Ілон Маск і Джефф Безос платять менше 1% податку на прибуток в рік – розслідування.

У США діє прогресивна шкала оподаткування, однак Уоррен Баффет, Майкл Блумберг та інші американські мільярдери платять податки, непропорційні їх доходам, або не відраховують державі взагалі нічого. Це випливає з податкових звітів, отриманих ProPublica, на які посилається TJournal.

Журналісти порівняли інформацію Forbes про доходи 25 найбагатших американців з податковими деклараціями за кілька років.

Засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск з 2014 по 2018 року заробив $13,9 млрд і сплатив $455 млн податку. Еквівалент податкової ставки в 3,7% склав всього 3,27%. У 2018 році він взагалі не платив податок на прибуток.

Фінансист і підприємець Карл Айкан , який займає 40-ве місце в списку найбагатших американців, в 2016 та 2017 роках не платив податок на прибуток. При цьому його скоригований валовий дохід склав $544 млн.

Бізнесмен Майкл Блумберг у 2018 році заробив $2 млрд і заплатив з них $70,7 млн податку, що склало всього 3,7% податкової ставки.

Генеральний директор Amazon Джефф Безос з 2014 по 2018 рік заробив $99 млрд і заплатив з цього $4,33 млрд – його реальна податкова ставка склала 0,98%. У 2007 році він заплатив 0 доларів прибуткового податку.

За підрахунками журналістів, середнє американське домогосподарство (одна людина або група, яка живе разом і веде спільне господарство) платить близько 14% податку на прибуток.

Згідно з даними ProPublica, глава Facebook Марк Цукерберг та інші бізнесмени спеціально переводять всі свої доходи в акції або оформляють собі низьку зарплату, наприклад, в розмірі одного долара на рік. Це дозволяє легально ухилятися від сплати високих податків, оскільки зарплата оподатковується за вищою ставкою, ніж дохід за рахунок дивідендів, продажу облігацій або інших інвестицій.

Журналісти ProPublica намагалися зв'язатися з усіма фігурантами розслідування. Уоррен Баффет, Майкл Блумберг і Карл Айкан відповіли, що заплатили стільки податків, скільки потрібно було. Прес-секретар фінансиста Джорджа Сороса заявив, що між 2016 і 2018 роками бізнесмен втратив гроші після падіння акцій, тому не заплатив податки. Представники Джеффа Безоса від коментарів відмовилися. Ілон Маск відповів на запит журналістів одиночним знаком пунктуації: «?».

Нагадаємо, Ілон Маск подав заявкина реєстрацію товарних знаків для використання Tesla в ресторанному бізнесі.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Путін і Байден не досягли згоди на зустрічі в Женеві, Антидот.

Путін і Байден не досягли згоди на зустрічі в Женеві, Антидот.

Переговори президентів Росії та США стали головною міжнародної новиною тижня. Як зазвичай буває в таких випадках, очікування від цієї зустрічі були дуже високими. Читати на сайті:

Брифінг Петра Порошенка, який бере участь у Дипломатичному форумі Анталії.

Брифінг Петра Порошенка, який бере участь у Дипломатичному форумі Анталії.

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ У нас є що подивитись! КОНДРАТЮК У ПОНЕДІЛОК: "ПРЯМИМ ТЕКСТОМ" З ЮРІЄМ ЛУЦЕНКОМ: ТОКШОУ "ВЕЛИКА ПОЛІТИКА": ТОКШОУ "ДІЙОВІ О...

Україна між НАТО та путінською агресією, чи змінить Байден ситуацію? Підсумки.

Україна між НАТО та путінською агресією, чи змінить Байден ситуацію? Підсумки.

- Перший хід на міжнародній шахівниці. Що означала зустріч Путіна та Байдена у Женеві? І чи варто від неї чекати наслідків Україні? - Під парасолею НАТО. Україна вимагає вступу до Північноатлантичного Альянсу, втім чи зважатиме організація на наші...

Чи варто боятись податкової амністії, яку пропонує держава, Підгорає.

Чи варто боятись податкової амністії, яку пропонує держава, Підгорає.

Держава для нас підготувала "батіг та пряничок" у вигляді податкової амністії. У нас немає грошей, але долари продавати не будемо. Так от, саме їх держава і пропонує амністувати. Читати на сайті:

Привітання Дмитра Разумкова з нагоди Дня медичного працівника 18.

Привітання Дмитра Разумкова з нагоди Дня медичного працівника 18.

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня медичного працівника

У Криму режим надзвичайної ситуації через сильні зливи, люди перепливають вулиці.

У Криму режим надзвичайної ситуації через сильні зливи, люди перепливають вулиці.

В окупованому Криму вже кілька днів вирує негода. Сильна злива затопила Керч та Євпаторію. Люди вимушені перепливати вулиці. Через це на півострові оголосили режиму надзвичайної ситуації. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagra...

2