«Надважливий» закон: ВР дозволила українцям змінювати своє по батькові.

Верховна Рада ухвалила 3 червня законопроєкт №2450, який дозволить українцям добровільно змінювати власне по батькові. Це можна буде робити з 14 років за згодою батьків, повідомляє "24 канал".

За відповідний законопроєкт в цілому проголосували 247 народних депутатів. Проти виступили 42 нардепи, ще 42 – утримались.

Під час обговорення деякі депутати також заявили, що ухвалення цього закону може стати колапсом, коли у виборчих списках з'являтимуться кандидати з однаковими прізвищами, ім'ям та по батькові.

Хто може змінити своє по батькові:

  • особа, яка досягла 16 років, має право на власний розсуд змінити своє прізвище, власне ім'я та по батькові;
  • особа, яка досягла 14 років, має право змінити своє прізвище, ім'я та по батькові за згодою батьків (або одного з батьків чи піклувальника).

Якщо ж однин із батьків буде проти зміни по батькові дитини, то спір між ними щодо такої зміни може вирішувати орган опіки та піклування або суд.

Довідково: Чинне законодавство України дозволяє вільно змінювати ім’я або прізвище. Однак воно не передбачає право змінювати на власний розсуд своє по батькові, чим на думку авторів закону порушує Конституцію. Тому нардепи запропонували внести зміни до цивільного та сімейного кодексів і передбачити право українців вільно змінювати своє по батькові так само, як і прізвище чи ім’я.

Новини по темі

Нормандський саміт має відбутися в Берліні найближчими місяцями.

Зустріч лідерів країн нормандської четвірки (Україна, Франція, Німеччина, Росія) має відбутися в Берліні найближчим часом. Такі наміри підтвердили всі сторони переговорів.

1

Черговий обмін полоненими відбудеться найближчим часом. ОП Єрмак.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що найближчим часом може відбутися новий обмін утримуваними особами.

1

Ми чітко повинні пам'ятати, хто такі Деркачі і що вони роблять для України.

Чергові плівки Деркача - частина інформаційної війни, яку Росія веде всередині України.

1

Кому вигідний «злив» плівок Деркача?

Це не розмова політичних ворогів, тим більше — керівників воюючих держав. Це розмова майже приятелів, або бізнес-політичних партнерів.

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie