Вартість алмаза оцінили в 94 т золота

115 років тому в Південній Африці знайшли найбільший у світі алмаз. Його вага становила 3106 карат, або 621,2 г.

26 січня 1905 року алмаз знайшов керуючий рудника Фредерік Уелс. Під час вечірнього обходу він помітив блиск на стінці кар'єру. Виявилося, що там знаходився алмаз вагою 3106 карат, або 621,2 г. У ньому були відсутні мінеральні включення, бульбашки, тріщини. Алмаз назвали Куллінан - на честь власника копальні Томаса Куллінана. До нього найбільшим у світі вважали алмаз Ексельсіор вагою 995,2 карата.

Автор: juvelirum.ru

26 січня 1905 року алмаз знайшли у британській колонії Трансвааль в Південній Африці.

26 січня 1905 року алмаз знайшли у британській колонії Трансвааль в Південній Африці.

Через високу ціну, алмаз вдалося продати не одразу. Спочатку його виставили на загальний огляд у банку в Йоганнесбурзі. Пропонували навіть зібрати по шилінгу з кожного жителя, щоб викупити дорогоцінний камінь. Однак у 1907-му його купили за 150 тис. фунтів стерлінгів і подарували англійському королю у знак примирення після англо-бурської війни.

За словами експертів, така ціна занижена. Алмаз на той час коштував не менше 8 млн фунтів. Зараз його вартість прирівнюють до 94 т золота.

Автор: Wikimedia Commons

Два найбільші діаманти, які вийшли з Куллінану, є частиною британської корони.

Два найбільші діаманти, які вийшли з Куллінану, є частиною британської корони.

Куллінан вирішили огранувати 1908-го. Робота тривала майже 4 роки. З каменю вийшло 105 діамантів. Два з них вагою 530,4 карат (106 г) і 317,4 (63 г) є частиною британської корони.

Сьогодні найбільшим необробленим алмазом у світі є Севело. Його вага 1758 карат, або 351 грам. Торік алмаз знайшли в одному із кар'єрів Ботсвани. 17 січня 2020-го його придбала компанія Louis Vuitton. Вартість не розкривають. За словами виконавчого директора, йдеться про мільйони доларів. Фахівці стверджують, що у світі є щонайменше 10 осіб, які знають як правильно обробити такий камінь.

Новини по темі

Дефіцит Пенсійного фонду в п'ять разів менше, ніж вважали раніше: деталі.

У Мінсоцполітики кажуть, що ніякого збільшення дефіциту в 2019 році не було

1

ЄІБ профінансує 10 проектів в Україні

Банк зацікавлений у проектах будівництва доріг і сфері АПК.

1

Верланов уповноважив на контроль за паливним ринком сумнівного податківця.

Директор Департаменту контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Державній податковій служби України (ДПСУ) Роман Гнатюк отримав право підписувати ліцензії на виробництво і оптову торгівлю спиртом, пальним, алкогольними напоями та тю...

1 1

Усе буде IT. Найбільш затребувані професії в Україні

У категорії IT кожна п'ята вакансія була для розробників.

1 29

Середня зарплата жителів Києва у півтора рази вища ніж в інших регіонах.

Середня заробітна плата в Києві в 2019 році склала 15 800 грн, що у 1,5 раза вище, ніж у інших регіонах (10 500 гривень). Як пише НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомила прес-служба Київської міської державної адміністрації, посилаючись на дані Департам...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie