Трохимець: Герус знову всіх обманув із законопроєктом про імпорт електроенергії із РФ.

Поправка нардепа від "Слуги народу" Андрія Геруса в ухвалений Радою законопроєкт зберігає можливість постачання російської електроенергії в Україну, заявив 11 жовтня у своєму Facebook юрист, керівний партнер правової групи "Трохимець і партнери", президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець.

"Андрій Герус знову всіх обманув. Ну, принаймні, намагається це зробити. Сьогодні Верховна Рада України підтримала в цілому законопроєкт №2233, яким насправді Герус продовжив установлення ручного управління ринком електроенергії в Україні. Але інформаційний простір заповнили інші заголовки: "Верховна Рада заборонила імпорт електроенергії з Росії". Насправді це не так!" – написав Трохимець.

Він пояснив, що до поправки Геруса в закон про ринок електроенергії діяла пряма заборона вільного імпорту електроенергії з Росії, а тепер імпорт можуть будь-якої миті поновити за рішенням Кабінету Міністрів. Окрім того, збережено можливість імпорту російської електроенергії на ринку "на добу наперед", що дає РФ змогу демпінгувати на українському ринку, витісняючи вітчизняних виробників електроенергії.

"А ми всі пам'ятаємо, як Герус давав вказівки міністру енергетики [Олексієві] Оржелю, скільки електроенергії імпортувати з Росії. По-друге, умовна заборона імпорту російської електроенергії існує лише для сегментів ринку "за двосторонніми договорами" та "внутрішньодобовий ринок". При цьому найголовніший сегмент ринку "на добу наперед" абсолютно відкритий для електроенергії з Росії. А саме там формується ціна. І саме там росіяни демпінгують, створюючи неможливі умови роботи української генерації. Отже, енергокапітуляція продовжується! А черговий обман і маніпуляція Геруса дискредитує президента [Володимира] Зеленського напередодні акцій протесту проти політики капітуляції України, що відбудеться 8 грудня!" – заявив експерт.


https://www.facebook.com/trokha1982/posts/1374034036108553

Сьогодні парламент ухвалив законопроєкт №2233 "Про внесення змін до закону України "Про ринок електричної енергії" ("за" проголосувало 274 нардепи, зокрема 233 представники фракції "Слуги народу" і 10 депутатів з "Опозиційної платформи – За життя").

У Першій енергетичній асоціації України заявляли, що законопроєкт "повертає електроенергетику України до ручного управління і скасовує реформу енергоринку". В асоціації наголошують, що Україна зобов'язалася вносити зміни в енергетичне законодавство тільки після консультацій із Європейською комісією про їх сумісність із положеннями нормативних актів ЄС.

У Верховній Раді створили міжфракційне депутатське об'єднання "Енергетична незалежність і безпека України", яке покликане протистояти енергетичному шантажу з боку РФ, а також для протидії тим парламентарям, які працюють проти інтересів України.

За даними ExPro, середньодобовий показник імпорту електроенергії із РФ у жовтні становив 4,12 млн кВт-год, а 1–3 листопада зріс до 12 млн кВт-год.

Експерт Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп повідомляв у Facebook, що в ніч на 5 листопада в об'єднану енергосистему України з Білорусі та Росії імпортували 1,216 МВт, водночас уперше обмежили потужності поновних джерел енергії.

У листопаді середньодобовий обсяг імпорту російського струму збільшився майже втричі порівняно із жовтнем, імпортована із РФ електроенергія в окремі дні листопада становила 15% ринку України, заявив у своєму блозі на сайті LIGA.net політолог Петро Олещук.

Збереження нинішніх обсягів імпорту електроенергії із РФ загрожує зупинкою 75% українських вуглевидобувних підприємств і більшості атомних блоків, попередили у Федерації працедавців ПЕК.

Новини по темі

Імплементація «формули Штайнмаєра» , нові ділянки розведення військ, обмін у форматі «всіх на всіх» .

9 грудня в Парижі відбувся саміт у нормандському форматі, за підсумками якого президент Франції Еммануель Макрон, канцлерка ФРН Ангела Меркель, президент України Володимир Зеленський і президент Росії Володимир Путін підписали спільне комюніке. Во...

2

Помічники президентів і глави МЗС підготують новий нормандський саміт протягом чотирьох місяців – Меркель.

За словами канцлерки Німеччини Ангели Меркель, наступний саміт щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі відбудеться за чотири місяці.

1

Макрон привітав «політичну мужність» Зеленського

"Політична мужність" і рішучість президента України Володимира Зеленського сприяли відновленню довіри між учасниками переговорів у нормадском форматі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, заявив президент Франції Еммануель Макрон.

1

 «Нормандська четвірка» домовилася про повне припинення вогню на Донбасі до кінця 2019 року – Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що 9 грудня в Парижі лідери "Нормандської четвірки" підтримали розроблення і реалізацію оновленого плану з розмінування території Донбасу.

ДБР вручило повістку нардепу від «Європейської солідарності» Бондарю.

Народний депутат із фракції "Європейська солідарність" Михайло Бондар має з'явитися в Державне бюро розслідувань як свідок у справі про погрози державному діячеві, ідеться в повістці.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie