Крим.Реаліі

«Крим.Реаліі» - всі новини Криму, аналітика, репортажі, відео та фотогалереї, радіо і телепередачі, огляди соціальних мереж, блоги і думки.

https://ua.krymr.com/

Відповідальні не лише за себе: що потрібно знати молодим мамам про коронавірус та вакцинацію.

Рішення про вакцинацію буває непростим для жінок, які відповідальні не лише за своє тіло, а й за маленьку людину. Деякий час після появи вакцин від COVID-19 лікарі не давали виразних рекомендацій щодо вакцинації під час вагітності або годування груддю. Мами змушені були ухвалювати відповідальне рішення самостійно.

Сьогодні уже є низка медичних протоколів. Так, у червні американські органи охорони здоров'я закликали вагітних вакцинуватися від COVID-19. Вчені Центру контролю та профілактики захворювань повідомили, що аналіз поточних відомостей виявив ‒ підвищення ризику викидня серед майже 2500 вагітних жінок, які отримали вакцини Pfizer або Moderna , до 20 тижня вагітності не спостерігається. Протипоказанням до вакцинації від коронавірусу також не є годування грудьми. Однак вагітним та жінкам-годувальницям лікарі радять робити конкретні вакцини.

Які вакцини від COVID-19 фахівці рекомендують вагітним та жінкам, які годують груддю? Чому лікарі закликають жінок вакцинуватися навіть у такі чутливі періоди свого життя? Чи вакцинують таких жінок сьогодні в Криму? Який досвід у кримчанок, які нещодавно стали матерями?

Ці та інші актуальні теми в студії Радіо Крим.Реалії в ток-шоу «Кримське питання» обговорила ведуча Катерина Некреча та її співрозмовники: медичний експерт UNICEF в Україні Катерина Булавінова , журналіст із Севастополя Давид Аксельрод , журналістка з Севастополя Анна Айзенберг та кримчанка Оксана Вікарчук .

Жорстку позицію в ефірі Радіо Крим.Реалії озвучила медичний експерт UNICEF в Україні Катерина Булавінова.

Не лише вагітна перебуває в зоні ризику, а й породілля в перші 40 днів

Катерина Булавінова

– Якщо жінка хоче сама виростити дитину, а не залишити її на виховання батькові або родичам, вона має негайно вакцинуватися від COVID-19. Це єдине, що може захистити її життя. Pfizer або Moderna ‒ на будь-якому терміні вагітності, будь-яка вакцина підійде для годувальниці. Нагадаю, що не лише вагітна перебуває в зоні ризику, а й породілля в перші 40 днів. Тому потрібна негайна вакцинація. Абсолютно весь світ вакцинує вагітних, якщо вам лікар-гінеколог розповідає «страшилки», краще знайти іншого лікаря. Але не забувайте, що дорогою на вакцинацію, у черзі на вакцинацію потрібно дистанціюватися від інших людей, одягнути маску. Якщо вагітна кримчанка може виїхати в Херсонську область і вакцинуватися Pfizer або Moderna, це необхідно зробити. Якщо такої можливості немає, потрібно вакцинуватися тими інактивованими вакцинами, які доступні.

Часто антивакцинаторські теорії, які розповсюджуються не лише в Криму, не підтверджені правдивою інформацією, а посилаються на пости в соціальних мережах, зауважує в ефірі Радіо Крим.Реалії журналіст із Севастополя Давид Аксельрод.

‒ Темпи вакцинації в Криму та Севастополі досить низькі, це підтверджують й офіційні джерела. Виходячи з власних спостережень, можу сказати, що вагітні та жінки не вибиваються з цього тренду. В інтернеті досить всяких конспірологічних теорій щодо вакцинації, зустрічаються й коментарі вагітних. Але я не став би виділяти їх в окрему категорію, оскільки думка жінок при надії вписується в загальну картину.

«Супутник V» залишається основною вакциною в Криму. Медики кажуть, що вакцинуватися вагітним краще з 22-го тижня, протипоказань немає, але потрібно обговорити питання зі своїм лікарем. Кримчани можуть отримати доступ до вакцин, затверджених ВООЗ, на материковій частині України. З червня 2021 року працює окремий запис на вакцинацію для українців із тимчасово окупованих територій. Запис відбувається за номером контакт-центру МОЗ України з питань протидії COVID-19: 0 800-60-20-19.

У Херсонській області працюють 10 медичних установ, де роблять безкоштовні щеплення від COVID-19: три в Херсоні, по одному в Новій Каховці, Генічеську, Бериславі, Голій Пристані, Скадовську, смт Чаплинка та смт Новотроїцьке. Детальна інструкція, як отримати вакцину кримчанам, є в матеріалі правозахисної організації «КримSOS» .

Сім'я журналістки з Севастополя Анни Айзенберг підтримує вакцинацію. Молода мама зараз живе в Києві й надала своїм дітям усі доступні в Україні вакцини. Як вакцинувалася від COVID сама, розповіла в ефірі Радіо Крим.Реалії .

Вакцинуватися під час вигодовування груддю було моїм зваженим рішенням

Анна Айзенберг

– Коли я була на 20 тижні вагітності, вся наша сім'я захворіла на COVID. Щастя, що я переносила хворобу легше за всіх ‒ була безсимптомним носієм. Два тижні я просиділа вдома, потім заради інтересу зробила тест на антитіла, і він показав досить високий результат. Під час вагітності я вакцинувалася від сезонного грипу й уже після 30-го тижня зробила щеплення АКДС. Я вірю в доказову медицину. Ми можемо оцінити, жодні покоління так довго й так якісно, як ми, ніколи не жили. Ці всі історії про те, як людство жило щасливо без вакцин, закінчуються, як тільки ми подивимося на статистику тривалості життя, кількості пологів та смертності серед дітей. У моєї прапрабабусі з чотирьох дітей тільки двоє дожили до дорослого віку, у 1917 році її дочка померла від іспанки. Я вакцинувалася та вберегла себе й свою дитину від грипу. Цьогоріч ми теж уже вакциновані, молодшій дитині на момент вакцинації було пів року. У мене була мрія вакцинуватися від COVID і, як тільки з'явилася перша вакцина, я за нею почала полювання. Вакцинуватися вдалося в першому відкритому для всіх у Києві масовому пункті вакцинації. Нас із чоловіком та двома дітьми пропустили без черги, а наші друзі вистояли чотири години в черзі. Вакцинуватися під час вигодовування груддю було моїм зваженим рішенням, попри безліч застережень, а лікарям на місці я була змушена сказати, що не годую грудьми. Перенесла вакцинацію дуже добре.

Кримчанка Оксана Вікарчук, яка також проживає в Києві, публічно розповіла в соціальних мережах про свій намір вакцинуватися й отримувала негативні коментарі, однак від свого рішення не відмовилася, розповіла вона в ефірі Радіо Крим.Реалії .

Коли молодшій доньці було 6 місяців, я вакцинувалася, все минуло добре

Оксана Вікарчук

– Коли постало питання про вакцинацію від COVID під час вигодовування грудьми, я не сумнівалася, але були деякі питання. Я ставила їх сімейному лікарю, питала профільних фахівців, педіатрів, але ніхто не міг мені нічого сказати точно. Коли молодшій доньці було 6 місяців, я вакцинувалася, все минуло добре. Мій досвід допоміг багатьом моїм знайомим наважитися на вакцинацію. Під час моєї вагітності для пересічних громадян не було доступу до вакцин. Але я й сама тоді не стала б вакцинуватися, оскільки не було зовсім інформації про вплив вакцини на перебіг вагітності. Якби тоді профільні медики дали б рекомендацію вакцинуватися, я б це зробила.

(Текст підготувала Інна Аннітова)

Коронавірусна інфекція COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019 nCoV, виявили в Китаї наприкінці 2019 року.

Він викликає захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди та грипу, в тому числі з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може бути смертельною. Більшість хворих одужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я визнала спалах захворювання, що викликається новим коронавірусом, пандемією.

Новини по темі
Розвідка боєм: як змінилася поведінка окупантів на Луганщині.

Розвідка боєм: як змінилася поведінка окупантів на Луганщині.

Втрати на Сході. Один український армієць загинув від початку доби. Бойовики двічі порушили режим припинення вогню. Про це звітують у пресцентрі операції об'єднаних сил. На Луганщині ворог активізувався на Попаснянському напрямку. Зокрема на приці...

3 1

Солодка і духмяна виставка пряникових хатинок розпочалася у Стокгольмі: подробиці.

Солодка і духмяна виставка пряникових хатинок розпочалася у Стокгольмі: подробиці.

Солодка і духмяна виставка пряникових хатинок розпочалася у Стокгольмі. Змагання проводять уже 31-й рік. Участь можуть взяти як професійні кулінари, так і юні аматори. Цього разу медові витвори представили 130 людей. Дивіться онлайн новини, токшоу...

Вантажівка розчавила таксі: пасажири загинули на місці - моторошна ДТП у Харкові.

Вантажівка розчавила таксі: пасажири загинули на місці - моторошна ДТП у Харкові.

Знову смертельне ДТП, знову водій під дією наркотиків і знову в Харкові. Страшна аварія сталася напередодні на кільцевій дорозі. Водій вантажівки вилетів на перехрестя на червоний сигнал світлофора, протаранив кілька машин і перекинувся на зустріч...

Фауст и Ром Урсарис о разном часть1 261121

Фауст и Ром Урсарис о разном часть1 261121

Rom Ursaris

Небезпечніший за дельту: новий південноафриканський штам коронавірусу виявили у Бельгії.

Небезпечніший за дельту: новий південноафриканський штам коронавірусу виявили у Бельгії.

Новий південноафриканський штам коронавірусу - вже у Європі. Виявили його у Бельгії. Хвора - не вакцинована. До Бельгії вона повернулася з відпочинку в Єгипті. Новий штам поки що досліджений недостатньо. Але потенційно може стати небезпечнішим за ...

Вакцинація безхатьків: у Львові почали імунізувати від ковіду безпритульних.

Вакцинація безхатьків: у Львові почали імунізувати від ковіду безпритульних.

Захист для безпритульних. У Львові почали вакцинувати від ковіду безхатьків. Тимчасовий пункт вакцинації розгорнули у центрі обліку та ночівлі безпритульних. Там нині працюють мобільні бригади медиків. Щеплять Астразенккою, Коронаваком, Пфайзером ...