Нацбанк вивів три компанії з фінансового ринку

При цьому НБУ вніс до Держреєстру фінустанов шість нових учасників.

Національний банк України вивів з ринку три компанії та видав ліцензії шести новим учасникам.

Про це повідомляє пресслужба НБУ на відомчому сайті.

Національний банк виключив ПТ "Ломбард" Балканіка "Приватного Підприємства" Балканіка" і компанія" і ПО "Єгорова та компанія "Ломбард Партнер" з Державного реєстру фінансових установ, а також ТОВ "Астра Лізинг" з Реєстру осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги.

Такі рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових установ 19 лютого 2021 року на підставі власних заяв компаній.

ПТ "Ломбард "Балканіка" мало ліцензію на надання коштів в борг, в тому числі та на умовах фінансового кредиту. Ліцензія була анульована 22 січня 2021 року. ПО "Єгорова та компанія "Ломбард Партнер" мало ліцензію на надання коштів у позику, в тому числі та на умовах фінансового кредиту. Вона була анульована 29 січня 2021 року. Активи цих двох ломбардів становили 12,1 млн грн, або 0,3% від загального обсягу ринку ломбардів станом на 1 жовтня 2020 року.

ТОВ "Астра Лізинг" мало ліцензію на надання послуг з фінансового лізингу. Вона була анульована 22 січня 2021 року. Компанія не надавала свою звітність в Нацбанк.

Читайте також: Нацбанк повідомив, як банки повинні обслуговувати жителів Криму

Також Нацбанк вніс до Державного реєстру фінансових установ шість нових учасників: ТОВ "Інтелпей", ТОВ "ФК "Рейн", ТОВ "ФК "Айквітас", ТОВ "ФК "Совран", ТОВ "Мега Фінанс" і ТОВ "Диметра фінанс".

Раніше Національний банк України після карантинної перерви відновить стрес-тестування банків. У 2021 році його пройдуть 30 фінустанов, на які припадає 90% українських банківських активів, повідомила пресслужба НБУ у вівторок, 9 лютого.

Банки, в яких будуть проводитися стрес-тести, були відібрані за трьома критеріями : розмір активів, зважених на ризик; обсяг депозитів, залучених від домогосподарств; обсяг чистих кредитів, наданих домогосподарствам (з вагою 40%, 50% і 10% відповідно).

За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності регулятивного капіталу та нормативу достатності капіталу.

Крім того, Нацбанк проведе щорічну оцінку стійкості станом на 1 січня 2021 року. Вона включає оцінку якості активів (asset quality review - AQR), для 72 з 73 діючих банків. Виняток зробили для банку "Розрахунковий центр", який здійснює тільки розрахункові операції.

Також Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій та ухвалив зняти арешт з майна і акцій ПАТ "Промінвестбанк". Згідно Єдиного держреєстру судових рішень, відповідне рішення оскарженню не підлягає.

Верховний суд також постановив стягнути з відповідача ТОВ "Крим дівелопмент" 4,2 тис. Грн судового збору за подання апеляційної та касаційної скарг.

Нагадаємо, Господарський суд Києва 10 березня 2020 року задовольнив заяву ТОВ "Крим дівелопмент" щодо забезпечення позову до ПІБу і постановив заарештувати акції і кошти банку на рахунках в НБУ та інших банках України, а також заборонити банку здійснювати ліквідацію або реорганізацію.

Північний апеляційний госпсуд 1 вересня 2020 року залишила це рішення без змін.

Підготував/ла : Андрей Лысенко

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі
Нафтогаз знизив на лютий тарифи для тепловиків

Нафтогаз знизив на лютий тарифи для тепловиків

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» знизила на лютий вартість газу для виробників теплової енергії на 6,7% (490,3 грн) - до 6 841 грн за тисяч кубометрів без урахування ПДВ і витрат на транспортування.

Finance.UA

Тарифи на комуналку і нові ціни на залізничні квитки: що зміниться з 1 березня.

Тарифи на комуналку і нові ціни на залізничні квитки: що зміниться з 1 березня.

У березні не підвищуватимуть тарифи на комуналку, бо уряд заморозив ціни до кінця опалювального сезону, але заплановано підвищення цін на залізничні квитки. Про те, що зміниться з 1 березня,йдеться в матеріалі “РБК-Україна”. Тарифи на ...

Народна Правда

Кримчанин розкаявся, що допомагав Росії окупувати Крим - Крим.

Кримчанин розкаявся, що допомагав Росії окупувати Крим - Крим.

«Участь у «Кримській весні» – моя помилка». Таку заяву на суді у Херсоні зробив севастополець Євген Куцарєв. Під час окупації чоловік входив до складу громадського руху «Автоканал Севастополя». Ця частина так званої самооборони стежила за українсь...

Григалиус и Любомир на канале УСБ  И почему никто не захватит Россию.

Григалиус и Любомир на канале УСБ И почему никто не захватит Россию.

Українська Спілка Блогерів

1 1

Пакуйте валізи. Які країни готові прийняти українців в 2021 і Що чути про COVID-паспорти

Пакуйте валізи. Які країни готові прийняти українців в 2021 і Що чути про COVID-паспорти

Можливо, декому все ж таки доведеться зробити щеплення через "не хочу". Бо вакцинація може стати зеленим світлом для поїздки за кордон. Саме зараз країни ЄС розробляють Єдиний паспорт вакцинації. І за попередніми прогнозами, його запустять улітку....

Трамп розкритикував перший місяць президентсва Байдена.

Трамп розкритикував перший місяць президентсва Байдена.

Дональд Трамп вперше публічно виступив після завершення своєї каденції. На конференції республіканців-консерваторів колишній президент розкритикував роботу Джо Байдена на посаді. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у ...

Війна,  «вагнерівці» , зрада. Як Зеленський іде в ідеальний шторм - Без цензури

Війна, «вагнерівці» , зрада. Як Зеленський іде в ідеальний шторм - Без цензури

Як Володимир Зеленський вперто рухається в ідеальний шторм зі зради, абсурду, вагнергейту і не дуже розумних ігрищ, які тільки посилюють ненависть до нього з усіх боків? Сьогодні у військово-політичному "Без цензури" із Богданом Буткевичем. Після ...

Железная леди Наталья из под около Магадана 260221

Железная леди Наталья из под около Магадана 260221

2 1