Танення льодів Арктики може призвести до отруєння білих ведмедів – вчені.

Льодовики, що тануть, вивільняють токсичні хімічні речовини.

Вчені з Університету Ланкастера виявили нову небезпеку, яку несе танення льодовиків для білих ведмедів. За їхніми словами, через глобальне потепління в Арктиці вивільняється велика кількість токсичних хімічних речовин, які отруюють тварин, повідомляє «Популярная механика».

Високі концентрації синтетичних речовин викидаються в атмосферу по всьому світу і повітрям переносяться в Арктику. Речовини накопичуються в льодах, а коли ті тануть - потрапляють в морську воду.

ПФА (поліфторалкильні і перфторалкильні речовини) називають «вічними» хімікатами, оскільки вони не руйнуються в навколишньому середовищі. Під час нового дослідження вчені зафіксували високі концентрації ПФА в льодах Арктики. Їхня концентрація в льодовиках, що тануть, виявилася вдвічі вищою за рівні, які спостерігаються в Північному морі.

Виявилося також, що рівень цих речовин підвищується зі збільшенням солоності води. Цей процес тільки посилюється глобальним потеплінням, оскільки через стрибки температур льодовики проходять через безліч циклів танення і замерзання. Так з'являються цілі басейни з високим рівнем солі.

Вченим вже відомо, що ПФА можуть порушити роботу гормональної системи білих ведмедів. Схильні до ризику і птахи, які живуть в Арктиці. Більш того, ПФА небезпечні і для людей. Так, вони можуть викликати цілий ряд захворювань, включаючи рак нирок і яєчок, гіпертонію, захворювання щитовидної залози, низьку масу тіла при народженні у дітей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: У Монголії льодовик, що відступив, оголив останки тварин і стародавню зброю

Раніше вчені заявили про те, що їм вдалося знайти в танучих льодовиках Тибету кілька десятків вірусів, вік яких становить 15 тисяч років . 28 з 33 знайдених вірусів раніше не зустрічалися дослідникам.

Підготував/ла : Фаина Ваулина

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Київ відповідає вже помаранчевому рівню епіднебезпеки. Водночас міська влада наразі не планує ще більше посилювати карантинні обмеження. Читати на сайті:

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

В России избран новый состав Думы. Он будет несколько отличаться от старого – одни бездельники и дармоеды уйдут из так называемого парламента, а другие, наоборот, придут – но суть от этого не изменится. Читати на сайті:

1

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання 6 сесії ІХ скликання Верховної Ради України. Засідання розпочалося «годиною запитань до Уряду» щодо тарифів і цін на комунальні послуги для населення України та надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для наданн...

Брифінг 24.09.2021  «Слуга Народу»

Брифінг 24.09.2021 «Слуга Народу»

Брифінг народних депутатів україни представників депутатської фракції "Слуга Народу".

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Раніше лише в цирку можна було побачити пелікана, який жонглює та розуміє людську мову. Нині ж такий чудоптах живе в одному із приватних будинків Вінниці, як свійська птиця. Читати на сайті:

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Юні блогери-початківці, які спалюють прапори, а потім слізно вибачаються, нищать чуже майно без тіні сумніву, та п'яні майбутні прокурорки, які відмовляються платити за таксі – це все персонажі традиційної рубрики "Невменяшки" на стрімі "Без цензу...