УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Дешевше не буде: стало відомо, коли в Україні переглянуть тарифи на електрику.

В Україні в 2022 році може здорожчати електроенергія / фото УНІАН

В Україні в 2022 році може здорожчати електроенергія / фото УНІАН

У квітні наступного року в Україні можуть переглянути тариф на електроенергію для населення - саме тоді закінчиться термін дії спеціальної постанови (ПСО - Постанови про спеціальні обов'язки на ринку електроенергії), що регулює ціну.

За словами директора ТОВ "Волиньелектрозбут" Дмитра Іванова, складно прогнозувати нову вартість електрики, проте дешевшою вона точно не стане. Про це він сказав сайту "Обозреватель".

"Чинний формат ПСО теоретично виглядає непогано – НАЕК "Енергоатом" (маючи значно нижчу собівартість енергії, ніж інша генерація) за рахунок високої маржі від продажу на вільному ринку повинен компенсувати різницю між тарифом населення і реальною вартістю енергії. Практично – це те ж саме перехресне субсидування, яке було раніше, тільки "упаковка змінилася і писанини додалося", – говорить експерт.

За його словами, формат виконання постанови в нинішніх умовах ринку призведе до утворення касових розривів у постачальників універсальної послуги та в "Енергоатому". Це означає, що не всі учасники ПСО зможуть виконувати свої обов'язки.

Читайте також Україна сподівається з листопада почати імпорт електроенергії з Білорусі – ЗМІ

"Це – песимістичний сценарій чинного формату ПСО, і він потребує негайних коректив і вдосконалення. Дефіцит генерації і рівень запасів вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ тільки поглиблює негатив ситуації", – пояснив Іванов.

Він також спрогнозував негативні наслідки нових карантинних обмежень - знизиться ділова активність та рівень оплати населенням на 5-10%.

"Щомісяця зростання дебіторки виймає з оборотних коштів ті ж 5-10%, поглиблюючи касовий розрив і створюючи безнадійну заборгованість із контингенту померлих, тих, які продали квартири/будинку, поїхали невідомо куди і т.д. Що робити з цією "безнадійкою"? – каже він.

Тарифи на електроенергію в Україні

З 1 жовтня для українців, які споживають до 250 кВт-год на місяць, тариф становить 1,44 грн за кВт-год.за даними Міністерства енергетики, таких споживачів в нашій країні більшість – 80%.

Водночас для домогосподарств, які споживають понад 250 кВт-год на місяць, ціна залишається незмінною – 1,68 грн за кВт-год за всю спожиту електрику.

Автор: Юрій Годован

Новини по темі
Стрільби з БМП-2 на Світлодарській дузі. ЗСУ вдосконалюють свої навички. Як це було

Стрільби з БМП-2 на Світлодарській дузі. ЗСУ вдосконалюють свої навички. Як це було

Російські окупаційні війська на сході продовжують постійно провокувати вогнем українських армійців. Отримавши відповідь - волають на увесь світ про порушення Мінських угод. Унаслідок постійних обстрілів із важкої артилерії та мінометів із нашого б...

«У турборежимі - не під ялинку» : Рада ухвалила Бюджет-2022.

«У турборежимі - не під ялинку» : Рада ухвалила Бюджет-2022.

Медицина, і не тільки, у наступному бюджетному році матиме більше видатків. Знову обіцяно підвищення зарплат медпрацівникам. Хоча така сама обіцянка була і торік від президента, але її так і не виконали, тому перенесли на наступний. Але в МОЗІ пер...

1

Михайло Басараб:  «Осінь-2021 стала прискореним обвалом електоральних рейтингів Зеленського».

Михайло Басараб: «Осінь-2021 стала прискореним обвалом електоральних рейтингів Зеленського».

Характерно, що сьогодні депутати майже не обговорювали і не рефлексували, як зазвичай це роблять, на звернення президента до Верховної Ради, яке слухали вчора. Але воно не залишилося непоміченим у експертному середовищі, бо ж там аналізують не лиш...

Попри пандемію: в Лондоні, Вашингтоні та Нью-Йорку запалили вогні ялинки.

Попри пандемію: в Лондоні, Вашингтоні та Нью-Йорку запалили вогні ялинки.

Не коронавірусом єдиним. Світ, попри карантинні обмеження, готується зустрічати Різдво та Новий рік. Запалюють головні атрибути свята - ялинки, прикрашають центральні площі міст, фортеці та урядові установи. Поринути в атмосферу різдвяного дива вж...

«Слабкий президент вигідний абсолютно всім».

«Слабкий президент вигідний абсолютно всім».

«Якщо моя Україна і далі вибирає між копитниками, які втратили корито, і тими, хто за нього тримається, то я не шкодую, що ми й далі будемо жити у такому політичному лайні, як є зараз», - Остап Дроздов, журналіст, телеведучий #Дроздов #перевибори ...

1

Фаріон розповіла для чого Зеленському так звана боротьба з олігархами.

Фаріон розповіла для чого Зеленському так звана боротьба з олігархами.

«В Україні є п'ять бандюків. Вони володіють основними нашими стратегічними ресурсами. І з ними реально потрібна дуже сильна боротьба. Тому Зеленський, використовуючи не дуже високий інтелектуальний рівень певного електорального поля, заявляє, що н...