Пенсії можуть урізати на 50%: хто ризикує втратити частину виплати.

«Найбільш поширена причина списання – це переплати пенсії з вини пенсіонера»

В Україні є ціла низка причин, чому в пенсіонера можуть забрати до 50% виплати. Як відзначають у Пенсійному фонді, найчастіше це відбувається через переплату виплати.

Так, причини вказано в ст. 50 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Підставою для стягнення частини пенсії можуть бути:

  • судові рішення, постанови і вироки (з майнових стягнень),
  • виконавчі написи нотаріусів,
  • інші рішення і постанови, виконання яких проводиться аналогічно виконанню судових рішень.

Простіше кажучи, якщо пенсіонер вчасно не сплатив аліменти, штраф за порушення правил дорожнього руху, виконавчі збори, витрати на судочинство, кредитні зобов'язання тощо, то Пенсійний фонд на підставі рішення виконавчої служби або приватного виконавця буде списувати заборгованість по пенсії до повного її погашення.

«Найбільш поширена причина списання – це переплати пенсії з вини пенсіонера», – говорить заступниця директора департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Любов Бричок.

Ідеться про випадки, коли людина втрачає право на пенсію або її частину, але не інформує про це пенсійні органи, тому їй продовжують нараховувати пенсію.

Коли це може статися? – Таких випадків кілька. Один із них – працевлаштування пенсіонера. Водночас значення має не розмір заробітної плати, а сам факт зайнятості. Адже, якщо пенсіонер працює, це впливає на його право отримувати доплати, надбавки, підвищення, а також перерахунки доплат до пенсії у разі зміни прожиткового мінімуму. Саме тому пенсійні виплати пенсіонеру, який працює або займається підприємницькою діяльністю, будуть іншими.

«Зараз для пенсіонера, що працює, немає особливого порядку виплат, що впливало б на зменшення розміру пенсії. Водночас у законі залишилася норма, згідно з якою працюючим пенсіонерам перерахунки доплати до мінімального розміру пенсії та за понаднормовий стаж, що пов'язано з підвищенням прожиткового мінімуму, що не проводяться. Вони проводяться тільки після того, як людина звільниться з роботи», – пояснює Любов Бричок.

Джерело: Обозреватель

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Україна здобула перше  «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Україна здобула перше «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Спека не завадила українському плавцю Михайлу Романчуку вибороти срібну медаль. Це перше срібло України на Олімпіаді-2020. Спортсмен проплив 1500 метрів вільним стилем і поступився американцю лише на 66 мілісекунд. Також в українців є успіхи в бок...

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

6 місце серед 107 команд світу. Українські старшокласники гідно показали себе на міжнародних олімпіадах із математики, фізики та інформатики. За юних хіміків ще тримаємо кулаки - конкурс закінчиться в перших числах серпня. Попри це ми вже маємо 6 ...

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Все ролики о стройке

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку. Також внаслідок зливи потрощило авто, дерева попадали на дорогу, проте станом на зараз ускладнень у русі немає. Відео із соцмереж.

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Період алергій - уже за кілька тижнів. Алергенний бур’ян - амброзія от-от має розквітнути. У Дніпрі місцева влада оголосила війну диким кущам. І замість традиційно вирізати їх - спробували рослину труїти спеціальними хімікатами. Скільки це коштує ...

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Андрій Шевченко йде з посади тренера збірної України з футболу – закінчився контракт. Він був наставником команди впродовж 5 років. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

1 1