Закупівлю вакцин від COVID-19 саботував функціонер Офісу президента, – джерело.

Україна не скористалася щонайменше трьома можливостями отримати вакцину від COVID-19 на кілька місяців раніше від анонсованого березня. Однак не зробила цього через саботаж радника президента з дипломатичних питань Ігоря Жовкви.

Про це OBOZREVATELстало відомо з власних джерел у Міністерстві закордонних справ.

Ще 4 травня МЗС направило Жовкві офіційного листа з проханням доповісти президенту про ініціативу Євросоюзу зі збору коштів для створення вакцини проти COVID-19 та доцільність приєднання України до цієї ініціативи . У листі йшлося про ініціативу президента Європейської ради Шарля Мішеля, президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, президента Франції Еммануеля Макрона, канцлера Німеччини Ангели Меркель, прем’єр-міністра Італії Джузеппе Конте та премֺєр-міністра Норвегії Ерни Сольберг, яку вони оприлюднили 2 травня.

Згодом саме країни-ініціатори, а також ті держави, які підтримали ініціативу, отримали першочергову можливість провести вакцинацію населення.

Україна ж до ініціативи не долучилася і жодних внесків не робила. А відтак – не потрапила до 92 країн з правом першочергової вакцинації . Як стверджує наше джерело в МЗС, сталося це тому, що Ігор Жовква просто приховав від президента отриману від міністерства інформацію .

Джерело стверджує, що така ж доля спіткала і надіслане раднику президента Жовкві у вересні прохання МЗС доповісти керівництву держави про готовність провідного китайського виробника Sinopharm Group поставити в Україну вакцину від COVID-19.

У тому ж таки вересні, стверджує джерело, завдяки Жовкві президент так і не довідався про пересланий йому лист щодо пропозиції Глобального фонду вакцин COVAX, виконання яких дозволило би Україні отримати від цього фонду більшу партію вакцин, ніж наша країна отримає зараз.

Наше джерело стверджує, що Жовква саботував і ряд інших ініціатив МЗС, спрямованих на боротьбу з коронавірусною пандемією .

У результаті такого саботажу українці досі чекають можливості вакцинуватися , хоча інші держави розпочали щеплення від коронавірусу ще з грудня. Наша ж держава у кращому разі отримає перші поставки вакцини китайського виробника Sinovac аж у березні 2021 року.

Причини саботажу ініціатив МЗС з боку Ігоря Жовкви , що призвів до зриву вакцинації населення від коронавірусу, наразі невідомі.

OBOZREVATEL звернувся до Офісу президента України з офіційним запитом стосовно ситууації, що склалася і отриманої нами інформації

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Лід тане, а рибалок не меншає. Що спонукає відчайдухів виходити на кригу і реакція рятувальників

Лід тане, а рибалок не меншає. Що спонукає відчайдухів виходити на кригу і реакція рятувальників

Небезпечне захоплення. Лід на водоймах тане, але це не зупиняє рибалок. На Дніпрі біля Черкас мисливців на рибу можна рахувати сотнями. Рятувальники вийшли до них, щоби попередити про небезпеку весняної криги. Що спонукає містян щодня йти на лід т...

Ломка по россиянски  Истязания вакциной 270221

Ломка по россиянски Истязания вакциной 270221

Проїзд ціною в життя: чи безпечно пересуватись львівським електротранспортом- ТЕОРІЯ ПРАВДИ.

Проїзд ціною в життя: чи безпечно пересуватись львівським електротранспортом- ТЕОРІЯ ПРАВДИ.

Чому львівські трамваї, попри щоденний огляд на технічну справність, часто ламаються, а інколи й загораються прямо на ходу? Як «Львівелектротранс» закуповує сумнівне обладнання для вагонів та чому у держзакупівлях перемагають компанії з кримінальн...

Свободу Стерненко / Тюрма для Медведчука / Чому Крим - український - Вечір з Яніною Соколовою.

Свободу Стерненко / Тюрма для Медведчука / Чому Крим - український - Вечір з Яніною Соколовою.

- Соловйов - Гітлер. - Херсон і "Спутник V". - ЖИРиновський vs ЖИР - Недружня Україна. - Антон Красовський про російську агресію. - Дитячий ОМОН. - Рубрика "Дірочка в паркані". Гість - Євген Кафельников. - Історія ЖИРиновського. Підпишіться і нати...

Російських зірок не пустять в Ізраїль за гастролі у Криму? - Крим.

Російських зірок не пустять в Ізраїль за гастролі у Криму? - Крим.

Виступав у Криму – не заїдеш в Ізраїль? Асоціація акторів «Маген» хоче заборонити гастролі в Ізраїлі російським зіркам, які незаконно відвідували анексований Крим. Причина – пропаганда окупації. У стоп-листі – 59 російських знаменитостей. Серед ни...

1 8

Вакцина агрессора 170221

Вакцина агрессора 170221

1 2