На закупівлю ліків у бюджеті закладено майже 10 мільярдів.

"На наступний рік у бюджеті виділено 9 млрд 770 млн гривень на централізовану закупівлю ліків. У цьому році це було 6,6 млрд. Це значне збільшення для того, щоб ми мали можливість закупити ліки відповідно до заявок регіонів. Для більшості важких захворювань ми можемо закупити 100% від потреби", - заявила Скалецька, передає LB.ua.

У наступному році можливість закупівлі ліків буде розширена завдяки центральній закупівельній організації. Вона надаватиме послуги і для центральних закупівельних програм, і для лікарень.

Окрім того, в 2020 році програму "Доступні ліки" розширять і вдвічі збільшать суму на її фінансування.

"У 2020 році розшириться програма «Доступні ліки», у фінансовому плані її суму збільшено вдвічі, а також з 1 квітня до переліку будуть включені інсуліни. У регіонах є нестача коштів на придбання інсулінів, а в наступному році її не буде", - зазначила голова МОЗ.

Скалецька додала, що через три-п'ять років інструменти за доступними ліками реімбурсації (процес, за допомогою якого система охорони здоров'я впливає на доступність ліків і медпослуг) і зниження цін сприятимуть мінімізації витрат пацієнтів.

"Що більше ми зможемо затверджувати клінічні інструкції, то менше буде необґрунтованих витрат на ліки пацієнтами", - резюмувала Скалецька.

Нагадаємо, що в Україні 18 листопада запрацював онлайн-сервіс для пошуку аптек, які працюють за програмою "Доступні ліки".

Новини по темі

Кошмар судмедексперта. Американець знайшов у своїй спермі чужу ДНК

Після пересадки кісткового мозку людина з лейкемією виявила, що ДНК донора потрапила в найнесподіваніші частини його тіла. Кримінальна лабораторія зараз вивчає справу.

1

Гороскоп на 13 грудня. Астрологи вважають, що в п’ятницю 13 вирішується доля знаків на 2020 рік

Цієї п’ятниці Місяць йде на спад і знаходиться в сузір'ї Рака. Астрологи вважають цей день воістину доленосним.

3

МОЗ вводить нові спеціальності

МОЗ України затвердило зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Відтепер з’являться нові спеціальності – ʺлікар-кардіолог інтервенційнийʺ, ʺлікар-кардіолог-електрофізіологʺ, ʺлікар-кардіолог дитячийʺ та ʺлікар-ревмато...

1

Програма стоматологічної допомоги дітям і пільговим категоріям населення діятиме у Львові й наступного року.

Сьогодні, 12 грудня, сесія Львівської міської ради продовжила дію Міської програми профілактики та лікування стоматологічних захворювань у дітей та окремих категорій дорослого населення м. Львова на 2020 рік. Програма передбачає відшкодування з бю...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie