Суд заарештував колишнього заступника міністра культури Росії, підозрюваного у розкраданні 450 млн руб.

Гордон
Суд заарештував колишнього заступника міністра культури Росії, підозрюваного у розкраданні 450 млн руб.

Басманний суд Москви заарештував колишнього міністра культури РФ Григорія Пірумова, підозрюваного у розкраданні 450 млн руб. ($7,2 млн) бюджетних коштів. Про це 18 травня повідомили у Слідчому комітеті РФ.

За інформацією "РИА Новости", колишнього чиновника взято під варту до 16 липня.

За даними слідства, окрім Пірумова у справі фігурують директор департаменту управління майном та інвестиційної політики міністерства культури Борис Мазо і керівник групи компаній "Роспан" Микита Колесніков.

У Слідкомі заявили, що фігуранти кримінальної справи вчинили розкрадання організованою групою не менше ніж 450 млн руб., які виділили на спорудження комплексу будівель і фондосховища Ермітажу в Санкт-Петербурзі.

"Указані особи організували укладення державного контракту без реального наміру його виконати. Водночас більшу частину отриманих як аванс коштів було перераховано у підконтрольні їм організації", – повідомили у відомстві.

Пірумова разом із Колесніковим і Мазо затримали 17 травня.

За даними видання "Медуза", Пірумова і Колеснікова раніше обвинувачували у справі про розкрадання бюджетних коштів, які виділяли на реставрацію Новодівочого та Іоанно-Предтеченського монастирів, а також Ізборської фортеці. У жовтні 2017 року Пурімова засудили до півтора року колонії, але його звільнили з-під варти в залі суду, оскільки весь цей термін він відбув у СІЗО.

Пірумов обіймав посаду заступника міністра культури РФ із 20 березня 2013 року до 8 вересня 2015 року.