Середземноморська дієта може знизити ризик смерті на 25%: результати дослідження.

Середземноморська дієта здатна продовжити життя людині, навіть якщо вона стане дотримуватися її вже у похилому віці. За підрахунками вчених, певне харчування може знизити ризик передчасної смерті на 25%.

Як ідеться в дослідженні, опублікованому в British Journal of Nutrition, середземноморська дієта не вберігає людину від виникнення хвороб, але значно впливає на загальний стан організму. Вона продовжує позитивно впливати, навіть якщо усунути з неї кілька компонентів.

Найважливішими компонентами такої дієти експерти назвали злаки, рибку і алкоголь ву помірних дозах. У той же час вони відзначили, що якщо в такому харчуванні з'явиться занадто багато насичених жирів (жирне м'ясо, кондитерські та борошняні вироби, молочні продукти, пальмова і кокосова олії), то ефект від такої дієти буде зведено "нанівець".

Свої висновки вчені засновують на масштабному дослідженні, яке проводилося в Італії з 2005-го по 2010 рік. Вони оцінили стан здоров'я 5200 осіб старших за 65 років із точки зору їхнього харчування. Залежно від того, наскільки раціон був наближений до середземноморського, опитувані його оцінювали за шкалою від 0 до 9.

Результати показали, що ті, хто максимально дотримувався цього харчування, мали більш високі життєві показники (включно з рівнем активності, холестерином, ІМТ, статусом куріння і артеріальним тиском).

"Люди похилого віку, які більш строго дотримувалися середземноморської дієти, мали краще серцево-судинне здоров'я, і ​​їхній ризик смерті від серцево-судинних захворювань був знижений",– вказано в дослідженні.

У середземноморській дієті головний акцент робиться на цільнозернових продуктах, фруктах і овочах, оливковій олії, бобових і олійних культурах. Замість цукру використовують мед. У її раціон входять білки з риби, морепродуктів, свійської птиці та невеликої кількості червоного м'яса, а також продукти з козячого та овечого молока. Допускається одна склянка вина на день. Важливою умовою є фізична активність людини.

Як повідомляв OBOZREVATEL, експерти назвали продукти, які здатні негативно впливати на роботу серця і провокувати серцево-судинні захворювання.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Вакцина made in Ukraine: де і яку вакцину від COVID-19 вироблятимуть в Україні.

Вакцина made in Ukraine: де і яку вакцину від COVID-19 вироблятимуть в Україні.

На початку епідемії ще минулий керманич МОЗу Степанов анонсував початок наукових робіт українськими вченими над створенням вітчизняної вакцини від коронавірусу. У нас, як не як, є ціла Академія медичних наук із науково-дослідними інститутами. Але ...

1

Суворий локдаун із запровадженням комендантської години: Латвія зачиняє країну на карантин.

Суворий локдаун із запровадженням комендантської години: Латвія зачиняє країну на карантин.

Спалахи коронавірусу через повільні темпи вакцинації фіксують у низці країн світу. Румунія повідомляє про рекордну кількість інфікованих та померлих за добу: 19 тисяч нових заражень та понад пів тисячі померлих. У відділеннях інтенсивної терапії з...

2 1

Пожиратель времени и экономика –101 171021

Пожиратель времени и экономика –101 171021

Дипломатичні хроніки. Фань Сяньжун. Частина 2

Дипломатичні хроніки. Фань Сяньжун. Частина 2

Дипломатичні хроніки. Гість проекту - Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун Частина 2 Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #Телекана...

Телеканал Рада. Прямий ефір

Телеканал Рада. Прямий ефір

Пленарне засідання Верховної Ради України Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #РадаОнлайн #ПленарнеЗасідання

Лапій: Ми рекомендуємо використання третьої дози і ревакцинацію через шість місяців.

Лапій: Ми рекомендуємо використання третьої дози і ревакцинацію через шість місяців.

Під Верховною Радою антивакцинатори з московського патріархату знову водили хоровод навколо чипізації та всесвітньої змови. Всі як один без масок, бо віра рятує від вірусів. Людям із глибокими переконаннями будь-які мирські докази - не докази. Якщ...