Експерти назвали продукти для ясності розуму: вони можуть знизити ризик деменції.

Зниження когнітивних функцій можна уповільнити або навіть припинити, переключившись на здоровішу дієту. Зокрема, вживання більшої кількості листової зелені здатне поліпшити функції мозку та зменшити ризик розвитку деменції.

Дослідження серед літніх людей показало, що у тих, хто їв близько однієї порції таких овочів щодня, мозок був на 11 років молодшим, ніж у тих, хто не споживав. Про це пише Express.

Як відомо, деменція ( набута форма недоумства ) виникає у разі пошкодження нервових клітин головного мозку . За словами експертів, щоб звести до мінімуму такий ризик, зберегти пам'ять і навички мислення в міру дорослішання – важливо вживати листову зелень .

"Відсоток людей із деменцією продовжує різко збільшуватися, оскільки кількість найстарших вікових груп зростає. Додавання щоденної порціїтаких овочів до вашого раціону може бути простим способом допомогти зміцнити здоров'я мозку ", – заявила фахівчиня з харчування і авторка дослідження Марта Клер Морріс.

Зелені листові овочі корисні для запобігання розвитку деменції

Під час наукового експерименту учасників розділили на п'ять груп залежно від того, як часто вони їли зелені листові овочі. А потім порівняли когнітивні оцінки тих, хто їв найбільше (в середньому близько 1,3 порції в день) і найменше (0,1 порції в день).

Було виявлено, що результати учасників тестів на мислення і пам'ять знижувалися зі швидкістю 0,08 стандартизованих одиниць на рік.

За 10 років спостереження швидкість зниження у тих, хто їв саму листову зелень, була на 0,05 стандартизованих одиниць на рік повільнішою, ніж у тих, хто їв найменше. За словами Морріс, ця різниця була еквівалентна віку на 11 років молодше .

Зелені листові овочі допомагають покращити функції мозку

Раніше у British Heart Foundation зазначили, що деякі з продуктів, які допомагають знизити ризик розвитку деменції, можуть включат и:

 • цільнозернові (три або більше порції на день);

 • інші овочі (одна або кілька порцій на день);

 • горіхи (у більшості днів);

 • квасоля і сочевиця (три або більше порції на тиждень);

 • ягоди, враховуючи чорницю і полуницю (дві або більше порцій на тиждень);

 • курка або індичка (дві або більше порцій на тиждень);

 • риба (одна або кілька порцій на тиждень);

 • оливкова олія (як основне масло або жир, які ви використовуєте);

 • вино (не більше одного маленького келиха на день, інакше це швидше нашкодить здоров'ю, ніж допоможе йому).

Як повідомляв OBOZREVATEL, американські вчені з клініки Клівленда встановили ймовірний зв'язок коронавірусу з когнітивними порушеннями. Під час дослідження вони виявили механізми, за допомогою яких інфекція може призвести до деменції, схожої на хворобу Альцгеймера.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Скандальні заяви і одіозні вчинки: чим відомий Ілля Кива.

Скандальні заяви і одіозні вчинки: чим відомий Ілля Кива.

Технік-механік, психолог-педагог, політик, а віднедавна – Ілля Кива ще й кандидат наук. Це не всі регалії одіозного нардепа від "Опозиційної платформи – За життя". Читати на сайті:

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 21.

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики 21.

Засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики

Дружба Разумкова та «слуг» не пройшла перевірку часом, Підгорає.

Дружба Разумкова та «слуг» не пройшла перевірку часом, Підгорає.

Останній робочий тиждень у парламенті видався насиченим. Відбулась низка важливих кадрових змін, зокрема, нардепи обрали нового спікера та віцеспікера. Читати на сайті:

Зручний та безпечний спосіб купувати ліки

Зручний та безпечний спосіб купувати ліки

Liki24.com — міжнародна компанія з українським корінням, яка була заснована в 2017 році та представляє інноваційну платформу для пошуку, порівняння цін, замовлення й доставки ліків з аптек. Liki24.com співпрацює з понад 5 тис. аптек по всій Україн...

Все ясно #6: Apple та його географія, поштар-мільярдер, віденський OnlyFans і повітря на продаж.

Все ясно #6: Apple та його географія, поштар-мільярдер, віденський OnlyFans і повітря на продаж.

В Apple загубили Крим. Звичайний поштар монетизує вакцинацію. На Сумщині продають повітря в банках. OnlyFans про прекрасне. Харківські чиновники дарують книги людям з вадами зору, а Зеленський знімає на відео ваших дітей. Смішних новин було не так...

Із засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики 21.

Із засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики 21.

Із засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики