Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Президенту підсунули ідею зі списанням вагонів, але не сказали, що вона спровокує транспортний колапс, – експерт.

Про це заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, інформує Цензор.НЕТ.

"Якщо це станеться в Україні, то, по-перше, зросте вартість перевезення у кілька разів, і це вплине на вартість кінцевої продукції. Та продукція, яка експортуватиметься, стане неконкурентоспроможною. Ми втратимо ринки. А виграють в Україні лише кілька підприємств, які належать конкретним олігархам, власникам", - сказав Каленков.

На його думку, саме вони подали таку ідею президенту, але не попередили, що списання десятків тисяч вагонів створить штучний дефіцит рухомого складу на залізниці і спровокує колапс перевезень.

"На превеликий жаль, я думаю, що ідею просто продали Зеленському, сказали, що це правильно, і агітували його підписати так званий меморандум. Але меморандум підписують якраз ті, хто отримує вигоду від цього, кілька компаній-виробників вагонів і кілька фінансових інститутів, які теж зароблять на цьому гроші. Але ця афера називається створенням дефіциту вагонів на ринку", - пояснив він.

За словами Каленкова, ні в Європі, ні в Сполучених Штатах немає обмеження за віком, там є обмеження щодо якості вагонів, які вирушають на лінію. Таким шляхом пішла лише Російська Федерація, коли вона це робила для того, щоб підтримати конкретних олігархів, власників заводів, які виготовляють вагони, і у тому числі виробляють танки. І тоді вартість зросла у 4 рази", - пояснив Каленков.

Він підкреслив: 80% відправників вантажу виступили категорично проти рішення про списання вагонів за віком, і підписали Антимеморандум. Понад 200 компаній закликали УЗ, Міністерство інфраструктури та президента відмовитися від ідеї списання вагонів за віком та інвестувати кошти в оновлення інфраструктури, яка перебуває в критичному стані.

"Замість того, щоб купувати локомотиви, пасажирські вагони, ремонтувати колії, головний акцент зроблено на будівництво нових вагонів. 107 мільярдів гривень... Це ті 107 мільярдів, які могли б піти реально на продуктивні інвестиції", - наголосив Каленков.

Як відомо, МІУ ініціює програму обмеження експлуатації вантажних вагонів за нормативним віком. Для цього було підготовлено Меморандум, учасниками якого стануть УЗ, банки та вагонобудівні заводи, які завдяки цій програмі отримають 100 мільярдів на будівництво нових вагонів.

У свою чергу, українські компанії та асоціації, які представляють інтереси бізнесу, підписали Антимеморандум і закликали владу не допустити масштабної економічної кризи.

Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що примусове оновлення залізничних вагонів, яке ініціює Мінінфраструктури, збагатить олігарха Ігоря Коломойського, якому належать вагонобудівні заводи та призведе до серйозних проблем для Укрзалізниці.

Новини по темі
Пластикові  «маски»  не захищають від COVID-19. МОЗ видало нові рекомендації

Пластикові «маски» не захищають від COVID-19. МОЗ видало нові рекомендації

Ажіотаж довкола пластикових масок. Міністерство охорони здоров'я зауважило, що вони ніяк не стосуються захисту від COVID-19. І порадили не використовувати їх персоналу в закладах громадського харчування та магазинах. Чому ж вони не ефективні та як...

4

Україна є лише пробою пера для нищівних намірів Путіна, InformNapalm.

Україна є лише пробою пера для нищівних намірів Путіна, InformNapalm.

У провідних американських ЗМІ з'являються публікації про російсько-українську війну. Вони дають змогу відчути головні меседжі, які циркулюють у США стосовно України в контексті агресії Кремля. Читати на сайті:

3

Позачергове засідання Київради - 20.01.2022

Позачергове засідання Київради - 20.01.2022

Пленарне засідання II сесії IХ скликання Київської міської ради Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

5

Час новин: підсумки - 20.01.2022

Час новин: підсумки - 20.01.2022

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Це буде катастрофа для Росії, – Байден про ймовірний напад Путіна на Україну.

Це буде катастрофа для Росії, – Байден про ймовірний напад Путіна на Україну.

Економічна катастрофа чекає на Росію, якщо вона піде на ескалацію ситуації навколо України. Утім, США не впевнені, які зараз наміри має Кремль. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceb...

Росіяни та українці є братніми народами? Опитування.

Росіяни та українці є братніми народами? Опитування.

Росіяни та українці є братніми народами? Ми запитали українців Підписатися на наш канал З питань реклами: ntareklama@gmail.com

2