В Україні презентували документальні фільми про українських політв’язнів.

Патріот Донбасу

Новини Донбасу та всієї України. Неполітичне друковане видання

https://donpatriot.news

30 жовтня Український інститут національної пам’яті та «Історична правда» презентували документальний цикл про українських дисидентів-політв’язнів. Наразі створено 3 короткометражні фільми.

У фільмах розповідається про Ірину Стасів-Калинець, Миколу Руденка та Святослава Караванського. Всі три фільми опублікують для вільного перегляду.

У 2020 році виповнюється 100 років від дня народження Караванського та Руденка та 80 років Стасів-Калинець. А презентація документального циклу відбулася в День радянського політв’язня. Його почали відзначати 30 жовтня 1974-го. Саме в той день Андрій Сахаров зустрівся з журналістами.

Олег Бажан, старший науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук зазначив під час презентації, що ці люди зробили великий внесок у національну культуру українців.

«Ці люди є виразниками суспільної активності та руху гуманітарної інтелігенції, яка в той час репрезентувала боротьбу проти русифікації та за відродження національної культури українців».

Вахтанг Кіпіані, ведучий фільму, засновник та головний редактор «Історичної правди», повідомив, що головною ціллю є заохочення людей до пошуків правди у минулому: «це дуже цікаво й дуже складно».

«Цикл дещо, напевно, консервативний, але водночас може заохотити прочитати про цих людей більше. Головна функція всього, що ми робимо в останні роки, – це заохотити людей до розуміння, що минуле – це дуже цікаво й дуже складно. Очевидно, ми багато речей спростили. Це було живе суспільство, не ідеальне. І ми не перший раз пробуємо показати людей з підручника звичайними, простими людьми», – розповів він.

InternetUA Исследование: при производстве электромобилей выделяется на 63% больше CO2, чем при выпуске машин с ДВС. InternetUA В процессе производства электромобилей в окружающую среду выбрасывается на 63% больше углекислого газа, чем при выпуске бензиновых или дизельных машин.
Цензор.НЕТ На следующей неделе Рада должна принять в целом компромиссный законопроект о возобновлении е-декларирования. Цензор.НЕТ Верховная Рада должна принять в целом компромиссный законопроект о возобновлении электронного декларирования на следующей неделе.
ТЕЛЕГРАФ Сгорели десятки магазинов: спасатели показали новые кадры масштабного пожара в ТЦ Харькова. ТЕЛЕГРАФ Виновникам пожара в ТЦ "Барабашово" грозит от трех до 10 лет тюрьмы.
ТЕЛЕГРАФ Стало известно, кто победил в шестом сезоне Лиги Смеха. ТЕЛЕГРАФ Команда СМТ "Полтава" стала победителем 6 сезона юмористическое шоу "Лига Смеха".
ForkLog Правительство РФ одобрило законопроект о декларировании операций с криптовалютой. ForkLog Российское правительство одобрило законопроект о порядке предоставления налоговой отчетности при осуществлении операций с криптовалютой. Решение приняли на заседании, которое прошло 26 ноября, говорится в опубликованном сегодня отчете. «Одобрить проект федерального закона «О внесении изменений в части первую и вторую Налогового кодекса РФ» и внести его в Государственную думу в установленном порядке», — постановило правительство. Минфин ранее предлагал обязать граждан декларировать операции с криптовалютой. Ведомство подготовило поправки в Уголовный и Уголовно-процессуальный кодексы, предусматривающие миллионные штрафы и тюремные сроки за систематическое нарушение отчетности перед налоговой при проведении операций с цифровой валютой на крупные суммы. Поправки предусматривают: до трех лет тюрьмы владельцам цифровых валют, неотчитавшимся за операции в эквиваленте от 45 млн рублей и выше;обязанность физических лиц и организаций отчитываться в ФНС о получении цифровой валюты, сделках с ней и остатках в криптокошельке, если за календарный год сумма операций превышает эквивалент 600 000 рублей. Эксперты назвали меры «неадекватными» и предупредили, что под них попадет большая часть трейдеров из РФ. Напомним, на днях премьер-министр РФ Михаил Мишустин пообещал направить развитие криптовалют в «цивилизованное русло». Подписывайтесь на новости ForkLog в VK!
Новини по темі

«Такого за своє життя ще не бачив» : Лікар житомирської «ковідної» лікарні розповів про сортування хворих і проблеми з киснем.

У житомирській лікарні №2, де лікують хворих на коронавірус COVID-19, інфікованих уже розміщують навіть у кардіології.

1

Запали свічку. Україна вшановує пам'ять жертв Голодоморів

Українці запалюють свічки пам'яті на підвіконні

1

Кожна нація має право та повинна себе захищати від зовнішніх та внутрішніх ворогів.

Сьогодні День пам’яті жертв голодоморів…

1

Зеленський разом з дружиною вшанували пам'ять жертв Голодоморів в Україні.

У промові президент жодним словом не згадав Радянську Росію та заборонену нині комуністичну партію

1

День працівника фінмоніторингу: Зеленський порадував українців новим святом.

Професійне свято відзначатиметься щорічно 28 листопада.

1 1

Пианист сыграл концерт для макак в Таиланде, чтобы помочь им справиться со стрессом.

Музыкант также хотел привлечь внимание людей к проблемам животных

1

У місті на Харківщині вирішили проводити новорічні ярмарки.

Організатори обіцяють дотримуватися карантинних вимог

1 1

Листи з Луганська. Можна стати проректором без вченого ступеня, а головлікарем без стажу

Що означає бути успішним в «республіці»

1

«Причина смерті – українець» : як кияни вшановують пам'ять жертв Голодоморів.

Запалити свічку пам'яті о 16:00 закликають і тих, хто вдома

1

Активісти встановили біля посольства РФ хрести у пам'ять про жертв Голодомору.

Прихильники партії "Національний корпус" провели біля будівлі посольства Росії в Києві акцію під назвою "Вбивали тоді. Вбивають зараз"

1