Угода про вільну торгівлю з Китаєм не дає вигод Україні — експерт.

Однак повністю відмовлятися від переговорів про ЗВТ із КНР також не варто, оскільки вона практикує підписання не всеосяжних, а поверхневих угод такого типу.

Проблема з угодою про вільну торгівлю з Китаєм двояка. По-перше, вона посилить дефіцит торговельного балансу України й підриватиме економічну стабільність. По-друге, угода не зможе сприяти реіндустріалізації нашої економіки, про що свідчить кейс із "Мотор Січ": Китай підтримує технологічне виробництво з високою доданою вартістю тільки усередині своїх кордонів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Єфремов, Центр міжнародних досліджень Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенка. Однак, на його думку, повністю відмовлятися від переговорів про ЗВТ із КНР також не варто, оскільки вона практикує підписання не всеосяжних, а поверхневих угод такого типу.

"Туди рідше потрапляють положення про контроль інвестицій, усунення нетарифних бар'єрів торгівлі або екологічні нормативи. Погоджуючись на ЗВТ із великим списком винятків, Китай реєструє факт політичного співробітництва, а не конкретні торговельні зобов'язання. Тому переговори на цю тему варто синхронізувати з національною стратегією промислового розвитку України (якщо така колись з'явиться)", — відзначає експерт.

Детальніше про співпрацю з Китаєм читайте в статті Дмитра Єфремова "Прагматизм зі східною специфікою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Новини по темі

Україна посилить співпрацю з країнами «Вишеградської четвірки» .

Зеленський назвав переговори широкими, предметними і насиченими.

1

В Україні запрацював новий онлайн-інструмент щодо «Доступних ліків» .

У Кабміні повідомили, що для пацієнтів пошук потрібної аптеки стане максимально зручним та швидким

1

Хакери зламали офшорний Cayman National Bank. Обсяг витоку даних порівнюють з «панамським архівом»

Хакери зламали офшорний Cayman National Bank і отримали доступ до даних і рахунків 3800 компаній. Обсяг витоку можна порівняти з «панамським архівом».

2

Зеленський підписав закон про забезпечення вільного доступу до берегів водойм.

Обмеження безперешкодного та безкоштовного доступу до водойм буде каратися штрафами.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie