Міжбанк: чи буде новий обвал котирувань

Четвер пройде дуже цікаво на валютному ринку, але з деяким зниженням активності окремих великих гравців-нерезидентів. Вчора пройшли розрахунки з аукціону ОВДП , і покупці, а серед них було багато іноземців — закривали свої угоди по облігаціях як у гривні, так і у валюті. Але в основному — у гривні. Тому вони були надзвичайно активні на валютному міжбанку з продажем долара для фінансування своїх операцій, що і спровокувало чергове перевищення пропозиції над попитом.

Викуповувати валюту було особливо нікому і Нацбанку довелося двічі виходити на міжбанк і купити близько $ 120 млн. З них: $ 20 млн по 27,10 гривень і близько $ 100 млн по 27,08. Сьогодні у нерезидентів немає вже такої активної потреби в гривні і це знизить їх обсяги операцій з валютою на торгах.

На користь нацвалюти продовжить грати господарська діяльність великих місцевих гравців-експортерів. Гривневі ціни в країні ростуть і експортерам потрібно все більше гривні для фінансування своїх поточних витрат. «Налякані» останніми просідання курсу — вони активно і без затримок продають валютну виручку, що надходить, і продовжать це робити і сьогодні.

З покупцями складніше. Частина продовжує вичікувати «дна» по курсу і не поспішає, частина досить швидко закриває необхідні обсяги і йде з ринку. Сьогодні ще спрацює фактор покупок валюти «дочками» іноземних компаній під виведення дивідендів, але за нашими даними, багато з них вже закрили основні обсяги за цими операціями в червні і в четвер будуть тільки вже докуповувати залишки необхідного.

Враховуючи позитивний настрій ринку в частині зміцнення гривні, а також малу кількість реальних покупців — НБУ з його виходами/невиходами з інтервенціями по долару і цінниками цих операцій буде головним гравцем на міжбанку. І своїми діями буде істотно впливати на курсоутворення. Адже саме масовані викупи регулятора останніх днів і стримують зараз просідання курсу долара до мети в 27 гривень і нижче.

Якщо ж регулятор в процес не втручатиметься, то просідання курсу долара продовжиться. Головним фактором, який може завадити цьому тренду, може бути тільки вихід двох-трьох великих покупців, які до цього вичікували «дна» по курсу і зараз вирішать, що його досягнуто. Цей відкладений попит може надихнути спекулянтів і великих продавців на спроби знову «поборотися» за курс.

За нашими прогнозами, статистика операцій на торгах у четвер не перевищить $ 120−145 млн при здійсненні до 490−620 угод.

Котирування міжбанку, за розрахунками Finance.ua, 10 червня будуть в межах: долар — коридор 26,95−27,20 грн, євро — коридор 32,80−33,10 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:

  • Долар: коридор купівель і продажів 26,85−27,20 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 15−20 коп, а в касах банків до 17−23 коп.
  • Євро: у банках широкий коридор 32,65−33,20 грн при спреді до 25 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах набагато вужчого коридору 32,80−33,10 грн при спреді близько 20 копійок.

Курс долара на міжбанку-графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 27,08 / 27,10 Євро — 33,07 / 33,09

Курси валют на міжбанку
СМС -розсилка курсів на міжбанку

Finance.UA

«Finance.UA» - фінансові новини в Україні на проекті Finance.ua. Новинарний агрегатор фінансів в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одесі та інших містах

https://news.finance.ua/ua/

Новини по темі
Україна – Македонія: прогнози матчу від букмекерів

Україна – Македонія: прогнози матчу від букмекерів

Україна спробує здобути свою першу перемогу на Євро-2020 17 червня 2021 року. О 16 годині розпочнеться матч проти Північної Македонії. За даними букмекерів: Україна – фаворит цього протистояння. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у I...

Червоні лінії, протести і хохлома: головне із зустрічі Байдена та Путіна / Ексклюзив із Женеви.

Червоні лінії, протести і хохлома: головне із зустрічі Байдена та Путіна / Ексклюзив із Женеви.

16 травня Женева приймала довгоочікуваний саміт лідерів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна. З більшості питань, як і очікувалося, особливої згоди досягти не вдалося. Та за підсумками зустрічі, що тривала понад 4,5 години, Путін заявив, ...

2

Бойовики допитали Протасевича у Білорусі

Бойовики допитали Протасевича у Білорусі

У Білорусі бойовики з окупованих територій Луганщини допитали опозицінйого журналіста Романа Протасевича. Україна вимагає офіційних пояснень. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Кремль наказав вилучити українські паспорти до 2025 року.

Кремль наказав вилучити українські паспорти до 2025 року.

Окупаційна "влада" Донбасу вимагає у жителів ОРДЛО позбутись своїх українських паспортів до 2025 року. Крім того, там прогресує видача російських документів. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Ка...

Про головне за 10:00: Путін і Байден поговорили про Україну.

Про головне за 10:00: Путін і Байден поговорили про Україну.

У випуску "Про головне" за 17 червня станом на 10:00 – Володимир Путін та Джо Байден поговорили про Україну в Женеві. Зокрема, лідери США та Росії обговорили війну на Донбасі та вступ в НАТО. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Inst...

Що буде з доларом в Україні влітку: прогноз від Фурси.

Що буде з доларом в Україні влітку: прогноз від Фурси.

Долар можна придбати приблизно за 27 гривень. Це поки його мінімальна вартість за увесь 2021 рік. Читати на сайті:

2