Тимчасово відклали: Україна відмовилася від ідеї митного союзу з ЄС.

Віцепрем'єр з питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що Україна відклала ідею увійти в митний союз з ЄС.

Замість цього вона робитиме ставку на максимальне спрощення всіх митних процедур і сприяння руху товарів через кордон, доступу українських виробників на ринок Євросоюзу, повідомляє "Європейська правда".

Кулеба озвучив ключові пріоритети, які Україна відстоюватиме в ході засідання Ради асоціації, яке відбудеться в Брюсселі 28 січня. Серед них він назвав інтеграцію в енергетичний та цифровий ринки ЄС, отримання "промислового безвізу", а також створення "нового порядку денного в сфері юстиції та свободи", назвавши останній пункт "питанням, яке вже перезріло".

"Окрім цього, на порядку денному – долучення до Європейської зеленої угоди, а це охопить майже всі сектори, а також актуалізація умов торгівлі", – додав віцепрем’єр.

"У 2019 році ми мали 32 товарні позиції, по яких європейські квоти були повністю або майже повністю вичерпані. Те ж саме – у 2018 році. Роком раніше таких позицій було 26. Це означає, що нам вже затісно в цих умовах", – пояснив він.

Ще один пріоритет - максимальне спрощення всіх митних процедур між Україною та ЄС. На думку віцепрем'єра, така стратегія принесе українській економіці більшу вигоду у коротші терміни, ніж надання пріоритету інтеграції у митний союз з ЄС.

"Ми відмовляємося від ідеї створення митного союзу з ЄС. На цьому етапі ми хочемо максимально спростити всі митні процедури, інтегрувати Україну в максимальну кількість форматів, які сприятимуть проходженню товарів через митний кордон", – зауважив Кулеба.

Тимчасово відклали: Україна відмовилася від ідеї митного союзу з ЄС

Як повідомляв OBOZREVATEL, президент України Володимир Зеленський підписав закон № 367-ІХ, який зменшує тиск на бізнес від наглядових органів.

Президент Володимир Зеленський підписав Закон № 124-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про стандартизацію".

Україна в рамках перегляду угоди про Асоціацію з ЄС в 2021-му планує підписати ACAA agreement – промисловий безвіз, який дозволить бізнесу вільно торгувати з європейцями.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Новини по темі

Гроші з Москви не рятують: блогер описав реалії життя в «Л/ДНР» .

Людей звільняють тисячами

1 1

Влітку буде менше в 1,5 раза: в «Нафтогазі» спрогнозували різке падіння ціни на газ.

Експерт пояснив причину та назвав цифри

1 1

«Шалені гроші» : Голик розповів, скільки в Україні витратять на дороги.

У 2019 було в кілька разів менше

1

Радник Гончарука пояснив, як побороти корупцію в «Укрзалізниці» .

Юрій Голик назвав єдиний дієвий спосіб

1

В Україні змінять ринок комунальних послуг: як це буде.

Мніістр пояснив, як держава може регулювати ціни

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie