Зеленський підписав закон, що пришвидшить розгляд кримінальних справ у судах першої інстанції.

В Офісі президента наголошують, що закон пришвидшить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції

Президент Володимир Зеленський підписав закон про здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Закон Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів», який Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року, вносить зміни до частин 2 статі 31 та статті 315 Кримінального процесуального кодексу, якими встановлюється, що кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад десять років, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

В ОП наголошують, що це пришвидшить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції, що позитивно вплине на реалізацію прав сторін кримінального провадження, дотримання засад кримінального провадження, якість роботи місцевих судів України загальної юрисдикції.

Крім того, додали в Офісі Президента, такий крок розвантажить суди від розгляду великої кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів і сприятиме покращенню доступу громадян до правосуддя та виконанню завдань кримінального провадження, які закріплені як у національному законодавстві, так і в міжнародних угодах.

Як підкреслили в ОП, досі багато кримінальних проваджень, які розглядаються в судах першої інстанції колегією суддів, перебували в них протягом двох і більше років. Це пов’язано як зі зростанням кількості таких справ, так і зі складністю узгодження графіків судових засідань між членами колегії, особливо в період відпусток.

Крім того, у великій кількості судів правосуддя здійснюють не більше трьох суддів, внаслідок чого після розгляду будь-якого клопотання органу досудового розслідування під час досудового розслідування в цьому суді вже неможливо створити колегію суддів, а тому справи скеровувалися до апеляційних судів з метою зміни територіальної підсудності та направлення справ на розгляд до інших судів.

Надалі значна віддаленість суду, який розглядає справу, від місця мешкання учасників кримінального провадження призводила до низької явки на судові засідання та відкладення розгляду справи. Всі ці чинники негативно впливали не лише на швидкість судового розгляду, а й на його якість.

Новини по темі

Уряд Іспанії розгляне помилування «каталонських сепаратистів» .

Уряд Іспанії наступного тижня почне розглядати питання щодо помилування дев’ятьох каталонських політиків, які раніше буле засуджені до тривалих термінів ув’язнення за причетність до проведення референдуму щодо незалежності Каталонії у 2017 році.

1

ЦВК зареєструвала 13 кандидатів на довибори в 208 окрузі.

На довибори в Раду по 208 округу в Чернігівській області зареєструвалися вже три кандидати з однаковим прізвищем.

1

«Путін потрапляє на небеса» : Мосейчук розповіла анекдот про президента РФ.

Наталія Мосейчук розпочала ефір "Право на владу" з анекдота про Путіна.

1

Комітет Ради підтримав створення ТСК через ситуацію з «вагнерівцями».

Подальший розгляд і включення цього питання до порядку денного буде імовірно найближчим часом обговорено на регламентному комітеті

1

Місцеві вибори: ЦВК акредитувала перших міжнародних спостерігачів.

Комісія акредитувала 28 офіційних спостерігачів на місцевих виборах

1

Фокін у ЗМІ і Фокін в ТКГ відрізняються - учасник переговорів.

Озвучені Фокіним в ЗМІ ідеї навіть не обговорюються в ТКГ

2

В Закарпатській ОДА анонсували візит Зеленського

Візит запланований на п'ятницю, 25 вересня

1

В РФ через позов «кухаря Путіна» арештували рахунки та квартиру Навального.

Російські пристави арештували 27 серпня особисті рахунки та квартиру опозиціонера Олексія Навального — через тиждень після його отруєння «Новічком».

2

Зеленський вручив державні нагороди представникам української діаспори Словаччини.

Під час офіційного візиту до Словаччини президент України Володимир Зеленський зустрівся в Братиславі з українською громадою.

2

Зникла адвокат Марії Колесникової

Адвокат члена президії Координаційної ради Білорусі Марії Колесникової Людмила Козак перестала виходити на зв’язок.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie