Будівельний скандал спалахнув навколо ТЦ в Сумах

Сегодня
Будівельний скандал спалахнув навколо ТЦ в Сумах

Навколо забудови в Сумах спалахнув скандал – там впритул до торгового центру зводять триповерхову металеву прибудову без фундаменту. Вона може впасти у будь-яку мить, турбуються місцеві жителі. Чиновники будівництво заборонили, проте роботи на об'єкті тривають.

За задумом проектувальників, металева конструкція мала приховати всю зовнішню рекламу на фасаді. Замість цього споруда ще більше зіпсувала зовнішній вигляд будівлі, переконані жителі міста.

Дозвіл на початок будівництва два роки тому видав уже колишній головний архітектор міста. Проте в безпеці і законності цього довгобуду засумнівалися нові члени архітектурно-будівельного контролю. За зверненнями СБУ й управління містобудування провели позапланову перевірку і знайшли порушення.

Припис про усунення порушень і зупинення будівельних робіт власники забудови оскаржили в суді. Зараз триває апеляція. Якщо вона не визнає перше рішення суду незаконним, архітектори мають намір подавати заяву до Верховного суду України, щоб заборонити зведення прибудови до торгового центру.

Нагадаємо, в Україні продовжили "будівельну амністію" – Верховна Рада ухвалила закон про продовження строку прийняття в експлуатацію об'єктів, побудованих без дозволу на будівельні роботи.

Минула "будівельна амністія" була оголошена 2015 року.

"2015 року власники приватних і дачних будинків, побудованих без дозволу, мали можливість завершити всі необхідні процедури протягом року. Проте багато хто так і не встиг це зробити. Сподіваюся, що громадяни поставляться до цього відповідально й отримають право власності на таку нерухомість", – зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.