Як отримати субсидію на фактичних мешканців

Факти ICTV 3

З 1 травня право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а лише фактично проживаючих осіб, збереглося.

комуналка

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Таким чином, “держава йде назустріч родинам, в яких прописані повнолітні діти, але вже багато років не проживають з батьками, і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії”.

Тобто, як і раніше, мешканець квартири при оформленні субсидії у декларації про доходи повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з ним. Зокрема, треба написати: зареєстровані, але не проживають.

При цьому, якщо у помешканні, наприклад, прописана повнолітня одружена донька, то у декларації, у розділі II, потрібно вказати також членів її сім’ї –  чоловіка та дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.

Разом із декларацією треба подати заяву з проханням розглянути на комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, підкресливши відповідні слова. А також обов’язково надати документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).

Для обрахунку субсидії беруться доходи лише членів родини, які фактично проживають за цією адресою.

Читайте: Призначення субсидій: безробітних змусять декларувати доходи (ІНФОГРАФІКА)

До слова, Міністерство соціальної політики опублікувало нові форми заяви та декларації про доходи, які необхідні для отримання субсидії.