

  • докторка медичних наук, провідна інфекціоністка МОЗ України Ольга Голубовська раніше заявляла: ризик захворіти на COVID-19 знижує "генетика і хороший імунітет".

  • А інфекціоністка-пульмонологиня Світлана Гук вважає, що особа, яка захворіла на грип, заразитися коронавірусом не зможе. Однак якщо інфікувальна доза COVID-19 велика або є імунна схильність до вірусу, то зараження все ж може відбутися.

Як писав OBOZREVATEL, нещодавно американська фармацевтична компанія Pfizer розпочала новий етап глобальних випробувань противірусного препарату PF-07321332 для профілактики COVID-19.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Унылая лошадь возбуждается 2411021

Унылая лошадь возбуждается 2411021

1 1

Зупинка ТЕС напередодні зими. Чим це загрожує та як реагують українців

Зупинка ТЕС напередодні зими. Чим це загрожує та як реагують українців

Згідно з правилами, всі лікарні мають бути забезпечені альтернативними джерелами живлення, тобто дизель-генераторами, які вмикаються в аварійних ситуаціях для забезпечення виживання хворим, особливо у реанімаційних відділеннях. Ті ж апарати вентил...

Візит Остіна в Україну: нові дані про що домовилися.

Візит Остіна в Україну: нові дані про що домовилися.

Минулого тижня Україну відвідав міністр оборони США Ллойд Остіна. Під час візиту не підписали якихось визначних документів. Принаймні, публічно про це не розповіли. З джерел оборонних і непублічних відомо, що йшлося про напрацювання спільної з НАТ...

Зміни до бюджету Львівської області. Боротьба з Covid-19 в області.Сесія Львівської обласної ради

Зміни до бюджету Львівської області. Боротьба з Covid-19 в області.Сесія Львівської обласної ради

З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Серйозні чи  «по приколу» : що насправді ховається за санкціями РНБО, Наші гроші.

Серйозні чи «по приколу» : що насправді ховається за санкціями РНБО, Наші гроші.

Санкціям РНБО, які "прижали" Віктора Медведчука, раділи всі. Крутий був хід. Однак в наступних серіях санкцій все стало дрібніше. Потім ще дрібніше. Санкційні списки роздувались і роздувались, а результат ставав максимально мишкоподібним. Читати н...

1 1

Київ на порозі  «червоної»  зони. До чого готуватися мешканцям столиці

Київ на порозі «червоної» зони. До чого готуватися мешканцям столиці

З 8 листопада Кабмін наказав не пускати на роботу усіх невакцинованих чиновників та вчителів, які ухиляються або відмовляються від вакцинації без поважної причини. Про це повідомляють на урядовому порталі. Ці обмеження, а також перспективи «червон...