Рада у четвер має звернутися до вселенського патріарха з проханням про автокефалію церкви

Дзеркало Тижня 4
Рада у четвер має звернутися до вселенського патріарха з проханням про автокефалію церкви

Спільне прохання світських властей і церковних ієрархів може повернути Україні церковну незалежність.

Верховна Рада в четвер розгляне звернення до вселенського патріарха Варфоломія про створення в Україні єдиної помісної Православної церкви, повідомив голова фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов.

"Ми сподіваємося, що у четвер у парламенті ми підтримаємо своїм голосуванням звернення президента України до вселенського патріарха щодо створення в Україні єдиної помісної православної церкви", - сказав він журналістам після зустрічі президента Петра Порошенка з головами парламентських фракцій та керівництвом Верховної Ради.

Читайте також: Порошенко сподівається на надання вселенським патріархом автокефалії Українській церкві

17 квітня президент Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос про єдину помісну Православну церкву в Україні. За його словами, якщо буде відповідне рішення Верховної Ради, звернення президента і звернення церковних ієрархів, що цей заклик буде переданий вселенському патріарху. "Для того щоб це було найближчим часом на Соборі в Синоді розглянуто та прийнято відповідне рішення. Сподіваємося, що це рішення може бути прийнято до 1030-річчя хрещення України-Русі", - сказав Порошенко.

Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у липні 2017 року, більше третини (37%) українців підтримують створення єдиної помісної церкви, 18% - проти цієї ініціативи, 23% заявили, що їм або байдуже це питання, ще 23% не визначилися з відповіддю. Дві третини (65%) тих, хто підтримує ідею об'єднання, висловилися за створення єдиної помісної Церкви на базі УПЦ КП, 16% - за об'єднання на базі УГКЦ, 7% - УПЦ МП.

У червні 2016 року Верховна Рада звернулася до вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання автокефалії Православній церкві в Україні. Рада просить патріарха визнати недійсним томос 1686 року про перепідпорядкування Київської митрополії Москві, оскільки він був прийнятий з порушенням священних канонів Православної церкви.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram