Для іпотеки під 10% потрібні суворі правила - Милованов .

Іпотека під 10% є можливою, але вона матиме ті ж самі проблеми, що й державна програма “Доступні кредити 5-7-9%”.

Про це заявив ексміністр розвитку економіки, а зараз президент Київської школи економіки — Тимофій Милованов в інтерв’ю Finance.ua.

“Банки будуть боятися видавати іпотеку під такі відсотки через те, що позичальники можуть не повертати гроші”, – наголосив він.

За словами Милованова, вартість грошей — це репутація і можливість повернути кошти, бо жоден банк не дасть власні кошти, якщо їх не повернуть. Або банки будуть вимагати високі відсотки.

Читайте також: 30-річний айтішник: банки визначили бажаного іпотечного позичальника

“Ми хочемо, щоб давали гроші, ще й під низький відсоток. А це означає, що якщо людина не платить, то має бути можливість [у банків – ред.] забрати квартиру”, – розповів ексміністр.

На його думку, інакша ситуація буде несправедливою. Адже недобросовісні люди зможуть купити квартиру під 10% річних у гривні при 5% інфляції, а це низький відсоток, як у Штатах чи Європі, і прописати там свою дитину, аби квартиру не змогли забрати. Так будуть діяти так звані “схеми”.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог 🏡

“Тут потрібні суворі правила. Якщо ми хочемо, щоб ця програма працювала, має бути правило: не заплатив — забрали. Тоді можна розраховувати, що облікова ставка 6%, плюс операційні витрати банку 1-2%, і стільки ж за ризик. Просто треба, щоб за ризик треба було платити 1-2%, а не цілих 15%”, – зазначив він.

Альтернативою, за словами Милованова, є гарантії держави — якщо банку не повертають квартиру, то держава повертає гроші. Адже банк працює, як бізнес.

“Коли позичені кошти не будуть повертатися у банк, або вони не підуть в НБУ і зменшать його прибутки, то банк збанкрутує й у будь-якому разі буде поповнюватися грошима платників податків через депозитарій чи Фонд гарантування вкладів”, – підсумував директор КШЕ.

Довідка Finance.ua:

  • Нагадаємо, у Нацбанку назвали 2020 рік – “роком іпотечного кредитування”, а президент Володимир Зеленський пообіцяв населенню дешеву іпотеку під 10% річних.
  • У Мінфіні повідомили, що запуску обіцяної іпотеки під 10% заважають деякі законодавчі обмеження. Зокрема, норми, пов’язані з пропискою дітей.
  • За словами першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, через пандемію COVID-19 і карантин терміни появи іпотеки під 10% річних зсуваються на кінець 2020 року.
Новини по темі

Міжбанк: у спекулянтів буде відмінний шанс «погойдати» курс.

Понеділок пройде досить цікаво на валютному ринку, але без особливих обсягів операцій.

1

Україна перейшла на ринкові ціни газу для населення.

Про це повідомляє прес-служба НАК.

4 1

Turkish Airlines відновила прямі рейси до Харкова

Про це повідомляє avianews.com.

2

Катерина Шаповал: як потрапити на роботу в Польшу

Навіть в умовах карантину.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie