В законопроект про промзабруднення потрібно включити реальні екологічні цілі, – Магера.

Законопроект про зниження промислових викидів (4167) повинен враховувати стан і можливості вітчизняної промисловості і встановлювати реалістичні терміни для проведення екомодернізаціі. Про це написав народний депутат України Сергій Магера в блозі на сайті "Кореспондент".

"Немає сумнівів в тому, що підсумковий текст з/п повинен імплементувати положення Директиви ЄС 2010/75/ ЄС про промислові викиди і відповідати принципам європейської екологічної політики Green Deal. Однак автори повинні враховувати технічний і технологічний розрив, який сьогодні існує між Євросоюзом і Україною", - написав Магера.

Депутат підкреслив: Україна не повинна сліпо переносити європейські екологічні норми в своє законодавство, тим більше що положення Угоди про асоціацію України з ЄС цього не вимагають. І необхідно встановити реалістичні терміни для проведення переоснащення промисловості. На його думку, саме через те, що положення законопроекту не враховували вітчизняних реалій, вже дві спроби затвердити його в парламенті провалилися.

"Навіть в РНБО попереджали: впровадження НДТМ в Україні за чотири роки може стати загрозою економічній безпеці. У Європейській бізнес-асоціації нагадали: підприємства ЄС йшли до екомодернізаціі десятки років. І ще стільки ж цей процес буде продовжуватися", - нагадав Магера.

Крім того, він звернув увагу, що в законопроекті не передбачено механізму фінансової підтримки екомодернізаціі з боку держави, автори документа пропонують провести її за рахунок бізнесу, що несправедливо по відношенню до вітчизняних промислових підприємств, які дають робочі місця для мільйонів українців.

"Не можна все фінансове навантаження звалити на приватний бізнес. Якщо ми говоримо про впровадження європейської практики, необхідно відзначити: влада ЄС вклали в допомогу промисловим компаніям сотні мільярдів євро, а до 2030 року в проекти по декарбонізації та впровадження екологічних технологій планують вкласти ще 1 трлн євро ", - написав Магера.

Депутат вважає, що законопроект має бути суттєво доопрацьований з урахуванням українських економічних реалій.

"Дуже хочеться, щоб бізнес нарешті отримав відповідь, як будуть профінансовані 270 млрд грн витрат, необхідних на проведення екомодернізаціі. Хочеться побачити реальні терміни впровадження НДТМ, мінімум 15-20 років, і механізми локалізації, які дадуть можливість взяти участь в модернізації українських виробників обладнання, а не тільки європейцям ", - підкреслив Магера.

Раніше гендиректор Центру екології і розвитку нових технологій Владислав Антипов заявив, що законопроект про зниження промислових викидів (4167) не повинен бути жорсткішим, ніж вимагають європейські директиви, його необхідно доопрацювати з урахуванням зауважень бізнесу.

У той же час заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський вважає, що Україна не повинна брати на себе нереальних зобов'язань щодо термінів проведення екомодернізаціі, а державі слід надати підтримку промисловості на переоснащення, як це роблять країни ЄС.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі

Війни проти олігархів немає. Зате є війна проти людей, які отримують субсидії

Станом на 17 червня 2021 року в Україні не призначена і не переоформлена жодна субсидія. Причина «проста»: досі обласним управлінням соцзахисту Міністерство соціальної політики не передало нове програмне забезпечення для призначення субсидій за но...

Тверезий погляд

Грецькі канікули на паузі. Mouzenidis Travel призупинив обслуговування. Причини і що робити туристам

Грецькі канікули на паузі. Mouzenidis Travel призупинив обслуговування. Причини і що робити туристам

Елладські канікули поки на паузі. Один із найбільших туроператорів, який організовує поїздки Грецією, призупинив тури для українців на тиждень. Про це повідомив директор українського представництва фірми. Через це під загрозою зриву відпустки соте...

«Де Гроші?» : Dzidzio показав, як проходять зйомки фільму / включення.

«Де Гроші?» : Dzidzio показав, як проходять зйомки фільму / включення.

"Де гроші". Це назва нової української комедії-квесту. Ідея створення фільму належить Михайлу Хомі, більш відомому як співак "Дзідзьо". Зйомки стартували минулого тижня. Сьогодні ж творча група запросила журналістів на знімальний майданчик. Підпиш...

Окупанти шоковані: як Львів шалено вболіває на Євро-2020.

Окупанти шоковані: як Львів шалено вболіває на Євро-2020.

Євро-2020 заполонило увагу всього світу. Пиво та фінська сауна за голи у ворота збірної окупантів про креативні акції у Львівській фан-зоні заговорили навіть найвідоміші пропагандисти Росії. Усе найцікавіше зі світу футболу, дивіться З питань рекл...

Децентралізація 18.06.2021

Децентралізація 18.06.2021

Встреча Байдена и Зеленского / COVID-19 в России / Обида Кремля на болельщиков - WTF от 18 июня 2021.

Встреча Байдена и Зеленского / COVID-19 в России / Обида Кремля на болельщиков - WTF от 18 июня 2021.

На фоне будущей встречи Владимира Зеленского и Джо Байдена в Вашингтоне заговорили о своем участии в урегулировании конфликта в Украине. Европа отказывается от российской вакцины Спутник V, а в самой России новая вспышка коронавируса. Кремль снова...

Національний університет оборони ім. Черняховського випустив 700 слухачів. Як це було

Національний університет оборони ім. Черняховського випустив 700 слухачів. Як це було

700 випускників і мало не кожен учасник російсько-української війни. Національний університет оборони імені Черняховського випустив слухачів оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівня підготовки. Тільки-но отримали дипломи і вже готов...