Тимчасово відклали: Україна відмовилася від ідеї митного союзу з ЄС.

Віцепрем'єр із питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що Україна відклала ідею увійти в митний союз із ЄС.

Натомість вона робитиме ставку на максимальне спрощення всіх митних процедур і сприяння руху товарів через кордон, доступу українських виробників на ринок Євросоюзу, повідомляє "Європейська правда".

Кулеба озвучив ключові пріоритети, які Україна відстоюватиме в процесі засідання Ради асоціації, яке відбудеться в Брюсселі 28 січня. Серед них він назвав інтеграцію в енергетичний та цифровий ринки ЄС, отримання "промислового безвізу", а також створення "нового порядку денного в сфері юстиції та свободи", назвавши останній пункт "питанням, яке вже перезріло".

"Окрім цього, на порядку денному – долучення до Європейської зеленої угоди, а це охопить майже всі сектори, а також актуалізація умов торгівлі", – додав віцепрем’єр.

"У 2019 році ми мали 32 товарні позиції, за якими європейські квоти були повністю або майже повністю вичерпані. Те ж саме у 2018-му. Роком раніше таких пунктів було 26. Це означає, що нам вже затісно в цих умовах", – пояснив він.

Ще один пріоритет – максимальне спрощення всіх митних процедур між Україною та ЄС. На думку віцепрем'єра, така стратегія принесе українській економіці більшу вигоду в коротші терміни, ніж надання пріоритету інтеграції в митний союз із ЄС.

"Ми відмовляємося від ідеї створення митного союзу з ЄС. На цьому етапі ми хочемо максимально спростити всі митні процедури, інтегрувати Україну в максимальну кількість форматів, які сприятимуть проходженню товарів через митний кордон", – зауважив Кулеба.

Як повідомляв OBOZREVATEL, президент України Володимир Зеленський підписав закон № 367-ІХ, який зменшує тиск на бізнес з боку наглядових органів.

Президент Володимир Зеленський підписав Закон № 124-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з ухваленням Закону України "Про стандартизацію".

Україна в рамках перегляду угоди про Асоціацію з ЄС у 2021-му планує підписати ACAA agreement – промисловий безвіз, який дозволить бізнесу вільно торгувати з європейцями.

Новини по темі

В Німеччині заявили, що відмова від «Північного потоку-2» призведе до великих санкцій.

У проєкті беруть участь понад 100 фірм

6 1

У Німеччині захотіли допомогти Росії з фінансуванням нового газового проєкту.

Скандал з отруєнням Навального не став перешкодою

3 2

Росія сподівається добудувати «Північний потік-2» : в ЄС розкритикували газопровід.

На розвиток відносин між ЄС і Росією залишається все менше надії

1 1

На Одеській митниці розгорівся скандал: «головний контрабандист» висунув звинувачення топу з ДМС.

Які позиції і аргументи сторін

5 11

У «Нафтогазі» сказали, чи відмовиться Німеччина від підтримки «Північного потоку-2» .

Які шанси, що проти Росії буде запроваджено нові санкції

4 1

Стягнення через забезпечення 10 млрд гривень з ПриватБанку під мікроскопом.

В інформаційному просторі вересень почався з сенсації: Печерський суд дозволив стягнути 350 000 000$ з Приватбанку на користь іноземних компаній, які пов’язують з братами Суркісами

У Києві побудують ЖК 50Avenue: чому його назвали проблемним і чим ризикують інвестори.

Висотка не має всіх документів і буде розташована поряд із метро

3 1

ЄС остаточно відмовився зняти санкції з «Роснафти»

Компанію було покарано в 2014 році

3 1

Генштаб ЗСУ придбав позолочені ручки Parker на 300 тисяч гривень.

Під час торгів ціна не опускалася

4 2

Ціни на нафту впали у всьому світі: графік

Аналітики пояснили причину зниження

5 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie