Абромавічус хоче продати крейсер «Україна» : подробиці.

1
/ Фото: "Сегодня"

Доцільності в добудові ракетного крейсера "Україна", який нині утримується на держпідприємстві "Миколаївський суднобудівний завод", немає, тому необхідно розглянути можливість продажу цього корабля. Таку думку в інтерв'ю DW висловив гендиректор держконцерну "Укроборонпром" Айварас Абромавічус, передає прес-служба.

"В Україні немає необхідності в крейсері такого масштабу, тому ми будемо розглядати можливість продажу цього крейсера. Ми будемо будувати нові кораблі: меншого масштабу і в більшій кількості, виходячи з потреб наших Збройних сил", – повідомив Абромавічус.

Як відомо, ракетний крейсер, який розроблявся в 70-х роках XX століття для знищення авіаносців в океанах, вже не здатний ефективно діяти в сучасних умовах. Він не придатний для застосування в Чорному і Азовському морях, і утримується на ДП "Миколаївський суднобудівний завод".

В тренді

В Україні заглянуло бабине літо: синоптики розповіли, якою буде погода

Зазначимо, що утримання ракетного крейсера є надзвичайно важливим і фінансово-витратним. Цей корабель, з тоннажем в 11 500 т і завдовжки 186,4 м, якщо роботи з утримання не проводитимуться, може затонути, що призведе до екологічної катастрофи, забруднення акваторії річки Інгул, Південний Буг і Чорного моря.

Нагадаємо, ракетний крейсер "Україна" був спущений на воду в 1992 році, але він так і залишився стояти на території Миколаївського суднобудівного заводу. Уже багато років його будівництво "заморожене" на стадії готовності на 95%. За планом, будівництво "України" повинні були закінчити в 1994 році. На кінець 1980-х її вартість оцінювали в 135,3 млн радянських рублів, якщо перевести це в долари за курсом держбанку СРСР – це 225,5 млн дол. До 1992 року в його будівництво вклали 171 млн дол. З 1992 по 2003 рік – близько 24 млн дол., крім цього ще кілька мільйонів доларів було витрачено на утримання корабля. Читайте детальніше, як крейсер "Україна" виявився непотрібним.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

Україна має узаконити подвійне громадянство — Кулеба.

2

Дмитро Кулеба заявив, що Україна повинна узаконити подвійне громадянство.

Держстат переведено в управління Дубілету

2 2

Уряд підпорядкував Державну службу статистики міністру Кабінету міністрів Дмитру Дубілету. Таке рішення було ухвалено у неділю, 20 жовтня, на засіданні уряду. «Сьогодні ми на засіданні Кабміну трохи перерозподілили органи влади між міністрами. Від...

Апаршина став головою департаменту оборони в Офісі президента.

1

Іван Апаршин очолив Директорат з питань національної безпеки і оборони Офісу президента.