Для екоевроінтеграціі Україні потрібна карта реформ і джерела фінансування – Асоціація екологів.

Екологічна євроінтеграція України залишається лише імітацією на папері, влада повинна представити чітку дорожню карту реформи і джерела її фінансування. Про це написала президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок в колонці для OBOZREVATEL.

"Процеси екологічної євроінтеграції в Україні скоріше мають характер імітації, ніж реального впровадження. Так, наприклад, вітчизняними критеріями необхідності проведення оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) в Україні передбачено отримання дозвільних документів для виробничих процесів, які на практиці здійснюють мінімальний вплив на навколишнє середовище і процедуру ОВС в європейських країнах не проходять. в Україні насправді важлива з точки зору екології діяльність, і замість того, щоб привертати увагу суспільства, банально губиться серед значної кількості штучно загнаних під дозвільні процедури проектів ", - написала Циганок.

За її словами, розроблені на даний момент нормативно-правові акти щодо реформування екосфери містять значну кількість неоднозначних положень і невизначеностей, що робить можливими маніпуляції, подвійні стандарти, підвищує ймовірність корупційних ризиків. У той же час, еколог підкреслила: Директиви Європейського Союзу побудовані на логічному взаємозв'язку між собою.

"Наприклад, планові перевірки екоінспекції передбачені тільки для тих підприємств, які мають певні дозволи, допуски або ліцензії природоохоронного характеру. При цьому необхідність цих документів чітко визначена іншими нормативно-правовими актами. Таким чином, якщо невірно визначити необхідність отримання дозвільного документа (що ми маємо зараз в Україні), то, як наслідок, підприємство, яке штучно потрапило під дозвільну процедуру, отримає "в подарунок" численні візити державних органів ", - пояснила Циганок.

Вона також звернула увагу на те, що влада не запропонувала чітких механізмів реалізації майбутніх реформ і чітких дорожніх карт з джерелами фінансування.

"Говорити про "зелений" курс потрібно! Однак без реальних дій все так може і залишитися на етапі "добрих намірів і амбітних цілей "!" - підсумувала Циганок.

Раніше народний депутат України Сергій Магера заявив, що запропоновані Мінекології екологічні нормативи не відповідають європейським і створюють можливості для зловживань з боку чиновників, а не для захисту навколишнього середовища. За його словами, у бізнес-спільноти є багато зауважень до законопроекту від Мінекології "Про запобігання, зменшення та контролі промислового забруднення" (№ 4167), які повинні бути враховані при його доопрацюванні.

У той же час генеральний директор УНВА "Укркокс" Анатолій Старовойт зазначив, що при розробці нових екологічних норм Мінекології слід шукати прийнятні рішення для промисловості, інакше це може привести до закриття підприємств.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Боржникам приходять квитанції зі штрафами: чи можна не платити.

Боржникам приходять квитанції зі штрафами: чи можна не платити.

Жителі Києва, які мають комунальні борги, почали отримувати нові квитанції зі штрафами. Про це повідомляє ТСН. У квитанціях з’явилися дві нові графи – “Інфляційна складова заборгованості” і “3% річних”. Заступни...

Народна Правда

Вітренко допускає збитки  «Нафтогазу»  в першому кварталі 2021 року в розмірі до 105 млрд грн замість заявленого прибутку в 12,6 млрд грн.

Вітренко допускає збитки «Нафтогазу» в першому кварталі 2021 року в розмірі до 105 млрд грн замість заявленого прибутку в 12,6 млрд грн.

Голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко сумнівається в коректності її фінансових результатів за перший квартал 2021 року і допускає збитки в розмірі до 105 млрд грн на відміну від заявленого компанією прибутку в 12,6 млрд грн.

Цензор.НЕТ

Навчання НАТО Agile Spirit: українські військові тренуються в Грузії.

Навчання НАТО Agile Spirit: українські військові тренуються в Грузії.

В Грузії стартували масштабні багатонаціональні військові навчання Agile Spirit за участі українських солдатів і військовиків з країн-членів НАТО. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Teleg...

Хрещення Русі-України. Парафіяни УПЦ МП заблокували підходи до Володимирської гірки / включення

Хрещення Русі-України. Парафіяни УПЦ МП заблокували підходи до Володимирської гірки / включення

Річницю Хрещення Русі-України відзначають православні віряни в Україні. Завтра в центрі столиці проведуть хресний хід представники Православної церкви України. А цими хвилинами там збираються парафіяни московського патріархату. Кілька тисяч людей ...

В Одесі возили леопарда в автомобілі: той виглядав з вікна та облизувався.

В Одесі возили леопарда в автомобілі: той виглядав з вікна та облизувався.

В Одесі помітили автомобіль, у якому на передньому сидінні сидів леопард. Тварина крутилася, оглядалася та облизувалася. Читати на сайті: ~ Підписатись на #24Канал ~ Відео #НовиниУкраїниТаСвіту – ~ Підписатись на #Вєсті~ ~ Підписатись на #Знаєм24 ...

Тисячі парафіяни з різних регіонів і депутати ОПЗЖ: як УПЦ МП відзначає Хрещення Русі-України.

Тисячі парафіяни з різних регіонів і депутати ОПЗЖ: як УПЦ МП відзначає Хрещення Русі-України.

Кілька тисяч парафіян московського патріархату пройшли до центру Києва від Володимирської гірки, де завершився молебень до річниці хрещення Русі-України. Подію відстежує кореспондентка "5 каналу" Ганна Рибалка. Дивіться онлайн новини, токшоу, доку...

«Парламент, на сьогоднішній день, не є центром політичного життя». Бондаренко.

«Парламент, на сьогоднішній день, не є центром політичного життя». Бондаренко.

Програма ПолітикаUA 27.07.2021 Гість студії: Богдан Бондаренко, політичний експерт Тема: Робота парламенту. Політична ситуація #ТелеканалРада #ПолітикаUA

Почему умирает жизнь в тылу боевиков «ДНР»? - Донбасс Реалии.

Почему умирает жизнь в тылу боевиков «ДНР»? - Донбасс Реалии.

На оккупированном Донбассе даже в районных центрах небольшие зарплаты и проблемы с работой. Люди вынуждены уезжать. Как правило – в Россию. Но что происходит в небольших поселках на подконтрольной боевикам территории? Донбасс Реалии съездили в тыл...