Угорщина заблокує переговори про членство України в НАТО — Сійярто.

NATO North Atlantic Treaty Organization/Flickr

Очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт буде блокувати перемовини про членство України в НАТО до того часу, поки Київ буде «обмежувати права національних меншин».

Про це Сійярто заявив на полях саміту НАТО в Лондоні.

«Ми не просимо надати якісь надправа етнічним угорцям на Закарпатті, а просимо тільки повернути ті права, які вони мали раніше», — цитує Сійярто Reuters.

Міністр додав, що Угорщина відкрита для консультацій з Україною з цього питання.

30 жовтня Угорщина заблокувала спільну заяву НАТО щодо України через «невиконання Києвом вимог Будапешта щодо угорської меншини Закарпатської області».

Однак потім, у останню хвилину, Будапешт розблокував спільну заяву послів країн НАТО щодо України після того, як в текст документа внесли угорські поправки.

У 2017 році в Україні набув чинності закон про освіту. Згідно з новим законом, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Офіційний Будапешт розцінив зміни щодо мови освітнього процесу як порушення гуманітарних прав угорців, які проживають на території України. Угорщина блокувала зустрічі на рівні міністрів Україна-НАТО та звернулася до альянсу з проханням припинити допомогу Києву «через провал реформ».

Новини по темі

Лідери Нормандської четвірки зустрінуться вже за 4 місяці.

До того радники і міністри готуватимуть умови для цього і для проведення місцевих виборів на Донбасі в тому числі

1

Протестуючі на Банковій заявили, що Зеленський «не перетнув червоних ліній» на саміті Нормандської четвірки.

Учасники акцій протесту під Офісом президента в Києві заявили, що Володимир Зеленський «не перетнув червоні лінії» під час зустрічі в Нормандські форматі.

1

Офіс президента оприлюднив загальні узгоджені висновки Нормандського формату.

Зауважується, що учасники зустрічі наголошують на загальному прагненні до сталої й всеохопної архітектури довіри та безпеки у Європі, заснованій на принципах ОБСЄ, для якої врегулювання конфлікту в Україні є одним із низки важливих кроків.

1

Офіс президента опублікував комюніке Нормандського саміту – повний текст.

Лідери "нормандської четвірки" домовилися з трьох питань

2 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie