Роботодавцям обіцяють компенсувати частину ЄСВ за працевлаштування молоді.

Пільги будуть поширюватися на безробітних декількох категорій.

Кабінет міністрів України підтримав законопроект про реформування служби зайнятості та модернізації страхових підходів у разі безробіття. Зокрема, роботодавцям за працевлаштування довгострокових безробітних будуть компенсувати єдиний соціальний внесок.

Законопроект пропонує замінити механізм квотування працевлаштування на компенсацію роботодавцям частини зарплат або ЄСВ за працевлаштування деяких категорій безробітних, в тому числі молоді. Зокрема, мова йде про відшкодування 50% мінімальної заробітної плати за людину в місяць. Серед категорій населення, на які будуть поширюватися пільги: українці до 25 років, чий сумарний стаж не більше 12 місяців роботи; українці до 35 років, якщо це їх перше місце роботи; звільнені зі строкової або альтернативної служби.

Крім цього, зміняться і правила виплати допомоги по безробіттю. Пропонується, щоб розмір виплати прив'язувався до трудової вислуги років тільки в тому випадку, якщо протягом 18 місяців перед реєстрацією особи як безробітної її страховий стаж становив 12 місяців. Зараз такі терміни - 12 і 6 місяців відповідно. Безробітні, у яких буде 6 місяців страхового стажу за останній рік, отримають мінімальний розмір допомоги по безробіттю.

Зміниться і тривалість виплати допомоги по безробіттю. Вона також буде залежати від страхового стажу: до 5 років - 180 календарних днів, від 5 до 15 років - 240 календарних днів, від 15 до 25 років - 300 календарних днів, понад 25 років - 360 календарних днів. Сьогодні загальна тривалість виплат не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років для всіх безробітних.

Прогресивну шкалу чиновники пропонують і для розміру допомоги по безробіттю: до 5 років страхового стажу - 50% середньої зарплати, від 5 до 15 років - 60%, від 15 до 25 років - 70%, більше 25 років - 80%. Зараз українці, у яких 10-15 років стажу, отримують 70% середнього заробітку, як і люди, чий стаж перевищує 25 років.

Нарешті, з'являться критерії підходящої роботи для безробітного. Вона повинна буде враховувати його освіту і кваліфікацію, придбану за період трудової діяльності. Також робота повинна буде враховувати транспортну доступність: для повного робочого дня дорога повинна займати не більше півтори години (в межах 60 км), а для неповного - година їзди (40 км).

Читайте також: Надрукувати й роздати гривні чи скорочувати держвидатки та прямі податки?

«Зарплати в конвертах» негативно позначаються на пенсійні виплати нинішніх пенсіонерів, а й є бомбою уповільненої дії для майбутніх пенсіонерів. Детальніше про те, як «тінізація» зарплат уже зараз негативно впливає на ситуацію, читайте в статті Юлії Самаєвої "Трагічне пенсійне майбутнє українців".

Підготував/ла : Оксана Лебедина

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
“Газпром” відмовився бронювати додатковий транзит через Україну.

“Газпром” відмовився бронювати додатковий транзит через Україну.

“Газпром” відмовився бронювати додаткову транзитну потужність через Україну. Про це з посиланням на підсумки аукціонів бронювання на жовтень пише Інтерфакс. У повідомленні видання зазначається, що підсумки аукціонів бронювання газотран...

Народна Правда

Круглий стіл на тему: «Утвердження й зміцнення єдності суспільства».

Круглий стіл на тему: «Утвердження й зміцнення єдності суспільства».

Із засідання «круглого столу» на тему: «Утвердження й зміцнення єдності суспільства, розбудова його інститутів для врегулювання нагальних питань соціального захисту ветеранів та членів їхніх сімей»

Продавати роги, зрізані з живих тварин просить власник зоопарку в Південній Африці: причини.

Продавати роги, зрізані з живих тварин просить власник зоопарку в Південній Африці: причини.

Продати роги, щоби врятувати життя. Із таким закликом до влади Південної Африки звернувся власник найбільшого в країні приватного заповідника для носорогів. Бізнесмен просить дозволити йому продавати роги, зрізані з живих тварин. Каже - заповідник...

Боротьба з олігархами. Яким чином прибрати вплив олігархів на політичне життя?

Боротьба з олігархами. Яким чином прибрати вплив олігархів на політичне життя?

● Закон про деолігархізацію. Як має виглядати боротьба з олігархами? ● Реакція України та Світу на вибори в Росії. Програма Парламент Сьогодні 20.09.2021 Гості студії: Олександр Москалюк, політичний експерт Тема: Робота Парламенту. Політична ситуа...

Зеленський знову їде в США: цього разу на сесію Генасамблеї ООН.

Зеленський знову їде в США: цього разу на сесію Генасамблеї ООН.

Президент Володимир Зеленський вилетів до США. Він має взяти участь в 76 сесії Генеральної Асамблеї Організації об'єднаних націй. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Teleg...

Теории заговора - Выборы в Госдуму / Китайский финановый кризис / Новые союзники США.

Теории заговора - Выборы в Госдуму / Китайский финановый кризис / Новые союзники США.

24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –

Поки на лікарняному – звільнити не можна, – Фесенко припустив, чи піде Разумков у відставку.

Поки на лікарняному – звільнити не можна, – Фесенко припустив, чи піде Разумков у відставку.

Дмитро Разумков заявив, що нардепам нібито пропонують по 50 – 100 тисяч за те, аби вони підтримали його відставку. При цьому спікер не пояснив, про яку валюту мовиться. Читати на сайті: