Росія має намір відновити прямі поставки блакитного палива до України – на яких умовах це можливо (Відео).

1 1

Україна працює над питанням сертифікації незалежного оператора ГТС, щоб забезпечити підписання договору з Росією на транзит газу на європейських умовах. Про це повідомив міністр енергетики Олексій Оржель під час брифінгу.

Він зазначив, що ризик непідписання документа 1 січня 2020 року залишається, але Україна готова до будь-якого розвитку подій. Російська Федерація має намір відновити прямі поставки блакитного палива до України та його транзит до Європи. Про це напередодні було домовлено сторонами після тристоронніх перемов у Брюсселі між Україною, Росією та Євросоюзом.

Чільник Міністерства енергетики наголосив – контракт із російським "Газпромом" в Україну можливий тільки на ринкових, а не політичних умовах. Оржель заспокоїв українців – нинішній опалювальний сезон має пройти без проблем. Нині у сховищах є понад 19 мільярдів кубометрів газу, до завершення опалювального сезону об'єми сягатимуть 21 мільярда. На продовження газових перемов очікують у 20-х числах жовтня.

"Ризик непідписання можливий, якщо будуть політичні ціна, тиск зі сторони. І в цьому разі є можливість непідписання. Ми виходимо з того, що це певні важливі економічні стосунки, і в цьому разі є третя сторона – євроспоживачі і європостачання. Я починав перемови з того, що Україна нині формує енергетичну безпеку в регіоні, а це означає геополітичну безпеку. Зробити Європу заручником через наші взаємовідносини – неправильно", – наголосив міністр енергетики.

Нагадаємо, у понеділок українська делегація у Брюсселі узгодила з ЄС свою позицію перед тристоронніми газовими переговорами.

Новини по темі

«Укроборонпром» звільнив директора Київського бронетанкового заводу.

1

Серед причин звільнення – нестабільний фінансово-економічний стан підприємства

Місія МВФ повернеться в Україну через кілька тижнів.

2

Місія Міжнародного валютного фонду впродовж найближчих тижнів знову прибуде в Україну для обговорення нової програми розширеного фінансування.

Нацбанк показав оновлений рейтинг банків за кількістю працюючих відділень (фото).

1

На 1 жовтня 2019 року в Україні налічувалося 76 діючих банків (фото)