Угода про вільну торгівлю з Китаєм не дає вигод Україні — експерт.

Однак повністю відмовлятися від переговорів про ЗВТ із КНР також не варто, оскільки вона практикує підписання не всеосяжних, а поверхневих угод такого типу.

Проблема з угодою про вільну торгівлю з Китаєм двояка. По-перше, вона посилить дефіцит торговельного балансу України й підриватиме економічну стабільність. По-друге, угода не зможе сприяти реіндустріалізації нашої економіки, про що свідчить кейс із "Мотор Січ": Китай підтримує технологічне виробництво з високою доданою вартістю тільки усередині своїх кордонів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Єфремов, Центр міжнародних досліджень Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенка. Однак, на його думку, повністю відмовлятися від переговорів про ЗВТ із КНР також не варто, оскільки вона практикує підписання не всеосяжних, а поверхневих угод такого типу.

"Туди рідше потрапляють положення про контроль інвестицій, усунення нетарифних бар'єрів торгівлі або екологічні нормативи. Погоджуючись на ЗВТ із великим списком винятків, Китай реєструє факт політичного співробітництва, а не конкретні торговельні зобов'язання. Тому переговори на цю тему варто синхронізувати з національною стратегією промислового розвитку України (якщо така колись з'явиться)", — відзначає експерт.

Детальніше про співпрацю з Китаєм читайте в статті Дмитра Єфремова "Прагматизм зі східною специфікою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Новини по темі

5 тис. грн – мінімальна зарплата з 1 вересня 2020: економісти розповіли, кому буде «несолодко» (Відео)

В Кабміні прогнозують, у першому півріччі наступного року мінімальна зарплата може становити 6 тисяч

1 4

Продажі впали: кінотеатри скаржаться на малу кількість глядачів.

Після послаблення карантину прийшло у 10 разів менше глядачів, ніж було до введення обмежень.За липень кінотеатрам вдалося зібрати 21,7 млн ​​грн. Загалом, глядачі придбали 229 600 квитків. А це 9,6% від суми, яку кінотеатри мали у липні торік, пи...

1

Рада розгляне підвищення «мінімалки» : в «Слузі народу» озвучили прогноз.

Парламентарі зберуться на позачергове засідання 25 серпня

1 1

Держава не зацікавлена в розвитку «Мотор Січі» . компанії-акціонера.

Арешт акцій ПАТ "Мотор січ" призводить до стрімкого погіршення фінансових показників підприємства, порушує права всіх акціонерів на участь в управління цим акціонерним товариством, а також зумовлює неможливість внесення змін до реєстру акціонерів....

1

Україна опинилася на першому місці рейтингу прозорості публічних закупівель.

На другому місці Молдова, на третьому Колумбія, а найгірший результат у Таджикистану.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie