Черговий рекорд банківського сектору: прибутки перевалили за 50 мільярдів.

У січні-вересні 2019 року платоспроможні банки отримали 48,35 млрд грн чистого прибутку, місяць тому писали UA.NEWS, адже сектор демонстрував небувале зростання: порівнюючи з показниками трьох кварталів минулого року банківська система отримала чистий прибуток у розмірі 10,9 млрд грн.

Але вже через місяць ми можемо бути свідками нового рекорду банківського сектору України.

Прибутки банківського сектору за 10 місяців

За 10 місяців 2019 року платоспроможні банки отримали 52 млрд грн чистого прибутку, що у 3,5 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року (14,8 млрд грн), повідомляє Національний банк України на офіційній сторінці відомства у Фейсбук.

Доходи банків за 10 місяців у поточного року зросли на 23% до 201 млрд грн, тоді як витрати – на 0,4% до 149 млрд грн.

Рисунок 1 – Динаміка основних показників діяльності банків України

Джерело: НБУ

Нагадаємо, доходи банків за дев’ять місяців 2019 року зросли на 28% до 184 млрд грн, витрати – на 2% до 135,6 млрд грн.

Фактори зростання прибутків сектору

Зростання чистих процентного та комісійного доходів банків визначило високу динаміку доходів банків, наголошують на ключових факторах зростання прибутків сектору у Нацбанку.

Отже, зростання чистих процентних доходів банків відбулося на 17% до 66,1 млрд грн. Зростання чистих комісійних доходів банків на 12% до 36 млрд грн. завдяки стрімкому розвитку споживчого кредитування та безготівкових операцій із населенням (таблиця 1).

Таблиця 1 – Фінансові показники банківського сектору за 10 місяців 2019 року

Джерело: НБУ

Варто зазначити, що одним з основних факторів істотного зростання прибутків банків є позитивний результат від переоцінки та від операцій купівлі продажу – 13,9 млрд грн та низький обсяг відрахувань банками в резерви – 9,3 млрд грн проти 21,4 млрд грн минулого року.

Кількість збиткових банків зменшилася

У січні — вересні 2019 року зменшилася кількість та частка збиткових банків, повідомляє НБУ. Так, із 76 платоспроможних банків станом на 1 жовтня поточного року 66 банків показали прибуток, отримавши чистий прибуток – 49,6 млрд грн, що перекрило збитки 10 банків на загальну суму 1,3 млрд грн.

Нагадаємо, що за підсумком 2018 року збитковими були 14 із 77 діючих банків у відповідному періоді.

Тенденції подальшого зростання

В НБУ зазначають, що започаткований цикл зниження ставок позитивно впливатиме на прибутковість банків. За відсутності інформаційних та юридичних атак на банки вартість фондування знижується, а попит на кредити з боку населення зростає стрімко, забезпечуючи високу прибутковість у роздрібному сегменті.

Варто нагадати, що українські банки продовжують працювати прибутково завдячуючи високим доходам в сегменті роздрібного кредитування, значним комісійним доходам та значному зменшенню відрахуванням до резервів, йдеться в черговому «Огляді банківського сектору», опублікованого Національним банком.

Відтак, у третьому кварталі темпи зростання портфелю кредитів населенню були високими. Зростання портфеля роздрібних кредитів знизилися через ефект високої бази порівняння, але залишаються істотними – біля 30%.

Високі темпи надання нових позик обумовили скорочення частки непрацюючих кредитів у сегменті кредитування фізичних осіб за третій квартал 2019 року на 2,9 відсоткових пунктів — до 38,1%.

Зростання корпоративного портфеля у порівнянні з літніми місяцями значно уповільнилося р/р, частково через заміщення банківських кредитів зовнішніми позиками підприємств.

Загалом портфель чистих гривневих корпоративних кредитів за третій квартал зріс на 1,9% у річному вимірі.

В підсумку зазначимо, висока ефективність, яку наразі демонструють банки, буде використана для створення запасу капіталу банків, адже регуляторні вимоги до достатності капіталу щороку посилюються. Результати стрес-тесту свідчать, що банки переважно є фінансово стійкими у поточних макроекономічних умовах, проте 18 із 29 банків, які пройшли стрес-тест, можуть потребувати капіталу за несприятливим сценарієм.

Автор: Діденко Сергій

загрузка...

Новини по темі

Шість варіантів гейміфікації бізнесу. Що спрацює?

Нудна взаємодія з аудиторією вже не працює. Приклади вдалих і креативних рішень

1

Зеленський розповів, коли в Україні з’явиться міністр аграрної політики.

Президент Володимир Зеленський заявив, що міністр аграрної політики і відповідне міністерство з’являться «максимум, у вересні».

1

Чому 30 гривень за долар не врятують українські підприємства від масового банкрутства.

Заява президента Володимира Зеленського про те, що багато українських підприємств закрилися через закладений у бюджет-2020 курс в розмірі 30 гривень за долар, не відповідають дійсності і свідчать про низький рівень економічної грамотності глави де...

2 2

Зеленський ніби вистрілив по незалежності НБУ з Джавеліна.

Цього року Україна вже не зможе отримати другий транш в рамках нової програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ), який очікувався восени.

2 46

Явка с повинной Зеленского

Есть давнее правило. В разговоре, все, что было сказано до «но» не имеет никакого значения. И вот, в очередной раз мы получили подтверждение данному правилу. Дальше, просто цитата. Зеленский: Мы поддерживаем независимость Нацбанка, но как жить, ес...

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie