Коментар: Прокол Штайнмаєра на захист «Північного потоку - 2».

Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) знає це, взагалі-то, краще за інших. Федеральному президенту, коли він ще був міністром закордонних справ, часто доводилося стикатися з тим, якого болю на сході Європи досі завдають погано заліковані рани XX століття.

Тим більше стає незрозумілим промах, якого він припустився, пов'язавши аргументи на користь "Північного потоку - 2" з пам'яттю про напад Німеччини на Радянський Союз і про більш ніж двадцять мільйонів жертв його населення.

Райнгард Фезер

Райнгард Фезер

Кремль проводить історичну політику, яка базується на радянських міфах. Він дотримується позиції, що всі жертви війни на винищення, яку вели нацисти, і все героїчні подвиги в боротьбі проти гітлерівської Німеччини припадають на Росію. Водночас Москва ганьбить українців, а коли виникає політична необхідність - й інших східних європейців, звинувачуючи їх у співпраці з нацистами.

Однак насправді більшість злочинів німців у війні проти Радянського Союзу було скоєно на території України і Білорусі. Це не зменшує тих жахів, яких зазнали росіяни, але це показує, що про жахи того часу слід говорити не тільки в контексті Росії. Якщо йти за логікою Штайнмаєра, то історичну відповідальність Німеччини щодо України також можна використовувати як аргумент навпаки - проти "Північного потоку - 2". Але і від цього також краще утриматися.

Автор: Райнгард Фезер, оглядач Frankfurter Allgemeine Zeitung

Без права перевидання. © Frankfurter Allgemeine Zeitung GmbH, Франкфурт-на-Майні.

Сайт газети Frankfurter Allgemeine Zeitung

Коментар висловлює особисту думку автора. Вона може не збігатися з думкою української редакції і Deutsche Welle загалом.

Дивитись відео 05:57

"Північний потік-2": що заважає німцям заморозити проєкт? (05.02.2021)

Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Новини по темі

Євродепутатка: у ЄС є «певні симпатії» до санкцій щодо Медведчука.

Євродепутатка Віола фон Крамон про те, як у Євросоюзі ставляться до санкцій, запроваджених Володимиром Зеленським щодо Віктора Медведчука, контрольованого ним бізнеcу з Росією та трьох телеканалів.

Deutsche Welle

Символічний жест: що треба знати про нові санкції ЄС через Навального.

Рада ЄС дала зелене світло на запровадження санкцій за переслідування владою Росії опозиціонера Олексія Навального. Що це за заходи та чому ЄС обрав "мінімалістський" підхід - у репортажі DW.

Deutsche Welle

ЛЕСЯ УКРАЇНКА. 150 років самотності -  «Машина часу»

ЛЕСЯ УКРАЇНКА. 150 років самотності - «Машина часу»

Лесі Українці - 150. Так довго не живуть, але вона попри свої земні 42 - змогла. Чи справді у неї був роман з Ольгою Кобилянською? І чому вона таємно обвінчалася з Климентом Квіткою, який був на 9 років молодшим? Про це, а також про її участь у не...

1 5

Коли очікується закінчення пандемії: прогноз ВООЗ

Коли очікується закінчення пандемії: прогноз ВООЗ

Закінчення пандемії COVID-19 очікується на початку 2022 року, повідомив глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге. Але після цього вірус не зникне повністю, а й далі циркулюватиме. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceboo...

Кума Путіна - наше майбутнє - Беленюк має суперздібності - Садовий заспіває - «ОТАКОЇ».

Кума Путіна - наше майбутнє - Беленюк має суперздібності - Садовий заспіває - «ОТАКОЇ».

Дружина Медведчука - майбутнє успішної і мирної України, Жан Беленюк став мольфаром, Міністр оборони не знає що таке МВФ, Садовий створив хор із депутатів З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

2

Пов'язане з санкціями проти Медведчука, – Кравчук про загострення на Донбасі.

Пов'язане з санкціями проти Медведчука, – Кравчук про загострення на Донбасі.

Проросійські бойовики на Донбасі останнім часом значно активізувалися. За словами глави української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука, причиною можуть бути санкції проти кума Путіна Віктора Медведчука. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у ...

Перехресний допит Тимофія Милованова: про гроші МВФ, Байдена та Зеленського.

Перехресний допит Тимофія Милованова: про гроші МВФ, Байдена та Зеленського.

Місія Міжнародного валютного фонду завершилася 13 лютого, однак жодних домовленостей щодо траншу так і не вдалося досягнути. У МВФ підкреслили, аби відбувся перегляд програми, Україні потрібен більший прогрес. Читати на сайті:

1 1

Борщ потрапив до рейтингу найкращих супів світу за версією CNN.

Борщ потрапив до рейтингу найкращих супів світу за версією CNN.

Український борщ став однією з найсмачніших перших страв за версією CNN. Видання склало власний список 20 найкращих супів світу. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegr...

1 2