Археологи знайшли у Франції велике поселення епохи Меровінгів.

Піка розвиток поселення досяг в Середньовіччі.

Археологи виявили в департаменті Ена на півночі Франції останки численних будівель епохи Меровінгів, а також залишки римської дороги. На думку археологів, на місці галльськрнр села тут виникло велике поселення, розвиток якого досяг піку в Середньовіччі, повідомляє N+1.

У 1960-х роках в селі Арсі-Сент-Рестітю знайшли залишки стародавніх поховань, що вказують на існування тут невеликого галльського поселення. Разом з тим, найбільше археологічне відкриття тут було здійснене в ХІХ столітті, коли місцевий землевласник і археолог-любитель Фредерік Моро знайшов багаті поховання, датовані ранньою епохою Меровінгів.

Тепер же археологи з Інституту Inrap провели розкопки в зв'язку з майбутнім будівництвом на території комуни. В результаті вони знайшли докази того, що тут існувало велике поселення, можливо, місто. Розкопки були проведені на площі 13 тисяч квадратних метрів, в результаті були знайдені залишки римської дороги і численні будівлі.

Археологи відзначили хороше збереження дороги. За фрагментами дрібних предметів, знайдених в коліях, вдалося визначити, що вона продовжувала використовуватися в ранньому середньовіччі. Від будівель, розташованих по обидві сторони, дорогу відділяв парапет з пісчаникових і вапнякових блоків.

У центральній частині поселення розташовувалися великі споруди. Прямокутні будови були зведені з каменю, внутрішні стіни ділили їх на кімнати. В одному з будинків збереглися залишки печі. Вченим також вдалося знайти вапнякові плити, якими вимостили простір між будинками.

На захід від дороги розташовувалися легші споруди, від яких залишилися поглиблення в грунті для опорних стовпів. Мабуть, в цій частині поселення було зосереджене господарське життя: про це говорять знахідки ям для зберігання зерна, погребів і сліди восьми заглиблених споруд, інтерпретованих як майстерні. В одній з хатин вчені знайшли роздавлені керамічні посудини і золоту монету, яка використовувалася в меровінгський період.

Серед залишків господарських будівель знайшли також добре збережену піч, поглиблення під яку було видовбано в піщанику. Крім того, дослідники виявили будівлю, яка могла бути сушаркою для зерна або м'яса. Усередині також знайшли залізні ножиці для стрижки овець.

В середині господарської зони археологи знайшли погано збережене поховання дорослої людини в овальної ямі. Вціліли лише череп, нижня щелепа і плечові кістки. Могилу розмістили поруч з господарською спорудою, призначення якої визначити не вдалося.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Археологи розкопали пізньоантичний склеп в Росії

Раніше німецькі археологи, які проводять розкопки стародавнього кельтського міста, виявили поховальну камеру, яка датується 600 роком нашої ери. Могила була розграбована, але в ній збереглися прикраси з золота і бурштину. Вони вказали, що поховання належало жінці з високого стану.

Підготував/ла : Фаина Ваулина

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
OPPO готує до випуску смартфон з панорамним екраном і підекранною камерою.

OPPO готує до випуску смартфон з панорамним екраном і підекранною камерою.

Напередодні презентації смартфона з подекранной камерою OPPO опублікувала рекламний плакат, що розкриває деякі технічні подробиці про майбутню новинку. Крім того, віце-президент компанії Лю Бо поділився в Weibo інформацією про дисплей оригінальног...

Finance.UA

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

10-річна Настя потребує допомоги: батькам за місяць потрібно назбирати понад 100 тисяч доларів.

Пише ікони і не падає духом. Від початку літа у туристичній Анталії маленька українка з Волині - Настя Трофимюк - лише споглядає на море з вікна палати турецької лікарні. У десятирічної дівчинки виявили рак крові. В Україні її не змогли вчасно заб...

Українська борчиня Алла Черкасова здобула  «бронзу»  на Олімпіаді: від кого очікувати  «золото».

Українська борчиня Алла Черкасова здобула «бронзу» на Олімпіаді: від кого очікувати «золото».

Шоста бронза до колекції українських спортсменів в олімпійському Токіо. Нагороду здобула львівська борчиня вільної боротьби Алла Черкасова. Водночас, сьогодні українські спортсмени впритул наблизилися до олімпійського золота. Одразу два українськи...

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Вбивство Шишова та тиск на Тімановську: режим Лукашенка стає неконтрольованим.

Режим Олександра Лукашенка активно тисне на білорусів. Відчули це навіть спортсмени, адже спалахнув скандал з Христиною Тімановською. Водночас активіста Віталія Шишова, який втік через тиск до України, знайшли мертвим. Читати на сайті:

Германия в который раз наступает на российские грабли  Надо напоминать 310721.

Германия в который раз наступает на российские грабли Надо напоминать 310721.

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

«Наші будинки палають, ліси горять» : лісові пожежі охопили кілька країн Європи - що відомо.

Масштабна пожежа спалахнула у Греції. Горять ліси поблизу Атен. Палає поблизу індустріального району, але поруч був розташований літній табір. Кілька десятків дітей терміново евакуювали. Лісова пожежа у Туреччині загрожує тепловій електростанції у...

2 2

«Вдома на мене чекало покарання» : білоруська легкоатлетка Тимановська готується до переїзду в Польщу.

«Вдома на мене чекало покарання» : білоруська легкоатлетка Тимановська готується до переїзду в Польщу.

Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська має вилетіти до Польщі в середу. Про це повідомила група її підтримки. Зараз спортсменка - у польському посольстві в Токіо. Запевняє, що почувається у безпеці - про це повідомили представники Міжнародно...