Помпео і Федеріка Могеріні обговорили важливість реформ в Україні

Сегодня 1
Помпео і Федеріка Могеріні обговорили важливість реформ в Україні

Державний секретар США Майк Помпео провів переговори з верховним представником Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні в кулуарах саміту НАТО.

Як повідомила представник Держдепу Хізер Нойерт, дипломати обговорили ряд загальних проблем, з якими зіткнулися США і Європа.

"Вони обговорили гуманітарну ситуацію і ситуацію з безпекою в Сирії, важливість продовження реформ в Україні та загальний підхід до остаточної, повністю верифікованої денуклеаризації КНДР", – йдеться в заяві.

Окрім того, Помпео і Федеріка Могеріні обговорили будівництво газопроводу Північний потік 2 і необхідність диверсифікації поставок енергоносіїв в Європі.

Раніше США вже попередили Німеччину про санкції через "Північний потік – 2".

Як повідомлялося, раніше президент України Петро Порошенко застеріг Німеччину від участі в проекті будівництва Nord Stream - 2, запропонувавши в якості альтернативи модернізацію транзитного газопроводу, що проходить через територію України.

Водночас президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія збереже транзит газу через Україну після запуску газопроводу "Північний потік – 2", якщо це буде економічно обґрунтовано. За його словами, "Північний потік – 2" не є політичним проектом.